E jak emolienty! Poznaj jeden z filarów pielęgnacji PEH

PEH to spersonalizowany, nowoczesny sposób pielęgnacji włosów. Hit włosomaniaczek, który zawojował świat beauty, ale także mocna rekomendacja ekspertów. Oznacza perfekcyjną kombinację protein, humektantów i emolientów. Jak ją osiągnąć? Poznaj działanie składników PEH, ich właściwości i zalety, a następnie dobierz proporcje do potrzeb swoich włosów. Co wiesz o emolientach?

 

 

 

Świat beauty pokochał pielęgnację PEH. Nic dziwnego, ponieważ zastosowanie spersonalizowanego połączenia humektantów, emolientów i protein naprawdę działa, wpływając na kondycję oraz wygląd pasm. Klucz do sukcesu (czyli równowagi PEH) tkwi w pielęgnacji opartej na połączeniu trzech rodzajów składników w zależności od predyspozycji i aktualnych potrzeb włosów. Poznaj każdy z bezcennych składników PEH. Odcinek 3: emolienty!

Emolienty – „domknięcie” działania protein i humektantów

Jak podkreślają specjaliści, choć emolienty uważane są niekiedy za „ten trzeci” komponent PEH (po proteinach i humektantach), stanową one absolutne must-have skutecznej pielęgnacji włosów. To właśnie emolienty tworzą film ochronny, który pozwala zatrzymać wewnątrz pukli to, co najcenniejsze. – Dzięki emolientom w pielęgnacji PEH możliwe jest maksymalne utrzymanie efektu nawilżenia, który uzyskujemy z pomocą humektantów, a także bezcennego rezultatu odżywienia, jaki przynoszą nam proteiny mówi kosmetolog, Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki BAŚKA.

Warto docenić moc emolientów, ponieważ to właśnie dzięki niej możliwe jest uzyskanie perfekcyjnego efektu sprężystych, zdrowo wyglądających włosów, które łatwo poddają się zabiegom stylizacyjnym. A przecież o to nam chodzi. Z pomocą przychodzi nam Emolientowa odżywka do włosów BAŚKAdodaje.

Zachowaj odpowiednie proporcje

Co jeszcze należy wiedzieć o emolientach? Te składniki lubią umiar! Eksperci podkreślają, że „przedawkowanie” emolientów może spowodować efekt obciążenia włosów i doprowadzić do nadmiernego ich przetłuszczania. Jak tego uniknąć? Specjaliści wskazują: obserwujmy pasma – one wyraźnie „zasygnalizują nam”, jaka kombinacja PEH w danym momencie będzie dla nas najkorzystniejsza! Możemy także zastosować „test szklanki z wodą”, żeby poznać strukturę naszych pukli, a w konsekwencji – ich zapotrzebowanie na poszczególne składniki. Trudne? Nic z tych rzeczy!

To proste. Wrzuć jeden włos do pojemnika z wodą, a po kilku minutach sprawdź, gdzie znajduje się pukiel. Jeśli pływa po powierzchni, włos jest niskoporowaty, jeśli opadł na dno – wysokoporowaty. Każdy z typów pasm potrzebuje odpowiedniego miksu składników PEH – w tym właśnie właściwej proporcji emolientów. Włosy wysokoporowate „uwielbiają” ten składnik. Z kolei niskoporowate pasma łatwo obciążyć, więc emolienty trzeba w tym przypadku dawkować ostrożnie, obserwując reakcję włosów. Pamiętaj, że kosmetyki PEH możesz, a nawet powinnaś mieszać! Wtedy wszystkie komponenty „dają z siebie” dokładnie to, co najlepsze.

Pielęgnacja PEH ostatnio bezceremonialnie opanowała świat beauty i rozkochała w sobie włosomaniaczki. I bardzo słusznie, ponieważ kluczem do osiągnięcia efektu pięknych pukli są delikatność i spersonalizowane zabiegi w domowym SPA. Specjaliści podpowiadają, że odpowiedzią na potrzeby włosów jest utrzymanie równowagi wszystkich składników – w tym właśnie cennych emolientów.

Jogurtowo-mleczna

Aksamitna emolientowa odżywka rekomendowana włosom potrzebującym miękkości i sprężystości. Bazuje na cenionych prebiotykach oraz kompleksie wyselekcjonowanych ekstraktów, które doskonale pielęgnują włosy. Ekstrakt z miodu skutecznie rewitalizuje suche i matowe pasma. Mieszanka olejów roślinnych ze słodkich migdałów, lnu i wiesiołka dodaje włosom blasku, miękkości i gładkości.

Pojemność: 250 ml

Cena: ok. 12 zł

fot. Freepik.com

 

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: