Herman, Wieczorkowski, Kalicka i Damięcki ambasadorami kampanii z okazji 100. Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Katarzyna Herman, Jan Wieczorkowski, Olga Kalicka i Mateusz Damięcki jako ambasadorzy kampanii „Wolność liczy się w każdym wieku, zaangażowali się w promocję 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego. W cyklu powstańczych filmów odkryją przed Polakami karty historii jednego z naszych największych zwycięskich powstań. Spoty z udziałem aktorów można obejrzeć tutaj.

Dziś premierę ma film z udziałem Katarzyny Herman, trzeci z cyklu spotów promujących 100. Rocznicę Powstania Wielkopolskiego. Aktorka wcielając się w rolę Heleny Paderewskiej, przybliża okoliczności wybuchu powstania i kulisy wydarzeń z 27 grudnia 2018 roku. To od przemówienia jej męża – Ignacego Jana Paderewskiego – zaczęło się zwycięskie powstanie.

Jest to jeden z czterech artystycznych filmów z udziałem ambasadorów, w których aktorzy opowiedzą o powstaniu widzianym oczami postaci historycznych. Zapraszamy do obejrzenia materiału. Kulminacja kampanii „Wolność liczy się w każdym wieku” przypada 27 grudnia – to dzień wybuchu Powstania Wielkopolskiego, któremu dedykowana jest strona www.27grudnia.pl. Do tego dnia pojawi się w sumie 9 filmów z udziałem ambasadorów.

Tydzień temu premierę miał natomiast film z udziałem Mateusza Damięckiego. „Dopiero wróciłem z frontu. Jeszcze nie zdążyłem walczyć. A tu? Wybucha powstanie! My, młodzi z Towarzystwa Sokół, rwaliśmy się do walki. Rozpierała nas myśl o wolności! – tymi słowami Mateusz Damięcki, który wciela się w rolę powstańca, zaczyna swoją opowieść o Powstaniu Wielkopolskim.

– Przygotowując się do roli, dużo czytałem o powstaniu i byłem pod wielkim wrażeniem dokonań Wielkopolan. W innych regionach kraju wciąż tak mało wiemy o tym, że podczas gdy w listopadzie 1918 roku większość Polaków cieszyła się już wolnością, Wielkopolanie gotowali się do walki o niepodległość i powrót tej ziemi do odrodzonej po 123 latach zaborów Rzeczypospolitej – mówi Mateusz Damięcki o przygotowaniach do kampanii.

W drugiej odsłonie kampanii, na przełomie listopada i grudnia, tematem kolejnych czterech filmów z aktorami będzie wolność – która tak jak i hasło kampanii – buduje pomost między pokoleniami.

Obchody 100. Rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego to także nasze podziękowanie za wolność, która liczy się dla nas dziś tak samo, jak dla tych, którzy o nią walczyli. Ważna jest dla każdego z nas, bez względu na wiek, miejsce zamieszkania i to, czym na co dzień się zajmujemy. Potrzebujemy jej, by tworzyć i by żyć tak, jak chcemy. To ważne – mówi Katarzyna Herman.

Wszystkie filmy dostępne będą kanale Powstanie Wielkopolskie – 27 grudnia 1918 na YouTubie oraz na profilu 27 grudnia – Powstanie Wielkopolskie na Facebooku.
Organizatorem głównych obchodów 100. Rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Wolność liczy się w każdym wieku

Celem ogólnopolskiej kampanii „Wolność liczy się w każdym wieku” jest zwiększenie rozpoznawalności Powstania Wielkopolskiego wśród mieszkańców Polski poprzez atrakcyjne w formie i wymowie działania, które zainspirują odbiorców do tego, aby dowiedzieć się więcej na temat przebiegu i znaczenia Powstania Wielkopolskiego. Kampania odkrywa te karty historii, które dały Polsce wspólną wolność, jeden język i granice, które tworzą dzisiejszą tożsamość naszego kraju. Grupę docelową kampanii stanowią osoby w wieku od 15 do 60 lat. Działania promocyjne będą miały zasięg ogólnopolski, obejmować będą radio, prasę, spot kinowy, media społecznościowe, internet, outdoor, content marketing, współpracę z influencerami i vlogerami.

Kampanię wspierają działania PR i szeroko zakrojona kampania display, realizowana również na największych polskich serwisach online. Kampania potrwa do 31 grudnia 2018.

Powstanie Wielkopolskie

Powstanie Wielkopolskie to jeden z największych militarnych sukcesów w historii polskiej niepodległości i jedno z czterech wygranych powstań w Polsce. Wybuchło 27 grudnia 1918 w Poznaniu, tuż po zakończeniu I Wojny Światowej, kiedy mieszkańcy Wielkopolski wystąpili przeciwko państwu niemieckiemu. Powstańcy domagali się powrotu ziem zaboru pruskiego do Rzeczpospolitej, która w tym czasie umacniała swą niepodległość. Do zrywu narodowościowego doszło przed planowanym czasem, w reakcji na demonstracje Niemców sprzeciwiających się wizycie w Poznaniu polskiego pianisty i działacza niepodległościowego Ignacego J. Paderewskiego. Powstańcy w krótkim czasie opanowali całą Wielkopolskę z wyjątkiem północnych i południowo-wschodnich jej obrzeży.

Powstanie zakończyło się 16 lutego 1919 roku rozejmem w Trewirze, który rozszerzał na front powstańczy zasady rozejmu kończącego I wojnę światową z 11 listopada 1918.

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: