Gala „Kobiety, które inspirują 2020” za nami! Jak wydarzenie wspominają uczestniczki?!

Prawie 150 osób pojawiło się w środowy wieczór (30.09) w Warszawskim Domu Technika NOT na oficjalnej premierze książki „Listy płynące z serca. Kobiety dla kobiet” połączonej z galą „Kobiety, które inspirują 2020” organizowanej przez wydawnictwo I.D.MEDIA. Gościem Specjalnym spotkania była znana i ceniona dziennikarka, osobowość telewizyjna Monika Zamachowska.

 

 

Podczas wydarzenia wręczono 35 statuetek kobietom sukcesu oraz pamiątkowe dyplomy dla autorek listów, które znalazły się w najnowszym projekcie książkowym pod redakcją Ilony Adamskiej.

W trakcie gali wystąpiły Justyna Jary, Iwona Manista-Kutryś oraz Małgorzata Jarecka, które swoim głosem zaczarowały publiczność i sprawiły, że każdy zapomniał choć na chwilę o panującej pandemii.

Ważnym punktem środowej gali była licytacja na rzecz Fundacji Opiekuńcze Skrzydła Joanny Radziwiłł. Licytowano m.in. obrazy młodych artystów, biżuterię, przejażdżki zabytkowymi samochodami.

– Każdy mój event musi nieść pomoc. To jedno z założeń mojej działalności biznesowej, którego trzymam się od lat. Wierzę bowiem, że dobro do nas wraca. Ale tylko wtedy, gdy robimy coś z czystą intencją. Gdy nie liczymy na to, że skoro pomogę, to ten dobry uczynek za chwilę musi do mnie wrócić. Nie może chodzić w pomaganiu o chłodną kalkulację. Pomagam, bo czuję taką potrzebę. Pomagając innym, pomagamy sobie. I nie liczy się to, ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz – mówi Ilona Adamska, organizatorka eventu, ambasadorka Fundacji Opiekuńcze Skrzydła.

Wśród gwiazd nagrodzonych statuetką „Kobieta, która inspiruje 2020” znalazły się m.in. Monika Zamachowska, Katarzyna Bonda, Paulina Smaszcz, Iwona Guzowska.

Jak event i przyznane im nagrody wspominają nagrodzone panie?

– Dotąd nie myślałam o sobie jako o kobiecie, która inspiruje. Nagroda była dla mnie rozwojowym odkryciem, że to, co robię, ma sens, ma wpływ na ludzkie życie, stymuluje ludzi do zamykania zgrzytających rozdziałów swojego życia i wchodzenia na wyższy poziom. W kontekście mojej działalności jako pełnomocnika zawodowego w sprawach rodzinnych, w tym rozwodowych, działalności zwieńczonej kilka tygodni temu ukazaniem się mojej książki „Rozwód czy separacja? Poradnik praktyczny”, można zadać pytanie, do czego ludzi inspiruję i przewrotnie na nie odpowiedzieć: „Czyżby do rozwodu?”. Jestem przekonana, że taka odpowiedź byłaby zbyt prosta. W rzeczywistości staram się zachęcać ludzi do zmiany – niekoniecznie zmiany żony czy męża, często do zmiany sposobu funkcjonowania małżeństwa, do naprawy wzajemnych relacji, a to jest niemożliwe bez zmienienia siebie. Cieszę się, że jest taka nagroda, że bierze pod uwagę miękkie kryteria działalności kobiet, a nie twarde, może czasami bezduszne, liczby. Byłam pod wrażeniem atmosfery na gali, na której rozdawano statuetki, nie było tam typowego dla podobnych wydarzeń targowiska próżności, pozoranctwa, szpanu. Była szczera, ciepła atmosfera, nieznające się kobiety rozmawiały ze sobą jakby były wieloletnimi przyjaciółkami. Uwielbiam zanurzać się w kobiecej energii na tego typu spotkaniach – powiedziała po gali Joanna Hetman-Krajewska, adwokat i radca prawny w Kancelarii Prawniczej PATRIMONIUM w Warszawie, autorka poradnika „Rozwód czy separacja”.

„Kobieta, która inspiruje”, to hasło, które bardzo dobrze oddaje to, co robię od wielu lat w życiu zawodowym i co jest zauważane na co dzień w różnych obszarach mojej działalności. Wiele razy słyszałam, że kogoś zainspirowałam, co jest oczywiście bardzo budujące, ale i zobowiązuję. Trzymając w ręku statuetkę, myślałam o moich zawodowych aktywnościach, dokonując pewnego podsumowania tych blisko 15 lat, jakie minęły od momentu ukończenia studiów magisterskich. Uświadomiłam sobie, że moje podejście do życia, aby wymagać od siebie, nawet jeśli inni ode mnie nie wymagają, ma swoje odzwierciedlenie w tym, co osiągnęłam swoją ciężką i pełną zaangażowania pracą. Jestem terapeutą, trenerem umiejętności psychospołecznych, nauczycielem akademickim, współwłaścicielką firmy szkoleniowo-doradczej ART OF TRAINING oraz wiceprezes Fundacji Science Watch Polska. Mam na swoim koncie kilkadziesiąt naukowych artykułów i blisko 10 książek, w tym cztery we współautorstwie. Od kilku lat piszę wiersze terapeutyczne, które opublikowałam w książce „Co Dobrego?! Poezjoterapia”. W tych wszystkich aktywnościach bardzo mocno zaznacza się idea inspirowania, która działa w jedną i druga stronę. Poza tym, że moje działania wpływają na innych i stanowią dla nich pewnego rodzaju natchnienie, to oczywiście ludzie, których spotykam są inspiracją dla mnie. Za co jestem życiu bardzo wdzięczna. Pojawiali się na drodze życia i ci, którzy mnie zainspirowali do zmian w sposób pozytywny, jak i tacy, którzy zapewne mieli odmienne intencje. Jednak dzięki mojemu podejściu do tych sytuacji okazały się one dla mnie bardzo konstruktywne. Nie bez przyczyny mówi się, że wiele zawdzięczamy swoim wrogom. Jednak myśląc o tej statuetce serdecznie dziękuję nade wszystko uczestnikom moich szkoleń, studentom, osobom, z którymi pracuję w gabinecie, a także uczestnikom wykładów i spotkań autorskich za wiele ciepłych i uskrzydlających komentarzy. Wielokrotnie słyszałam, że to, co robię, jest dla nich inspirujące. A to z kolei inspiruje mnie… szczególnie do tego, aby podejmować kolejne działania. – powiedziała po evencie Monika Mularska-Kucharek.

Statuetka odebrana podczas środowej gali to bardzo miłe podsumowanie i docenienie mojej działalności, która od wielu lat sprawia mi ogromną przyjemność, bo łączy się z inspirowaniem ludzi do pozytywnych zmian. Z oddaniem i zaangażowaniem będę ich inspirować do wyruszenia w drogę po lepszy dzień, udzielając im drogowskazów szczęścia – dodała na zakończenie Monika.

– Jestem szczęśliwa, że po raz kolejny mogłam uczestniczyć w wyjątkowym projekcie Ilony Adamskiej, jakim była wrześniowa gala „Kobiety, które inspirują 2020” oraz premiera książki „Listy płynące z serca. Kobiety dla kobiet”. Jak każdy wcześniejszy projekt Ilony, również i ten stanowi ogromną wartość dla każdej z nas, współautorek listów. Książki Ilony niosą niesamowite przesłanie, dają kopa do działania, pomagają uwierzyć w siebie. To, ile dobrego wniosły w życie każdej autorki listów, można było usłyszeć podczas środowej gali na scenie, gdy praktycznie każda z nas dzieliła się swoimi przemyśleniami, dziękując wydawcy I.D.MEDIA za „Listy…”. Dziękuję za piękną statuetkę, która stanowi dla mnie potwierdzenie tego, że to, co robię, ma sens i swoją postawą mogę zainspirować kobiety do zmiany swojego życia. Pamiętajmy: zmiany są piękne! I najczęściej na lepsze! Nie bójmy się ich – powiedziała Hanna Adamczak, reprezentująca markę Bobica Polska, która jest wyłączonym dystrybutorem suplementów diety na Polskę.

Dzięki Ilonie i jej książce „Listy płynące z serca. Kobiety dla kobiet” z kury, która też ma skrzydła, przeobraziłam się w orła. Dziś wznoszę się wysoko i latam! Ilona pozwoliła uwierzyć mi w siebie. Będę jej wdzięczna do końca życia za to, że mogłam wziąć udział w jej wyjątkowym projekcie – dodała na sam koniec Barbara Wnukowska, autorka listu, kobieta, która historię swojej walki z nowotworem opisała w książce Ilony Adamskiej.

– Myślę, że statuetki „Kobieta, która inspiruje” były dla wielu pań bardzo uskrzydlającym doświadczeniem i motywacją do podjęcia kolejnych aktywności, które zaowocują ciekawymi projektami. Kocham integrować kobiety poprzez swoje projekty książkowe, dlatego już dziś zapraszam do udziału w kolejnym pod hasłem „Siła prawdy. O trudnej sztuce bycia sobą”. Udział w książce potwierdzili już m.in. prof. Jerzy Bralczyk, Teresa Rosati, Katarzyna Glinka, Robert Korzeniowski, Andrzej Pągowski, Paulina Smaszcz. Szczegóły udziału pod adresem info@idmedia.pl podsumowała wydarzenie Ilona Adamska, wydawca i organizatorka gali.

Partnerami wydarzenia byli: restauracja AVANGARDA, Warszawski Dom Technika NOT, Casino Vodka, Fabrica de Pasjone, W. Śliwński, Arkadiusz Habrat, Kumazu, Hemp Care, Bobica Polska i Lattore.

Joanna Bielas

1 komentarz

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: