Fundacja Twarze depresji otworzyła zbiórkę na pomoc psychologiczną dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Organizacja prowadzi obecnie dwa programy bezpłatnych konsultacji: dla dzieci, młodzieży i ich rodziców/opiekunów oraz dla osób dorosłych zagrożonych depresją. Zdalne konsultacje psychologiczno-psychiatryczne odbywają się 6 dni w tygodniu. Dalsze finansowanie projektów jest zapewnione jedynie do końca stycznia 2022.

 

Dzięki wsparciu partnerów komercyjnych oraz prywatnych darczyńców od czerwca 2021 fundacja zrealizowała ponad 1200 konsultacji. Z pomocy korzystają osoby, których nie stać na prywatną pomoc medyczną a opieka z NFZ oferuje zbyt odległe terminy wizyt. Program bezpłatnych, zdalnych konsultacji fundacji Twarze Depresji, w konkursie S3KTOR został uznany za najważniejszą inicjatywę w 2021 r. warszawskich organizacji pozarządowych.

Pandemia podwoiła liczbę osób chorych na depresję, na którą w Polsce cierpi 4 miliony mieszkańców. Fundacja alarmuje, że już co trzeci jej podopieczny mierzy się z myślami samobójczymi. Niestety, zaczyna już brakować środków na udzielanie wsparcia nowym osobom z małych miejscowości i wsi, które w innych okolicznościach nie mają żadnej szansy na skorzystanie z pomocy profesjonalistów.

– Dla naszej Fundacji jest priorytetem, by móc kontynuować wsparcie dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy dzięki naszym programom bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej odzyskali nadzieję na powrót do zdrowia. Od kilku miesięcy są na dobrej drodze do tego celu. Nie chcemy, by ponownie zostali sami – informują organizatorzy zbiórki.

Twarzami akcji #WspieramTwarzeDepresji są znani artyści: Ewa Błaszczyk, Urszula Dudziak, Marta Kielczyk, Małgorzata Serafin, Krzysztof Cugowski, Andrzej Seweryn, Andrzej Bober, Marek Plawgo i Piotr Zelt. Swoim autorytetem przekonują aby o głowę dbać tak samo jak o wszystkie inne narządy, z którymi idziemy do lekarza specjalisty.

Fundacja ma  gotowy, sprawnie działający system pomocy, świetnych specjalistów, którzy wielokrotnie podejmowali interwencje ratujące życie. Finansowanie to największy problem całej akcji. Dlatego organizacja prosi o wsparcie dla podopiecznych.

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/wspieramtwarzedepresji

Pomagam.pl pozwala w ciągu kilku chwil samodzielnie stworzyć internetową zbiórkę pieniężną na dowolny cel oraz udostępnia narzędzia do jej promowania.

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: