Jak osiągnąć pełną wiarę w siebie?

Budowanie wiary w siebie nie zawsze jest proste. Czasem trzeba pokonać wiele barier, by móc na nowo spojrzeć na siebie w zupełnie innym świetle, znacznie lepszym, ponieważ pozbawionym niedoskonałości. Podpowiemy Tobie, jak to zrobić?

 

 

Po pierwsze, musisz uświadomić sobie, że w każdej chwili życia jesteś bardzo ważną i wartościową osobą. Nie pozwól, aby Twoja wartość jako człowieka została zakwestionowana przez ludzi, którzy są Tobie nieżyczliwi. Musisz sama zacząć budować poczucie własnej wartości, aby móc uwierzyć w siebie i w swoje możliwości, które przecież są nieograniczone. Pamiętaj, że to Ty sama decydujesz o tym, co jest dla Ciebie najlepsze.

Pracuj nad swoją samooceną

Co ważne, źródłem Twojej wiary we własne możliwości musi być Twoja samoocena. To Ty musisz sama uwierzyć, że Twój potencjał jest nieograniczony. Nikt nie zrobi tego za Ciebie, pamiętaj! Zapewne zadasz pytanie: dlaczego masz uwierzyć, że jesteś osobą, która posiada ogromne pokłady różnych możliwości? Otóż dlatego, że zachowujesz się, jak osoba wartościowa.

Masz wiele zalet, które sama w sobie doceniasz, i które dostrzegają Twoi bliscy. Dlatego, spróbuj spojrzeć na siebie, jak na istotę wartą szacunku i uznania. Wiara we własną wartość pozwoli Ci osiągnąć także pewną niezależność, gdyż znając swoją wartość zaczniesz działać z pozycji osoby silnej i zdeterminowanej do tego, aby osiągnąć swoje cele. Nie oszukujmy się, przecież osiągnięcie pełnej wiary w siebie jest po to, by podążać drogą, która poprowadzi Cię do sukcesu, do osiągnięcia zamierzonych życiowych planów.

Naucz się odkrywać własną wartość

Dla kobiet osiągnięcie poczucia własnej wartości jest czasem prawdziwą trudnością. Wiele pań, które osiągnęło dużo w różnych dziedzinach życia wciąż nie może uwierzyć w swoje możliwości. Nie są w stanie dostrzec swoich zalet, mimo że w swoim życiu osiągnęły już naprawdę wiele, a bywa też, że w niektórych dziedzinach są prawdziwymi mistrzyniami. Jak w takim razie sprawić, by każda z pań, często pnąca się po szczeblach kariery zawodowej na nowo odkryła swoją wartość. Otóż jest na to kilka sposobów. Oto one:

  • Otaczaj się ludźmi, którzy roztaczają wokół siebie pozytywną aurę. Są w stanie dostrzec wiele Twoich zalet, a nie tylko wady.
  • Zapytaj ich, czy są takie cechy, które szczególnie w Tobie cenią zarówno zawodowo, jak i prywatnie. Zapamiętaj je!
  • Zanotuj wszystkie pozytywne informacje, które udało Ci się uzyskać od osób Tobie życzliwych.
  • Sama również zrób taką listę, na podstawie spraw, które udało Ci się załatwić w ostatnim czasie. Przypomnij sobie, może udało Ci się pozytywnie wynegocjować jakąś ważną transakcję, a może osiągnęłaś sukces w jakiejś innej dziedzinie, np. pięknie malujesz obrazy.
  • Pamiętaj, by tę listę stale rozszerzać, np. o nowe dokonania. To ważne, żeby cały czas pracować nad własnym rozwojem. Mogą to być nawet mniej istotne aspekty Twoich życiowych dokonań, ale z pewnością dzięki nim dostrzeżesz, że wciąż pracujesz nad własnym rozwojem, np. może masz poczucie rytmu i wspaniale tańczysz. Dzięki tej liście zrozumiesz, że nie możesz dać się zaszufladkować.

Pozbądź się lęku i strachu

Już od dawna kobietom wpajano, że jeśli będą skromne, wówczas wiele osiągną. Jednak doświadczenie pokazuje, że nie jest to prawdą. Musisz więc to zmienić, przełamać rutynę. Może spróbuj nawet napisać pean na swoją cześć. Wychwal w nim swoje wszystkie umiejętności!

Pamiętaj, abyś pełną wiarę w siebie budowała wyłącznie na ocenie osób Tobie przychylnych, a także na własnym wyobrażeniu o sobie. Oczywiście jak najbardziej pozytywnym. Ważne, abyś pamiętała, że działać należy tylko z pozycji siły. Nie pozwól, aby jakikolwiek lęk, np. przed niekorzystnym obrotem spraw utrudniał Tobie działanie. Zauważ, że lękliwe myśli stwarzasz tylko sama, a nikt Cię nie zastraszy, jeśli mu na to nie pozwolisz.

Twoja siła tkwi tylko w Twoim umyśle. Strach jest bowiem uczuciem, które tkwi w nas. Dlatego ważne, by nad nim pracować. Należy się go całkowicie wyzbyć, aby móc realizować własne założenia. W przeciwnym razie będziemy bały się podejmować decyzje i ryzykować, a przecież zależy nam na osiągnięciu własnych celów. Zwróć uwagę, że aby osiągnąć pełną wiarę w siebie musisz zacząć krok po kroku wypracowywać w sobie mocne poczucie własnej wartości.

Fortuna wspiera stanowczych

Zapamiętaj tę złotą zasadę, która brzmi: fortuna wspiera stanowczych. Przedstaw w swoim umyśle świat, w którym pragniesz żyć oraz sytuacje, nad którymi chciałabyś panować. Uwierz, że pomysły i idee związane z wyzwoleniem Twojego twórczego, nieograniczonego potencjału, mogą się zrealizować, jeśli tylko podejmiesz stanowcze kroki już teraz. To najwłaściwszy moment!

Jeśli będziesz jedynie życzyć sobie sukcesów, to twoje marzenia nigdy nie staną się rzeczywistością. Postaraj się zrozumieć i zapamiętać prawdę, którą niejednokrotnie potwierdziła historia, a brzmi ona tak: kto się waha, ten przegrywa. Dlatego już dziś zacznij działać wierząc z całych sił we własne możliwości!

Daria Głowacka

 

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: