Idealny prezent na Walentynki – jak go znaleźć?

Walentynkowe prezenty nie muszą być drogie – często stresujemy się, bo nie wiemy, co powinniśmy podarować ukochanej osobie, a tak naprawdę najważniejszy jest wspólnie spędzony czas i drobiazgi, które płyną prosto z serca. Nie chodzi o to, żeby kupić jak najdroższy prezent, tylko o to, żeby ten podarunek rzeczywiście ucieszył osobę, która go dostanie. Walentynki to świetny czas, żeby przypomnieć sobie, że o relację należy dbać na co dzień, a nie tylko od święta — mówi Julia Deja, Manager Rozwoju Osobistego.

 

 

Zbliża się święto zakochanych, w związku z tym internet wypełnia się poradami w stylu “co kupić chłopakowi/dziewczynie na walentynki”. Spora część tych porad nie jest jednak trafiona. Co więc warto podarować ukochanej osobie?

— Najlepiej jest podarować jej wspólnie spędzony czas. Jest to o prezent o tyle wartościowy, że spora część osób ma z tym problem na co dzień. Obecnie często siedzimy w pracy o wiele dłużej niż standardowe osiem godzin, przez co nie mamy już czasu i energii na zwykłe przebywanie ze sobą – czyli pielęgnowanie relacji. A to działanie jest szczególnie, ponieważ dzięki regularnemu dbaniu o związek sprawiamy, że ma on szansę przetrwać i być jakościowy. Wspólne pasje, rozmowy i zainteresowania – to wszystko ma znaczenie. Poza tym to właśnie drobne gesty pokazują, że dwóm osobom wciąż na sobie zależy.

A wracając do samego święta zakochanych i prezentów ofiarowywanych z okazji tego dnia warto podkreślić, że nie trzeba się tym zbytnio stresować. To komercyjne święto, które przyszło do nas z Ameryki i naprawdę wystarczy podarować drugiej osobie jakiś drobiazg, żeby je uczcić. Przy czym ten drobiazg powinien być dopasowany do gustu i potrzeb osoby, która ma go dostać – zazwyczaj warto zapytać wprost, co ktoś chciałaby dostać, chyba że planujemy niespodziankę. Wtedy sugerujemy się gustem obdarowywanego lub zapytajmy o to na tyle subtelnie, żeby ten nie zorientował się, co chcemy kupić.

Czego absolutnie nie powinniśmy kupować na walentynki?

— Nie powinniśmy wracać do przeszłości, czyli byłych partnerów i nie sugerować się prezentami, które kiedyś od nich dostaliśmy bądź które kiedyś sami im daliśmy. To może mieć przykre konsekwencje, tym bardziej że za sprawą takich rzeczy powracają do nas wspomnienia, a Walentynki to raczej nie najlepszy czas, żeby wracać myślami do byłych partnerów. Tak jak wspomniałam wcześniej wybierając prezent najprościej jest się podpytać bliską nam osobę o preferencje. Fajnie jest też kupować prezenty praktyczne – np. karnet na siłownię, oczywiście jeśli ktoś będzie chciał go wykorzystywać. Zamykając temat tego, czego dawać nie powinniśmy trzeba podkreślić, że zwierzę na prezent jest złym pomysłem – nigdy nie powinniśmy dawać komuś psa, kota itp. bez czyjejś wiedzy i zgody, ponieważ przyszłość takich “podarunków” zazwyczaj jest bardzo niepewna, a nie chcemy przyczyniać się do cierpienia zwierząt.

Wśród propozycji prezentów często pojawiają się drogie wyjazdy czy biżuteria (dla kobiety). Co zrobić, jeśli nie stać nas na kosztowy gest z okazji walentynek?

— Biżuteria wcale nie musi być droga – świetnym pomysłem na tani prezent jest rękodzieło, które staje się coraz popularniejsze. Liczy się gest, a nie konkretna wartość prezentu, dlatego ten podarunek, który wykonamy własnoręcznie (jeśli mamy zdolności manualne) jest tak samo wartościowy jak ten, który kupimy. Jego wartość wzrasta tym bardziej, że na wykonanie rękodzieła należy poświęcić nie tylko pieniądze, ale i czas, który jest bardzo cenny.

Julia Deja o metodach swojej pracy:

Pracuję w sposób holistyczny i w zależności od indywidualnych potrzeb łącze coaching, psychologię, pracę z podświadomością, intuicją i przekonaniami. Używam technik pomagających usuwać blokady i odkrywać wewnętrzny potencjał w życiu osobistym i zawodowym. Szkolę się głównie za zagranicą, stale poszerzając wiedzę na treningach, seminariach oraz warsztatach. Jestem propagatorką alternatywnego sposobu życia. Zwolenniczką świadomego słuchania własnych potrzeb, dążenia do autentyzmu i wewnętrznej prawdy. Pasjonatką życia i aktywistką pro-zwierzęca. Na co dzień jestem właścicielką agencji PR DejaVU, managerem osób publicznych i ekspertem rozwoju osobistego. Z moich usług korzystają m.in. gwiazdy telewizji oraz politycy.

Jeśli masz dylemat życiowy lub jesteś na rozstaju dróg lub po prostu potrzebujesz rozmowy – umów się na sesję: kontakt@juliadeja.pl lub skontaktuj przez stronę https://www.facebook.com/Tw%C3%B3j-Manager-Rozwoju-Osobistego-198386390923554/.

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: