Endermologia: masaż, który cię odchudzi!

Endermologia jest zabiegiem, który zyskuje coraz większą popularność w ostatnich latach. Jest to niezwykle skuteczny (i nie tak bardzo drogi) masaż podciśnieniowy, który pozwala między innymi na zredukowanie cellulitu w bardzo krótkim czasie. Jakie są wskazania i przeciwwskazania do takiego zabiegu? Co powinnaś wiedzieć przed wybraniem się do salonu urody?

 

 

Na czym polega endermologia? Jak przebiega zabieg?

Endermologia polega na wykonaniu specjalistycznego i głębokiego masażu podciśnieniowego. Taki masaż można stosować na różne części ciała: łydki, nogi, a nawet twarz. Jedynym obszarem, na którym endermologia nie powinna być robiona, są piersi i ich okolice.

Zabieg endermologii jest wykonywany w salonie kosmetycznym lub w salonie medycyny estetycznej. Jedna wizyta  nie wystarczy, aby uzyskać pożądane efekty – zalecane jest wykonanie 10, a czasem nawet 20, zabiegów na konkretną partię cała.

Zabieg na pojedynczą część ciała trwa od 30 do 40 minut. Endermologia wykonywana jest za pomocą głowicy, która zasysa skórę wykorzystując podciśnienie. Może to powodować dyskomfort, a nawet niewielkie siniaki. Przed zabiegiem należy założyć odpowiedni kombinezon, który przylega do ciała. Zapewnia on ochronę przed głowicą urządzenia oraz pozwala zachować higienę. Chroni też przed mikrourazami i wyrywaniem włosków.

Efekty endermologii: nie tylko kosmetyczne, ale też zdrowotne!

Efekty endermologii są zaskakujące! Jeśli mimo wieloletnich ćwiczeń, nie udało ci się pozbyć cellulitu z ud, brzucha, czy ramion, to naprawdę pozytywnie zdziwisz się po wyjściu z gabinetu. Pierwsze efekty zmniejszenia cellulitu można zauważyć już po kilku zabiegach.

Oprócz widocznego zmniejszenia cellulitu endermologia sprawia, że skóra stanie się gładka i jędrna, a sylwetka znacznie się modeluje. Co ciekawe, endermologia ma też zastosowanie lecznicze. Zabieg ten poleca się często osobom cierpiącym na bóle kręgosłupa, mięśni, stawów. Kolejnym leczniczym działaniem tego zabiegu jest oczyszczanie. Masaż podciśnieniowy powoduje też drenaż limfatyczny – sprawia to, że krew i limfa zaczynają lepiej krążyć po całym ciele. Lepsze krążenie przyczynia się do lepszej przemiany materii, usuwania toksyn i nadmiaru płynów oraz na eliminację obrzęków.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu endermologii

Endermologia jest nieinwazyjnym i ogólnie bezpiecznym zabiegiem, ale jak w przypadku każdego zabiegu, są pewne przeciwwskazania do jej wykonania. Zabieg wpływa na naczynia krwionośne i limfatyczne, więc nie jest to proces wskazany dla osób z żylakami, zapaleniem żył, czy do osób ze skłonnościami do naczyniaków.

Kolejnymi przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu endermologii są:

choroba nowotworowa;
przepuklina brzuszna;
tłuszczaki;
infekcje oraz rany naskórka i skóry (np. egzema, trądzik);
ciąża i okres karmienia piersią;
przebycie porodu w ciągu ostatnich kilku miesięcy;
choroby żył;
przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.
Cena endermologii: nie jest tak drogo, jak myślisz!

Rosnąca popularność tego zabiegu sprawia, że oferuje go prawie każdy profesjonalny salon kosmetyczny. Warszawa, Kraków, Gdańsk i inne większe miasta to miejsca, w których tego typu zabiegi są bardzo popularne, dlatego ceny są tam konkurencyjne. Pojedynczy zabieg endermologii, ukierunkowany na konkretną partię, kosztuje około 100 złotych. Zabieg na twarz to koszt około 150 złotych. Warto zastanowić się nad wykupem większych pakietów. Są one droższe, ale oferują one nawet 10 zabiegów na ciało i twarz, co w dłuższej perspektywie bardzo się opłaca, gdyż zabieg endermologii należy cyklicznie powtarzać. Należy też zwrócić uwagę, czy kombinezon do endermologii jest w cenie, czy nie trzeba za niego dodatkowo zapłacić.

1 komentarz

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: