Inspiracje kosmetyką profesjonalną w pielęgnacji domowej

Kosmetyka profesjonalna opiera się na ekstremalnie skutecznych składnikach aktywnych podanych w odpowiednich proporcjach – w terapiach przeciwstarzeniowych, przywracających jędrność, koloryt i zdrowy wygląd skóry. Czy możliwe jest przeniesienie tych komponentów i ich maksymalnej efektywności na grunt pielęgnacji domowej? Kosmetolodzy odpowiadają – jak najbardziej! Wskazują na skuteczność 7 kluczowych składników aktywnych.

 

 

 

Ceramidy, peptydy, kolagen, witamina C – to początek listy komponentów, na których opiera swoją moc kosmetyka gabinetowa. Listę dopełniają: retinol – „król składników aktywnych”, bakuchiol, kwas hialuronowy i kwas GABA – czyli specjalista do „zadań specjalnych”. Czy kluczowe komponenty zabiegowe mogą znaleźć swoje miejsce w naszym codziennym, domowym rytuale pielęgnacyjnym oraz w domowych zabiegach przed „wielkim wyjściem”?

Neurotransmiter GABA i heksapeptyd

Kosmetyka profesjonalna zawsze wskazywała kierunki rozwoju rynku beauty, w tym także anti-ageingu mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, Ekspert marki mesoBOOST®.W procedurach zabiegowych istnieją komponenty „must-have”, o których wiemy, że są wyjątkowo skuteczne. Przychodzimy po nie do gabinetu, ponieważ chcemy pewnego, widocznego efektu. Marka mesoBOOST® przenosi tę efektywność, sprawdzoną na gruncie zabiegowym, na obszar domowej, profesjonalnej pielęgnacji. 7 linii pielęgnacyjnych marki bazuje właśnie na składnikach aktywnych o udowodnionym działaniu na skórę. Co istotne, marka proponuje rozwiązania nie tylko dla codziennego rytuału, ale także dla zadań specjalnych. Do tej drugiej grupy należy wyjątkowy LIFT SHOT łączący neurotransmiter GABA z heksapeptydem. W domowej pielęgnacji to absolutny wyróżnik dodaje.

Jak wskazują kosmetolodzy, GABA to kwas gamma-aminomasłowy, czyli neurotransmiter o działaniu podobnym do toksyny botulinowej, minimalizujący zmarszczki mimiczne. Z kolei heksapeptyd to białko o właściwościach toksyny botulinowej powoduje wygładzenie zmarszczek mimicznych. Rynek beauty pokazuje, że pielęgnacja domowa stała się otwarta na działania przed „wielkim wyjściem”, gdy efekt potrzebny jest „tu i teraz”.

Eksperci wskazują także na wysoką skuteczność kwasów w walce z niedoskonałościami skóry. – Zabiegi gabinetowe udowodniły, że skuteczne w tym zakresie są kwasy BHA i AHA w odpowiednich stężeniachmówi Agnieszka Kowalska.Marka mesoBOOST® wkracza z ich zastosowaniem do przestrzeni domowych. Innowacją jest RED POWER, czyli peeling do twarzy na bazie kwasów BHA 2% i AHA 30%, który wychodzi naprzeciw potrzebom skóry z niedoskonałościami, w tym z przebarwieniami dodaje.

Ceramidy i peptydy – przeciw starzeniu

Kluczowe znaczenie dla utrzymania młodego, zdrowego wyglądu skóry ma regeneracja jej bariery hydrolipidowej. Co to takiego? W dużym skrócie – to warstwa ochronna, która zapobiega przeznaskórkowej utracie wody, a tym samym wysuszeniu. Cera przesuszona staje się podatna na podrażnienia, traci młody, świeży wygląd i znacznie gorzej przyjmuje aktywne składniki przeciwstarzeniowe. Jedną z podstaw działań anti-ageingowych jest zatem odbudowa bariery hydrolipidowej skóry i wsparcie jej nawilżenia. W centrum rytuału pielęgnacyjnego pojawiają się ceramidy.

Linia ANTI-AGEING COMPLEX marki mesoBOOST® została oparta na sprawdzonej mocy ceramidów i peptydów. Ceramidy to tzw. cement komórkowy, który wzmacnia barierę ochronną skóry, chroni przed odwodnieniem oraz przesuszeniem, a także wykazuje działanie przeciwzmarszczkowe i ujędrniające mówi Agnieszka Kowalska. Z wiekiem poziom ceramidów w skórze naturalnie spada, dlatego tak ważne jest stałe dostarczanie ich cerze. Drugim istotnym komponentem są peptydy, które aktywują proces regeneracji i korzystnie wpływają na odmłodzenie skóry. Linia ANTI-AGEING COMPLEX zawiera peptydy w postaci protein pszenicy, soi, tripeptydu 10 i tripeptydu 1 dodaje.

Kolagen

Drugim z kluczowych dla cery składników jest kolagen, czyli tzw. „kosmetyczny rekonstruktor skóry”. Jak wskazują eksperci, to właśnie kolagen zapewnia skórze sprężystość i elastyczność. To m.in. dzięki niemu nasza cera zachowuje młody wygląd. Z wiekiem produkcja kolagenu zmniejsza się, a my obserwujemy zmiany w owalu twarzy.

Kolagen to must-have anti-ageingu. Lata doświadczenia na rynku gabinetowym pokazują, że bardzo skuteczne działanie ma ten naturalny, w najczystszej formie ekstrahowany bezpośrednio ze skór rybich. Właśnie taki kolagen, zawarty w linii COLLAGEN FORTE od mesoBoost® pobudza fibroblasty – komórki produkujące kolagen ustrojowy do namnażania się i wzmożonej aktywności. Formułę linii dopełniają dwa zintegrowane, wysoce aktywne tripeptydy, które chronią struktury kolagenowe przed enzymatyczną degradacją i zapewniają długofalowy efekt wygładzenia zmarszczek fizjologicznych. Istotnym składnikiem jest także antraktycyna – stymulator produkcji kolagenumówi Agnieszka Kowalska. Ciekawostkę stanowi fakt, że antraktycyna wykorzystana w produktach marki mesoBoost® uzyskiwana jest z fermentacji szczepów bakterii wyizolowanych z błota na Wyspie Świętego Jerzego na Antarktycedodaje.

Witamina C

Co wiemy o witaminie C? To synonim multifunkcjonalności. Redukuje oznaki fotostarzenia, jest niezbędna do syntezy kolagenu, hamuje działanie tyrozynazy, a także działa przeciwzapalnie. Ale to nie wszystko – Warto pamiętać, że witamina C zwiększa właściwości ochronne filtrów UV poprzez neutralizację wolnych rodników, a zatem w okresie letnim to składnik „na wagę złota” mówi Agnieszka Kowalska.mesoBOOST® Vit.C 15% to linia silnie odżywcza i rewitalizująca do codziennej, profesjonalnej pielęgnacji skóry szarej, matowej, a także tej o nierównym kolorycie lub zniszczonej słońcem oraz upływem lat. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu trzech różnych form witaminy C dla maksymalizacji efektywności. Witamina C połączona została z kompleksem regenerującym bazującym na oleju lnianym oraz oleju z czarnuszki, który pobudza skórę do odnowy i opóźnia procesy starzenia komórek. Dodatkowo serum i krem Vit.C 15% towarzyszy przepiękny letni zapach przywołujący wspomnienia wakacyjnych chwil – dodaje.  

Spersonalizowane połączenia produktów

Ceramidy, kolagen czy witamina C? A może bakuchiol lub kwas hialuronowy? Co wybrać? Eksperci wskazują, że nie musimy decydować się na jedno zestawienie składników aktywnych. Kluczem do osiągnięcia efektu pięknej, zdrowej i odmłodzonej skóry jest indywidualne podejście do jej potrzeb. Marka mesoBOOST® została zaprojektowana tak, by w codziennym rytuale pielęgnacyjnym pozwalała łączyć produkty i zmieniać je w zależności od tego, co sygnalizuje nam skóra. Czy możemy używać kremu z kolagenem i uzupełniać pielęgnację serum z witaminą C? Oczywiście, że tak, jeśli zauważamy taką potrzebę – mówi Agnieszka Kowalska. Warto wsłuchiwać się w to, co „mówi” nasza cera i w pełni korzystać z know-how pochodzącego z rynku profesjonalnego… we własnym domu.

mesoBOOST LIFT SHOT SERUM

Neurotransmiter GABA i heksapeptyd

Serum do twarzy LIFT SHOT od mesoBoost® to świetne rozwiązanie zarówno przed wielkim wyjściem, jak i na co dzień w ramach działań anti-ageing. Kwas gamma-aminomasłowy (GABA) odpowiada za blokowanie sygnałów synaps nerwowych szlakami kanałów jonowych. W efekcie prowadzi to do redukcji zmarszczek mimicznych. Kluczowe składniki zawarte w preparacie działają napinająco, wygładzająco i świetnie przygotowują skórę na, tzw. wielkie wyjście. W linii tej jest również dostępna maska (LIFT SHOT MASKA)

 

  • HEKSAPEPTYD – białko o właściwościach toksyny botulinowej powoduje wygładzenie zmarszczek mimicznych.
  • KWAS GABA – aminokwas, neurotransmiter o działaniu podobnym do toksyny botulinowej minimalizujący zmarszczki mimiczne.

 

SERUM

Pojemność: 30 ml

Cena: 50 zł

mesoBOOST RED POWER

AHA 30% + BHA 2% peeling

 

mesoBoost® RED POWER AHA 30% BHA 2% to peeling przeznaczony do stosowania przy problemach skórnych, takich jak: przebarwienia hormonalne, posłoneczne i potrądzikowe, zaskórniki, zapalne zmiany trądzikowe. Zawarte w składzie hydroksykwasy wykazują działanie keratolityczne, rozjaśniają przebarwienia oraz regulują pracę gruczołów łojowych.

PEELING

Pojemność: 30 ml

Cena: 40 zł

 

mesoBOOST ANTI-AGING COMPLEX

Ceramides & Peptides

 

To linia stworzona z myślą o skórach dojrzałych z uszkodzoną barierą hydrolipidową naskórka. Formuły aktywne preparatów bazują na cennych dla skóry ceramidach i odmładzających peptydach. W linii tej znajdziecie serum i krem do twarzy.

 

  • CERAMIDY wzmacniają barierę ochronną skóry, chronią przed odwodnieniem i przesuszeniem, a także wykazują działanie przeciwzmarszczkowe i ujędrniające.
  • PEPTYDY promują aktywację procesu regeneracji korzystnie wpływają na odmłodzenie skóry.

 

KREM

Pojemność: 50 ml

Cena: 120 zł

mesoBOOST COLLAGEN FORTE

Linia stworzona dla każdego typu cery w skutecznej walce z objawami starzenia się skóry. Znajdziecie tutaj serum i krem.

 

  • KOLAGEN NATURALNY – nowej generacji kolagen w najczystszej formie, ekstrahowany bezpośrednio ze skór rybich. Aktywuje produkcję ustrojowego kolagenu, stymulując w naturalny sposób komórki odpowiedzialne za jego wytwarzanie (fibroblasty).
  • NIACYNAMID – składnik o działaniu przeciwzapalnym, łagodzi zaczerwienienia, ale również hamuje proces starzenia poprzez wychwytywanie wolnych rodników.
  • KWAS MLEKOWY – w produkcie mesoboost działa jako humektant, powoduje wzrost nawilżenia skóry. Użyte stężenie kwasu mlekowego powoduje lifting skóry.

 

KREM

Pojemność: 50 ml

Cena: 110 zł

 

mesoBOOST VIT.C 15%

To linia preparatów stworzona z myślą o skórze szarej, zmęczonej, z nierównym kolorytem. Wykorzystuje moc witaminy C w różnych formach dla maksymalnej skuteczności. W skład linii wchodzi serum i krem do twarzy.

 

  • 15 % WITAMINA C – silnie hamuje proces starzenia, rozjaśnia skórę i ją wygładza.
  • OLEJ Z CZARNUSZKI – posiada silne właściwości regenerujące, a także ochronne przed czynnikami zewnętrznymi. Wykazuje działanie antybakteryjne i przeciwzapalne.
  • OLEJ LNIANY – wykazuje działanie nawilżające i jednocześnie zatrzymuje wilgoć w skórze poprawiając tym samym elastyczność skóry.

 

SERUM

Pojemność: 30 ml

Cena: 50 zł

 

###

mesoBOOST® to marka z wieloletnim doświadczeniem na rynku profesjonalnym, która od lat wychodzi naprzeciw potrzebom konsumentów w całej Polsce. Obecnie linie produktowe mesoBOOST® dostępne są w drogeriach HEBE – dla efektywnej i spersonalizowanej pielęgnacji domowej. mesoBOOST® oznacza ponadprzeciętną skuteczność oferowanych terapii przeciwstarzeniowych, aktywnie poprawiających stan skóry, redukujących zmarszczki, przywracających gęstość, jędrność i blask skóry. Bazą produktów są wyselekcjonowane składniki aktywne o najwyższej skuteczności terapeutycznej

Więcej informacji: www.mesoboost.pl

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: