Epidemia otyłości – jak skutecznie zwalczyć narastający problem? 1 grudnia w BUW konferencja na temat otyłości w ujęciu interdyscyplinarnym

Czy otyłe dziecko to dorosły z nadwagą? A może otyłość to problem teoretyczny, który Polski nie dotyczy? Już 1 grudnia 2018 roku w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego znamienici eksperci z kraju i zagranicy opowiedzą o rosnącym problemie otyłości, porozmawiają również o światowych standardach w walce z tym schorzeniem.

 

Otyłość jako interdyscyplinarny problem medyczny” to wydarzenie z udziałem gości z kraju oraz zagranicy, którzy omówią szereg zagrożeń związanych z otyłością, również z otyłością trzewną, która ma wpływ na wiele poważnych schorzeń ( nowotwory, cukrzyca, choroby sercowo-naczyniowe). Bronią w walce z otyłością jest wysoka świadomość społeczna w zakresie dobrze dobranej diety, w tym również w kontekście odpowiedniej i skutecznej suplementacji. Podczas konferencji zostaną omówione czynniki związane z wpływem otyłości na ogólny stan zdrowia, jak również eksperci z Japonii przedstawią praktyki stosowane w ich kraju, dzięki którym problem otyłości dotyczy ich w minimalnym stopniu.

Aby wziąć udział w konferencji należy uprzednio się zarejestrować. Liczba miejsc jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

Szczegóły wydarzenia dostępne są tutaj: http://www.oligo-elite.pl/konferencja

***

Otyłość jest obecnie drugą ( po paleniu papierosów ) najczęstszą przyczyną poważnych komplikacji zdrowotnych i jest najpoważniejszym i wciąż nierozwiązanym, a jednocześnie stale rosnącym problemem. Szacuje się, że do roku 2030 w Polsce nadwaga lub otyłość dotknie 2/3 populacji. Zatrważającą tendencją już od 10 lat jest rosnący problem otyłości wśród dzieci i młodzieży. Dzisiaj co trzeci ośmiolatek ma problem z nadwagą lub otyłością. Choć o negatywnych trendach mówi się od lat, nadal nie wprowadzono skutecznych metod zapobiegania rozwojowi tego problemu.

Na świecie sytuacja wygląda znacznie lepiej. Japonia, jako lider walki z otyłością może pochwalić się skutecznymi programami profilaktycznymi, dzięki którym nadwaga i otyłość nie jest trwożącym problemem, a kraj nadal zajmuje drugie miejsce pod względem średniej długości życia.

Wydarzenie dedykowane jest kadrze naukowej, studentom, pacjentom oraz tym wszystkim, którzy chcą świadomie dbać o swoje zdrowie.

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: