Idea siostrzeństwa uskrzydla kobiety!

Roksana Cendrowska, przedsiębiorczyni z okolic Nysy przekonuje, że kobiety powinny wzajemnie się wspierać i motywować. Zbudowana w ten sposób wspólnota pomoże przetrwać kryzysy i jest najlepszym katalizatorem rozwoju zawodowego!

 

 

Czym jest „siostrzeństwo”, o którym coraz częściej się mówi? Dla wielu pań to szlachetna idea oparta na kobiecej solidarności, budowaniu wspólnoty i płaszczyzny wzajemnego wspierania się.

Co ciekawe, jeszcze do niedawna sformułowanie: „siostrzeństwo” nie było w naszym języku tak popularne jak słowo: „braterstwo”, a przecież kobiety od niepamiętnych czasów tworzyły grupy wsparcia. Na szczęście ta sytuacja uległa zmianie i obecnie coraz więcej pań szuka dla siebie możliwości uczestnictwa w grupie, która ma odwagę zwalczyć negatywne emocje i praktyki, czemu służy m.in. akcja „Nie hejtuję-motywuję” organizowana przez Europejski Klub Kobiet Biznesu. Taką postawę reprezentuje również wyjątkowa osoba współtworząca z Klubem: Roksana Cendrowska.

Przedsiębiorczyni może pochwalić się sporym doświadczeniem zawodowym, ale jak sama przyznaje, dopiero niedawno poczuła, że spełnia się zawodowo. Punktem zwrotnym sprzyjającym osiągnięciu tego stanu było nabycie przez Roksanę Cendrowską Hotelu Europejskiego. To miejsce z ogromnym potencjałem: położone w przepięknej, pełnej zieleni okolicy, na peryferiach miasta Nysa, w sąsiedztwie Jeziora Nyskiego. Hotel okala piękny park o powierzchni hektara, który stwarza wiele możliwości aktywnego wypoczynku. Ponadto, klimatyczne wnętrza, serwująca polsko- włoska kuchnię restauracja oraz hotelowa biblioteka pozwalają wykreować atmosferę sprzyjającą relaksowi, wyciszeniu i zregenerowaniu, zwłaszcza po okresie intensywnej pracy.

Nowa właścicielka obiektu już jakiś czas temu dostrzegła możliwości, jakie skrywa Hotel Europejski i stopniowo będzie wzbogacać to miejsce o kolejne atrakcje. Roksana Cendrowska zamierza również wykreować tu przestrzeń wzmacniającą kobiecą solidarność:

– Wierzę, że to miejsce da mi siłę, którą już teraz dzielę się z innymi. Ostatnio zorganizowałam cudowne wydarzenie dla kobiet, gdzie spotkało się mnóstwo przedsiębiorczych pań o tej samej energii, co moja. Przyjechała dziewczyna, która wykonuje  „korony mocy”, pani zajmująca się medycyną estetyczną, wspaniałe makijażystki, ale też kobiety, których pasją są mise tybetańskie i wiele innych cudownych osób. Wydarzeniu przewodziła myśl: „Siła Kobiet” i choć może frekwencja nie była rekordowa, ale feedback, który do mnie wrócił, dał mi tyle wiary w siebie, że jestem przekonana, iż impreza będzie miała kolejne edycje – mówi właścicielka Hotelu Europejskiego.

Roksana Cendrowska przyznaje dziś, że odczuwa ogromną satysfakcję wynikającą z faktu, że udało się wykonać pierwszy krok w kierunku zjednoczenia kobiet z Nysy i okolic:

– Wierzę, że formuła naszego spotkania będzie ewoluować i zyska np. charakter wspierający. Może następnym razem zaprosimy prawnika oraz psychologa, którzy mogliby udzielać naszym uczestniczkom praktycznych porad? Obecnie kobiety już mają świadomość tego, że nie musza tkwić np. w toksycznych związkach, mogą coś zrobić ze swoim życiem. Receptą na sukces jest dobroć, która płynie od innych ludzi – podkreśla Roksana Cenrowska. – Dzięki temu wydarzeniu, przez to że się otworzyłam właśnie na kobiety, poczułam misję prowadzenia tej firmy – hotelu i restauracji. Wierzę też, że idea siostrzeństwa, wzajemnego wspierania się kobiet, ma sens.

Spotkania w Hotelu Europejskim promujące ideę siostrzeństwa będą mieć różne oblicza. W planach są m.in. pełne inspiracji warsztaty z ziołolecznictwa prowadzone przez doświadczoną zielarkę w plenerze, czyli w hotelowym ogrodzie, a także joga – również w wersji dla mam i dzieci!

Jak podkreśla pomysłodawczyni tych wydarzeń, forma organizowania wspólnoty hołdującej idei „siostrzeństwa” to forma odwzajemnienia się światu za pomoc, którą Roksana Cendrowska otrzymała od innych osób w trudniejszym momencie:

– Wierzę, że uda mi się zrealizować ten plan. Przecież spotkałam na swojej drodze wspaniałych ludzi, dzięki którym czuję większą motywację do tego, żeby spełniać swoje marzenia. Niech dobra energia przepływa, dodając siły kobietom i wspierając ideę siostrzeństwa!

Łączy nas wrażliwość, pracowitość, stuprocentowe zaangażowanie, niezwykła intuicja. Postawa Roksany Cendrowskiej przekonuje, że do tej listy warto dopisać jeszcze jeden punkt: siostrzeństwo, wspólnotę, dzięki której każdej z nas łatwiej pokonać problemy!

Więcej na: https://www.facebook.com/profile.php?id=100095282394581

Joanna Bielas

*** Więcej o Klubie na www.ekkb.pl.

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: