EZO ONEIR – każdy może wcielić się w rolę i zostać bohaterem tej powieści

EZO ONEIR to  pisarka, autorka trylogii Chiron w Rybach (Burze na Słońcu, Imperium Lilith i Transformacja Cienia) oraz surrealistyczna fotograficzka z Bydgoszczy, która stworzyła markę Poza Rzeczywistością. Prowadzi warsztaty wyzwalania kreatywności poprzez fotografię dla młodzieży i studentów bydgoskich szkół.

 

 

Pisanie i fotografia to dwa filary jej działania, które doskonale się przenikają. Ale Ezo nie fotografuje w swoich projektach jedynie modelek. Jako artystka wyszła ze sztuką i z tym, co ma do zaoferowania do wszystkich. Każdy może wziąć udział w baśniowej, onirycznej sesji zdjęciowej.

Warto podkreślić, że modyfikacja obrazu jaką stosuje jest daleko bardziej posunięta niż u innych fotografów artystycznych. Zdjęcie stanowi dla niej szkic do ukazania oblicza modeli jako zjaw sennych. Sięga po inspirację do innych wymiarów i galaktyk. Jej prace to połączenie onirycznej baśni i wizualizacji podróży duchowych. Zmiana przestrzeni, surrealistyczne przedmioty i bardzo rozpoznawalny już styl sprawił, że sesje Poza Rzeczywistością to marka nie do przeoczenia i warta uwagi. Tym bardziej, że Ezo nie ogranicza się w działaniu do swojego miejsca zamieszkania, ale można ją spotkać praktycznie w całej Polsce.

Podobnie jak fotografia, jej powieści poruszają kwestie wyborów ludzkich, wyłamywania się ze schematów społecznych, bolesnego doświadczania rzeczywistości i przemyśleń nad losem człowieka. Światy przenikają się i tworzą surrealistyczną mieszankę myśli, wizji i przeżyć duchowych. Bohaterowie są zwykle zagubieni, samotni i poszukujący swojej drogi. Ukazują naszą rzeczywistość jako jeden z wielu przenikających się wariantów.

Dwie pierwsze części zostały wydane w selfpublishingu dzięki zbiórkom crowdfundingowym.

Jedną z nagród w zamian za wsparcie była możliwość wcielenia się w bohatera drugiej części powieści, czyli „Imperium Lilith”. Trzecia, ostatnia część powieści zostanie wydana pod koniec 2019 roku. Jest jeszcze szansa na to, żeby zostać bohaterem na zdjęciu, które ukaże się wewnątrz książki.

Kontakt do Ezo Oneir w sprawie powieści i sesji zdjęciowych: www.ezooneir.com

Na koniec bonus dla wszystkich czytelników Imperium Kobiet! Każdy, kto powoła się na ten artykuł otrzymuje zniżkę 30% na voucher obejmujący sesję zdjęciową Poza Rzeczywistością.

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: