Izabela Leśniczek: Największą satysfakcję czerpię z zadowolenia i uśmiechu klientów

Mogłaby przyjmować swoje klientki wyłącznie w salonie, ale woli łączyć tę formę pracy z usługami mobilnymi. Nieustannie rozwija swoją największą pasję – fryzjerstwo, dlatego wprowadza na rynek własną linię produktów. Nie ogranicza swoich działań wyłącznie do usług pielęgnacyjnych, woli łączyć je z dogłębnym poznaniem problemu, czyli z trychologią. Ponadto, jest autorką innowacyjnych produktów wspierających osoby, które w wyniku choroby straciły włosy. Izabela Leśniczek, bo o Niej mowa, to kobieta z pasją, chęcią poszerzania swojej wiedzy i niesienia pomocy potrzebującym.

 

 

Joanna Bielas: Włosy dla każdej kobiety to atrybut piękna, stylu, klasy. Czy w prowadzonym przez Panią salonie każda klientka może poczuć się wyjątkowo?

Izabela Leśniczek: Moim priorytetem jest, by osoby, które chcą skorzystać z moich usług, czuły się wyjątkowo, dlatego do każdego klienta podchodzę indywidualnie, począwszy od omówienia szczegółów dotyczących usług mobilnych, a skończywszy na jak najlepiej dobranych i zrealizowanych usługach fryzjerskich, oraz trychologicznych, gdyż jestem również specjalistką od problemów skóry głowy i włosów. Chciałabym, żeby dla każdego klienta moje usługi, czas spędzony ze mną, był przyjemnością, by czuli się oni zrelaksowani i szczęśliwi, by mieli poczucie, że jestem godna zaufania, jakim mnie obdarzyli. Dlatego też między innymi świadczę usługi mobilne https://izabellahairclinic.co.uk/ – nie każdy przecież ma czas lub możliwość, by przyjechać do salonu, są także osoby, które w domowym zaciszu relaksują się najlepiej i takie rozwiązanie jest dla nich komfortowe.

J.B.: Jak wyglądały początki założonego przez Panią salonu?

Izabela Leśniczek: Oj, nie było łatwo… Z fryzjerstwem jestem związana już od ponad 20 lat i przez ten czas nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje, tym samym rozszerzając zakres oferowanych usług. Swój pierwszy salon fryzjerski otworzyłam mając 21 lat, kiedy mieszkałam jeszcze w Polsce. Z różnych względów zamknęłam firmę i wyjechałam do Anglii, gdzie po niespełna dwóch tygodniach założyłam działalność, którą prowadzę do dnia dzisiejszego. Z początku moimi klientkami były koleżanki z magazynu, gdzie wówczas pracowałam, miałam wtedy po jednej klientce tygodniowo. Później, dzięki poleceniom, liczba ta systematycznie wzrastała, aż w krótkim czasie postanowiłam zrezygnować z pracy na magazynie i wrócić do fryzjerstwa na pełen etat. Początkowo podjęłam się pracy w salonie, gdzie wynajęłam stanowisko fryzjerskie, za które byłam odpowiedzialna jak za swój salon, oraz byłam fryzjerką mobilną, czyli z dojazdem do klienta. Pewnego dnia dostałam propozycję wzięcia udziału w projekcie, w którym byłam odpowiedzialna za stylizacje włosów do sesji zdjęciowej oraz do teledysku. Dzięki temu zleceniu rozpoczęłam karierę jako stylistka włosów i do tej pory współpracuję przy sesjach zdjęciowych do magazynów świata mody oraz przy nagraniach teledysków czy materiałów na social media. Jest to dla mnie inny rodzaj pracy, wspaniała przygoda, z której nieprzerwanie czerpię radość oraz zdobywam nowe umiejętności i doświadczenia.

J.B.: Jakie są najczęstsze błędy dotyczące pielęgnacji popełniane przez współczesne kobiety?

Izabela Leśniczek: Najczęstszym błędem jaki się notorycznie powtarza jest zły dobór kosmetyków do mycia włosów. Świat reklam wmówił nam, że szampon dobiera się do rodzaju włosów. Nic bardziej mylnego, ponieważ prawidłowo dobrany kosmetyk powinniśmy dobierać mając na uwadze rodzaj skóry głowy, a nie włosów. Kolejnym błędem jest często sama czynność – niby banalnie prosta, jednak większość z nas wykonuje ją niewłaściwe, a mianowicie technika mycia włosów. Na tym polu popełniane są trzy podstawowe grzechy:  po pierwsze włosy powinny być zawsze myte dwa razy, ponieważ pierwsze mycie oczyszcza włosy z kurzu oraz pozostałości po kosmetykach,  natomiast drugie mycie pozwala na dokładniejsze oczyszczenie skóry głowy z łoju i zanieczyszczeń; po drugie wiele osób myje włosy szorując je,  a przecież takie działanie sprawia, że pasma plączą się i są trudne do rozczesania; po trzecie, pamiętajmy o dokładnym spłukaniu szamponu i odżywki, żeby nie obciążać skóry głowy. Warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt: po całym procesie mycia głowy, powinnyśmy wysuszyć włosy. Jeśli chcemy mieć zdrową skórę głowy i piękne, zdrowe włosy,  to nigdy nie kładźmy się spać z mokrymi włosami, zawsze pamiętajmy o dokładnym ich wysuszeniu.

J.B.: Jak można zadbać o włosy, by odzyskały dawną kondycję po okresie letnim, gdy słońce, wiatr i morskie kąpiele nadwyrężają kondycję pasm?

Izabela Leśniczek: Lato, słońce oraz słona morska woda potrafią zrobić większą krzywdę włosom niż suszarka do włosów czy prostownica. By temu zapobiec warto sięgnąć po balsam Botox Dsd de luxe do włosów z kwasem hialuronowym, jedwabiem oraz mleczkiem pszczelim. Ma on wspaniałe właściwości nawilżające oraz zabezpiecza włosy przed działaniem wysokich temperatur i utratą wilgotności. Warto też zastosować suplementację bogatą w witaminy i minerały, ja polecam suplementy diety DSD de luxe zawierające wszystkie potrzebne dla zdrowia składniki odżywcze z blokerami DHT. Efekt to wzmocnione, lśniące pasma i piękne paznokcie.

J.B.: Pani marka znana jest również z wprowadzania na rynek ciekawych produktów. Absolutnie wyjątkowy jest choćby specjalny turban. Komu jest dedykowany ten produkt?

Izabela Leśniczek: Turban owszem jest wyjątkowy, ponieważ powstał z myślą o mojej przyjaciółce, która w trakcie chemioterapii straciła włosy i odczuwała chłód, zarówno w ciągu dnia, niezależnie od pogody, jak i w nocy, w czasie snu. Z czasem straciła również na wadze, co zmuszało ją do kupowała coraz to nowej chusty i czapki, ponieważ nakryci zsuwały się z głowy, były za duże i niewygodne. Ponadto przyjaciółka odczuwała też świąd skóry głowy. Zważywszy na problem, z jakim się zmaga, szukałam sposobu, który przyniósłby jej ulgę. Chciałam, by na nowo poczuła się kobieco i pięknie oraz komfortowo z nakryciem głowy.

W związku z tym, zdecydowałam się na dobór odpowiedniego materiału, który będzie chronił wrażliwą skórę głowy,  będzie wygodny i przewiewny, a jednocześnie elegancki i kobiecy. Opracowałam projekt i wraz z krawcową stworzyłyśmy wzór turbana, który jest szyty ręcznie z delikatnej tkaniny Double Gaze. Jest to stuprocentowa bawełna i składa się z dwóch cieniutkich warstw, które zapewniają lekkość i są bardzo przyjemne dla skóry, idealnie dopasowujący się do kształtu głowy. Efekt to bardzo wygodny, delikatny turban. Mimo, że produkt powstał z myślą o osobach, które straciły włosy w efekcie leczenia podczas radioterapii, czy chemioterapii, jak również dla kobiet zmagających się z łysieniem plackowatym, andorogenowym, to tak na prawdę każda kobieta może go założyć jako element swojej stylizacji, gdyż turban nie tylko sprawdza się rewelacyjnie chroniąc włosy i skórę głowy przed słońcem, lub chłodem, lecz także jest eleganckim dodatkiem do stroju.

J.B.: Proszę podać swoją definicję pojęcia “sukces”.

Izabela Leśniczek: Dla każdego sukces będzie miał inną definicję, bo dla jednych jest to majątek, dla innych pozycja, a innych szczęście rodzinne. Najważniejsze by mieć określony cel i do niego wytrwale dążyć, a sukces będzie zwieńczeniem tych trudów, które napotkaliśmy w trakcie procesu, wraz z fantastycznym poczuciem spełnienia, satysfakcji oraz wzrastającej wiary w siebie i swoje możliwości.

J.B.: Czy czuje się Pani kobietą spełnioną zawodowo?

Izabela Leśniczek: W mojej pracy najcudowniejsze jest to, że jej efekty widzę od razu, a największą satysfakcję czerpię z zadowolenia i uśmiechu klientów. Jestem i czuję się spełniona i mimo wielu godzin “na nogach”, pod koniec dnia odczuwam radość i satysfakcję. Cieszę się na spotkanie z klientami i jestem wdzięczna za ich zaufanie. Jednak wiem, że aby to spełnienie trwało, nie mogę osiąść na laurach, dlatego z pasją nieustannie podnoszę kwalifikacje i realizuję marzenia, po to by ten piękny zawód zawsze dawał mi radość. Sukces mój i mojego salonu tkwi w ciężkiej pracy, jaką włożyłam w budowanie swojej marki. Dzięki szkoleniom u Magdaleny Dylik oraz Natalii Borowieckiej mogę śmiało powiedzieć, że jestem nieustannie na czasie z aktualnymi trendami, natomiast tajniki biznesu oraz rozwoju osobistego poznaję dzięki współpracy z Łukaszem Dylikiem. To dzięki tej trójce wspaniałych specjalistów oraz swojej pracy jestem tu, gdzie jestem i odczuwam z tego powodu dumę i szczęście.

J.B.: Jakimi wartościami kieruje się Pani w życiu zawodowym?

Izabela Leśniczek: Jestem pasjonatką fryzjerstwa i w ciągu swojej kariery zawodowej nauczyłam się, że aby być dobrym fryzjerem najważniejsze są takie cechy jak: szczerość, asertywność, kreatywność, dokładność, precyzja, komunikatywność i motywacja. Tymi właśnie wartościami się kieruję i staram się je przekazać swoim uczniom.

J.B.: Dlaczego wstąpiła Pani do Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu?

Izabela Leśniczek: Kiedy wstępowałam do Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu szukałam miejsca, w którym będę mogła poszerzać swoją wiedzę na temat prowadzenia biznesu, oraz możliwości pokazania siebie, swojej marki. Już od pierwszych dni byłam  zaskoczona różnorodnością tematów, jakie są poruszane w klubie, ofertami współpracy z najlepszymi specjalistami z przeróżnych dziedzin, możliwością udziału w projektach, które są realizowane na terenie całej Europy, stacjonarnie i online, jak również nieograniczonymi możliwościami promocji. To wszystko dzięki wspaniałym ludziom, którzy wzajemnie się motywują i wspierają. Jestem wdzięczna i zaszczycona, że należę do tak wspaniałej społeczności ludzi biznesu oraz jestem świadoma, że dzięki Klubowi mój biznes wszedł na wyższy poziom, a moja marka została zauważona i doceniona.

J.B.: Jakie plany biznesowe chciałaby Pani zrealizować w najbliższej przyszłości?

Izabela Leśniczek: To będzie intensywny czas dla mnie i mojej firmy. Aktualnie pracuję nad otwarciem stacjonarnego salonu fryzjerskiego oraz nadal rozwijam linię swoich produktów. Poza tym, ze względu na dobro klientów, chcę nawiązać współpracę z salonami fryzjerskimi, w których będę mogła oferować usługi trychologa. Chciałabym pokazać fryzjerom, którzy nie posiadają tych  kwalifikacji, że warto je zdobyć, a badanie stanu skóry głowy może przynieść korzyści zarówno klientom, jak i właścicielom salonów. Konsultacja trychologiczna, oraz badanie microkamerką skóry głowy powinno być pierwszą usługą, jaką otrzyma klient, tak, by dobrać pielęgnację optymalną do jego potrzeb i oczekiwań.

Marzy mi się też, żeby móc pomóc osobom, które w wyniku chorób nowotworowych straciły włosy, dlatego w moim salonie oprócz pomocy trychologicznej, będzie również możliwość doboru odpowiedniej peruki. Wszystko po to, by każdy mógł cieszyć się swoim wyglądem, ponieważ ma to niesamowity wpływ na samopoczucie oraz zdrowie psychiczne.

J.B.: Dziękuję za inspirująca rozmowę i życzę dalszych sukcesów!

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: