Jak Polacy wybielają zęby?

Trend dbania o urodę i zdrowie nabiera na sile. Polacy chętniej korzystają z gabinetów przywracających i wspierających zdrowy wygląd. Ładny uśmiech jest ważnym elementem samopoczucia, stąd także zwiększająca się popularność wybielania zębów. Z jakiej metody skorzystać i od czego zacząć decydując się na wybielanie zębów podpowiadają eksperci z białej perły®.

 

 

 

Warto zaznaczyć, że biały kolor zębów nie jest w pełni naturalny dla większości osób. Najczęściej nasze stałe zęby charakteryzują się raczej odcieniem żółtawobiałym. Na kolor i estetykę wpływa płytka nazębna i przebarwienia będące także efektem błędów w higienie ustnej, nawyków żywieniowych, takich jak dieta, leki oraz używki. Pigmenty w żywności i napojach mogą osadzić się nie tylko na zewnętrznej warstwie zębów, ale też dostać się do twardych włókien zębowych, co utrudnia samo wybielanie zębów za pomocą zwykłego mechanicznego oczyszczania.

– Pierwsze kroki związane z przywróceniem bielszego uśmiechu należy zacząć od wizyty u dentysty i sprawdzenia stanu jamy ustnej – dziąseł i zębów – a następnie usunięcia kamienia nazębnego i dokładnego oczyszczenia nalotu ze szkliwa. W gabinecie stomatologicznym można to zrobić, korzystając z pomocy ultradźwięków, mechanicznego oczyszczania lub zabiegu piaskowania. Po takim przygotowaniu zębów możemy przejść do etapu wyboru metod wybielania, które można podzielić na dwie grupy: profesjonalne i domowe mówi Ines Pesko, ekspert białej perły®.

U dentysty

Najczęściej stosowane metody w gabinetach stomatologicznych to wybielanie za pomocą światła lub specjalistycznych nakładek.

Pierwsza metoda dająca zadowalające efekty opiera się na wybielaniu za pomocą lamp. Stomatolog nakłada na zęby specjalny żel, który jest odpowiedzialny za rozjaśnienie kości zębiny, po czym aktywuje  go za pomocą światła. Czas jednej aplikacji wynosi 15 minut. Proces powtarzany jest około 3-4 razy podczas jednej wizyty, w zależności od oczekiwanego rezultatu, jak również samej reakcji zębów na produkt wybielający (nadwrażliwość). Cały zabieg trwa około godziny, dentysta w trakcie trwania tego procesu stosuje produkty fluorkowe, które pomagają zregenerować uszkodzone i wrażliwe szkliwo. Po zabiegu należy także kontynuować kurację w domu z uwagi na niższą wrażliwość zębów. Aby utrzymać efekt wybielania na długo, zaleca się używania wybielających past do zębów i unikania spożywania potraw o intensywniejszym pigmencie.

W zaciszu domowym

Wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym jest metodą skuteczną i bezpieczną, lecz dla wielu osób barierę może stanowić jej cena. Wówczas dobrym rozwiązaniem mogą być preparaty wybielające zęby dostępne w aptekach i drogeriach. Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego dla nas preparatu?

– Jeśli pacjent chce wybielać zęby w domu, może zdecydować się na jeden z produktów OTC, który zawiera maksymalnie 0,1% nadtlenku wodoru lub inne składniki wybielające, np. enzymy – wyjaśnia Zlatko Jurik, założyciel białej perły®. 

Dobrym wyborem w takim wypadku jest produkowany przez białą perłę® :system 10 dni zawierający enzymy i inne składniki aktywne, takie jak fluor, który pomaga w remineralizacji szkliwa zębów.

W trakcie wybielania tym zestawem, postępując zgodnie z instrukcją, sami nakładamy żel wybielający do uformowanej wcześniej w gorącej wodzie nakładki na zęby. Kuracja trwa przez 10 dni, a po tym okresie zaleca się stosowanie wybielających past, aby zapewnić jak najdłuższy rezultat. Uzyskany w ten sposób efekt wybielający jest taki sam, jak ten po zabiegu przeprowadzonym w gabinecie dentystycznym.

Wybielające pasty białej perły® zawierają specjalne naturalne enzymy, oleje ziołowe i aktywne mikrogranulki, które oddziałują na błonkę zgromadzoną między płytką nazębną a szkliwem oraz mają korzystny wpływ na ogólny stan zębiny. Oprócz efektu wybielającego każda pasta zawiera różne składniki aktywne pomagające w rozwiązaniu konkretnego problemu w jamie ustnej. Wszystkie pasty do zębów biała perła zawierają ponad 90% naturalnych składników.

Wybielanie nie dla wrażliwych?

Zalecamy wybielanie zębów tylko osobom ze zdrowymi zębami i dziąsłami, jednak jeśli zdecydujesz się na wybielanie, pasta :biel i odbudowa pomoże w remineralizacji szkliwa po wybielaniu. Z pomocą przychodzą kryształy hydroksyapatytu w połączeniu z wybielającym węglanem wapnia. Hydroksyapatyt to minerał, który stanowi naturalną część szkliwa zębów. Stosowany w paście wybielającej pomaga w remineralizacji i odbudowie szkliwa, zmniejszając jednocześnie nadwrażliwość.

– Hydroksyapatyt zapobiega próchnicy i pomaga utrzymać mocne i zmineralizowane zęby. Jednocześnie zmniejsza wpływ kwaśnych napojów i pokarmów na zęby, chroni szkliwo i ogranicza utratę minerałów oraz ryzyko erozji. Jego zawartość w paście wpływa pozytywnie na wrażliwość zębów, ponieważ tworzy na powierzchni zęba warstwę ochronną – podkreśla stomatolog Andrea Hrubá, ekspert białej perły®.

***

biała perła® jako jedyna marka na rynku oferuje pełną gamę naturalnych past do zębów bazujących na naturalnych enzymach, które zawierają ekstrakty ziołowe i olejki.  Formuły te rozwiązują szereg problemów o charakterze stomatologicznym. Ich głównym zadaniem jest wybielanie, ale nie oddziałują na szkliwo w sposób mechaniczny, lecz bezinwazyjnie „rozpuszczają” przebarwienia dzięki enzymowi: oksydaza glukozowa. Twórcy zrewolucjonizowali rynek dzięki nadawaniu na pasty  RDA – współczynnika ścieralności. Im wyższy indeks, tym większa ścieralność szkliwa zębów. Wyższa ścieralność zwiększa ryzyko zarysowania szkliwa i może powodować ich nadwrażliwość.

 

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: