Jak poradzić sobie z cellulitem?

Wiele kobiet zadaje sobie to pytanie, jak zapobiegać oraz jak niwelować cellulit. Zacznijmy od tego, czym w ogóle jest cellulit i jak powstaje.

 

 

Cellulit (lipodystrofia) jest to nieprawidłowe rozmieszczenie adipocytów, które rosną i dają ucisk na naczynia krwionośne i limfatyczne. Powoduje to zaburzenia przepływu krwi, a tym samym trudność przyswajania tlenu przez komórki oraz wydalaniu toksyn. Produkty przemiany materii razem z wodą zaczynają zalegać w tkankach powodując ucisk na tkankę łączną. W ten sposób powstaje cellulit inaczej zwany skórką pomarańczową. Najczęściej występuje na biodrach, brzuchu, pośladkach oraz przedramionach. W większości wypadków dotyka kobiet.

Zabiegi, które doskonale pomogą niwelować cellulit można wspierać także odpowiednio zbilansowaną dietą.

Jednym z większych winowajców cellulitu w naszym organizmie, jest zbyt duża ilość spożywanej soli, która zatrzymuje wodę w organizmie. Warto więc wyeliminować sól z naszej diety na rzecz świeżych ziół oraz przypraw.

Unikaj w swojej diecie cukru i produktów przetworzonych. Zamień czekoladę, batoniki i słodkie przekąski na świeże owoce – te zawierają dużo błonnika, witamin oraz składników mineralnych. Dodatkowo owoce świetnie sprawdzają się jako dodatek do koktajli oraz sałatek. Jeżeli masz taką możliwość, wybieraj owoce jagodowe. Posiadają one korzystne dla zdrowia polifenole.

Włącz do diety zielone warzywa – zawierają witaminę C i E, które uczestniczą w metabolizmie kolagenu oraz kwas liponowy zapobiegający jego twardnieniu.

Ogranicz palenie papierosów, duże ilości alkoholu oraz duże ilości mocnej kawy i herbaty. To one powodują w dużym stopniu zatrzymanie wody w organizmie oraz powodują starzenie się i obumieranie komórek.

Postaraj się robić co najmniej 5 tys. kroków dziennie, zamiast windy wybierz schody, zaparkuj samochód dalej od pracy i przejdź kawałek na pieszo. Dodatkowo wypijaj od 2 do 3 litrów wody dziennie, pomaga regulować metabolizm oraz przemianę materii dając tym samym widoczną poprawę naszej skóry.

Dieta i aktywność fizyczna jest głównym elementem zapobiegającym powstawaniu cellulitu, już małe kroki wprowadzone w Twojej diecie dadzą duże rezultaty. Pamiętaj, że nie musisz zmieniać wszystkiego od razu, lepiej sprawdzi się efekt małych kroków, które w końcu zamienią się w nawyk, dając tym samym zdrowy model diety oraz poprawę jakości naszej skóry.

Klinika Zdrowia i Urody

https://www.saskamed.pl/

Katarzyna Sobolewska -dyplomowany dietetyk, ukończyła Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na Wydziale Nauk o Żywności. Na przeprowadzanych konsultacjach, uczy zdrowego podejścia do żywienia oraz pomaga w zmianie nawyków żywieniowych dzięki odpowiednim technikom motywującym.

Ukończyła także staż z psychodietetyki w Instytucie Psychodietetyki pod okiem dr Anny Januszewicz. Swoją wiedzę cały czas pogłębia, dzięki udziałowi w licznych kursach, stażach i szkoleniach z zakresu dietetyki klinicznej oraz psychodietetyki.

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: