Gwiazdy już z niej korzystają. O MajAcademy rozmawiamy z Roksaną Środą, jej pomysłodawczynią

23 stycznia swoją premierę miała wyjątkowa platforma poświęcona dietetyce i zdrowemu stylowi życia. O MajAcademy mówi się wiele. Blogerzy, influencerzy a także gwiazdy telewizji korzystają już z jej możliwości. Co takiego ją wyróżnia i dlaczego jest tak pomocna na co dzień? Wyjaśnia Roksana Środa, dietetyk kliniczna i CEO projektu.

 

 

 

 

W sieci istnieje wiele miejsc poświęconych dietetyce i zdrowemu stylowi życia. Co wyróżnia MajAcademy spośród nich? Skąd pomysł na taką właśnie platformę?

Bez wahania mogę powiedzieć, że to pierwsza tego typu platforma w Polsce! Zanim powstała, zrobiłam osobiście bardzo dokładny research… Chciałam stworzyć coś wyjątkowego! Coś, czego jeszcze nie ma, a jednocześnie – realnie wpłynie na zdrowie i samopoczucie ludzi.

Tak powstała platforma MajAcademy. Naszym hasłem przewodnim jest „jedno miejsce – wiele możliwości” – nie bez powodu. Klubowicze po zalogowaniu mają dostęp do dziesiątek materiałów, które pomogą im zadbać o swoje zdrowie, ciało i motywację.

Przy jednym kliknięciu mogą skorzystać z planów dietetycznych, artykułów naukowych. Obejrzeć webinar czy live, znaleźć przepis, a przede wszystkim – wziąć udział w wyzwaniu dietetyczno-motywacyjnym.

Co kierowało Tobą przy wyborze treści na MajAcademy? Czy wcześniejsza współpraca
z pacjentkami była tu pomocnym wyznacznikiem?

Zdecydowanie tak! Moje doświadczenie zawodowe i wiele lat pracy, jako dietetyczka kliniczna sprawiło, że doskonale wiem, z jakimi problemami borykają się pacjenci. Ale nie tylko… Każdego dnia tworzę materiały w social media, przyglądam się grupom dyskusyjnym i rozmawiam ze swoimi odbiorcami.

Dzięki temu, byłam w stanie stworzyć miejsce, które wreszcie pokona wszelkie mity dietetyczne, odpowie na wszelkie pytania i wątpliwości, a przede wszystkim – pomoże za bardzo niewielkie pieniądze. Dlatego też na dostęp do wiedzy MajAcademy  może pozwolić sobie dosłownie każdy.

Na stronie MA można przeczytać: „Wiemy, jak trudno jest zmienić swoje nawyki i zadbać o swoje zdrowie i sylwetkę. A jak jeszcze trudniej jest wytrwać w postanowieniach. Jesteśmy gronem specjalistów, ale każdy z Nas przechodził przez te wszystkie niepowodzenia podobnie jak Ty”. To dość szczere i przekonywujące wyznanie. Co zatem zrobić, by skończyć ze wspomnianymi niepowodzeniami? I w jaki sposób może w tym pomóc MajAcademy?

To kolejny element, który wyróżnia MajAcademy na tle innych portali czy ogólnodostępnych blogów. Platformy nie tworzę sama, a gromadzę dodatkowych specjalistów. W tym momencie swoją wiedzą i doświadczeniem dzielą się 4 dietetyczki kliniczne i 1 psychodietetyczka. W kolejnych miesiącach dołączą kolejni eksperci z zakresu medycyny, psychologii czy treningu. Dzięki temu, każdy znajdzie tam coś dla siebie!

Rzeczywiście, każda z nas ma za sobą różne problemy zdrowotne, z którymi udało nam się wygrać. Oprócz wiedzy teoretycznej, dzielimy się też swoim doświadczeniem i osobistymi przeżyciami. Poprzez to chcemy pokazać, że z każdym problemem można wygrać, jeśli tylko chcemy!

Od trzech lat leczę się na insulinooporność, staram się dbać o dietę i ruch. Od dawna sama prowadzę swoją dietę, ale czasami mam dość monotonii w kuchni i okresowych kryzysów. Czy na MajAcademy znajdę wsparcie dla siebie? Jakie choroby i schorzenia bierzecie pod lupę?

Oczywiście! Będziemy opisywać i analizować przeróżne sytuacje i problemy zdrowotne. Od razu chciałabym zaznaczyć, że treści, które są dostępne w tym momencie, to dopiero początek… W każdym tygodniu na platformie znajdziecie nowe plany dietetyczne oraz artykuły. Dodatkowo, w każdym tygodniu wystartuje nowe wyzwanie. Dzięki temu, docelowo każdy znajdzie tam materiały odpowiednie dla siebie.

Ponadto, naszym celem jest odpowiadanie na potrzeby klubowiczów. Dlatego, w każdym miesiącu będziemy pytać o to, jakie treści powinny pojawić się na platformie – w zamkniętej grupie wsparcia oraz na naszych kanałach społecznościowych.

A co z Wyzwaniami, które będą cyklicznie pojawiać się na MajAcademy? Dla kogo będą przeznaczone i na czym będą polegać?

Wyzwania będą równie różnorodne, co artykuły, ebooki czy plany dietetyczne.

Już 1 lutego wystartuje wyzwanie dietetyczno-motywacyjne, w którym uczestnicy otrzymają od nas jadłospis i plany dietetetyczne, a oprócz tego – każdego dnia pojawią się nowe porady, ćwiczenia i materiały merytoryczne.

Kolejne wyzwania, które planujemy, to „Zadbaj o swoje jelita – czyli SIBO od A do Z”, „Ogranicz mięso w swojej diecie”, „Pozbądź się trądziku”, „Wakacyjne wyzwanie motywacyjne” i wiele innych.

MA to zespół młodych, wykształconych i doświadczonych dietetyków o różnych kierunkach specjalizacyjnych. Jak udało Ci się stworzyć tak zgrany i profesjonalny team? Dlaczego warto Wam zaufać?

Wiedza, zaangażowanie i wysoka jakość usług, to dla mnie podstawa. Tym kieruję się w swojej pracy i poprzez te same kryteria szukam specjalistów do swojego zespołu. Jestem niesamowicie dumna, ze udało mi się znaleźć dietetyczki, które kierują się dokładnie tymi samymi wartościami, co ja. Dietetyczki, które kochają swoją prace, są zaangażowane i mają ogromną wiedzę! Wspólnie jesteśmy w stanie pomóc jeszcze większej liczbie osób i mam nadzieję, że już wkrótce przekona się o tym cała Polska!

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: