Jak dobrze planować noworoczne postanowienia?

Ludzie najczęściej rezygnują z postanowień noworocznych dlatego, że wzięli na swoje barki zbyt dużo, a nie dlatego, że cel był niemożliwy do osiągnięcia. Wystarczy małymi krokami, ale konsekwentnie dążyć do celu i nie oczekiwać natychmiastowego efektu, żeby nasze marzenia pewnego dnia stały się faktem — mówi Julia Deja, Manager Rozwoju Osobistego.

 

 

 

Zmiany możemy zacząć wprowadzać w życie każdego dnia, ale to postanowienia noworoczne stały się tymi najpopularniejszymi. Co takiego ma w sobie nowy rok, że wiele osób właśnie wtedy postanawia dokonać zmiany w  swoim życiu?

— Faktycznie zawsze jest dobry czas na zmianę, ale początek nowego roku to świetny czas na podsumowania. To idealna okazja do przeanalizowania tego co było, wyciągnięcia wniosków i stworzenia nowego planu działania. Przy czym nie musi to być plan na następne dziesięć lat czy nawet pół roku – przecież nie wiadomo, czym w międzyczasie zaskoczy nas życie, ale ważne jest, żeby było to cel możliwy do osiągnięcia. Stawianie sobie nierealnych celów tylko nas sfrustruje, a nie pomoże w procesie zmiany. Jednak należy też pamiętać, że nawet jeśli niektóre plany na początku wydają się trudne do zrealizowania, to nie powinniśmy się tym zrażać. W końcu każdy wielki projekt ma początek w głowie!

A co w sytuacji, kiedy nie mamy pomysłu na postanowienie, ale chcielibyśmy zainicjować nowy projekt w swoim życiu?

— Inspiracje i pomysły są dookoła nas, a nawet w nas samych, trzeba tylko rozglądać się dookoła i wsłuchać się w siebie. Jeśli od jakiegoś czasu nie czujemy się dobrze ze swoją wagą, to może naszym postanowieniem będzie dbanie o dietę? Albo może chcielibyśmy się rozwijać, ale nie jesteśmy pewni, w którym kierunku? W takim przypadku warto zastanowić się, co nas najbardziej interesuje i czemu zawsze chcieliśmy poświęcać więcej czasu. Nauka nowych umiejętności i rozwój to podstawa – w końcu człowiek, który się nie rozwija stoi w miejscu. Przy czym każdy powinien tempo i rodzaj rozwoju dopasować do swoich potrzeb i zainteresowań. Dobrą inspiracją jest przebywanie wśród ciekawych ludzi, od których możemy się uczyć nowych rzeczy. Przede wszystkim nie bójmy się marzyć, bo jak wiadomo z marzeń powstają piękne zdarzenia.

Dlaczego tak często nie dotrzymujemy postanowień noworocznych?

— Dlatego, że ludzie za dużo biorą na swoje barki. Trzeba mierzyć siły na zamiary, czyli stawiać sobie realne i możliwe do zrealizowanie cele. Przykładowo jeśli zamierzamy zrzucić kilka zbędnych kilogramów, na początek warto wyeliminować słodycze z codziennego menu czy zamiast windy wybierać schody. To drobne rzeczy, ale mają duże znaczenie. Nie warto od razu rzucać się na głęboką wodę i planować restrykcyjnej diety połączoną z codzienną siłownią, bo w ten sposób możemy sobie tylko stracić zapał do zmiany. Wystarczy pamiętać, że zmiana to proces – jego efekty będą widoczne dopiero po jakimś czasie. Żeby wytrwać w swoich postanowieniach musimy po prostu pragnąć zmiany, bo samo chcenie nie wystarczy. Jeśli będziemy małymi krokami, ale konsekwentnie dążyć do celu – wtedy za rok przekonamy się, że tym razem nasze postanowienia noworoczne nie poszły na marne.

Julia Deja o metodach swojej pracy:

Pracuję w sposób holistyczny i w zależności od indywidualnych potrzeb łącze coaching, psychologię, pracę z podświadomością, intuicją i przekonaniami. Używam technik pomagających usuwać blokady i odkrywać wewnętrzny potencjał w życiu osobistym i zawodowym. Szkolę się głównie za zagranicą, stale poszerzając wiedzę na treningach, seminariach oraz warsztatach. Jestem propagatorką alternatywnego sposobu życia. Zwolenniczką świadomego słuchania własnych potrzeb, dążenia do autentyzmu i wewnętrznej prawdy. Pasjonatką życia i aktywistką pro-zwierzęca. Na co dzień jestem właścicielką agencji PR DejaVU, managerem osób publicznych i ekspertem rozwoju osobistego. Z moich usług korzystają m.in. gwiazdy telewizji oraz politycy.

Jeśli masz dylemat życiowy lub jesteś na rozstaju dróg lub po prostu potrzebujesz rozmowy – umów się na sesję: kontakt@juliadeja.pl lub skontaktuj przez stronę https://www.facebook.com/Tw%C3%B3j-Manager-Rozwoju-Osobistego-198386390923554/.

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: