Dzięki pandemii doceniamy możliwość aktywnego spędzania czasu

Według co trzeciego Polaka zapytanego przez serwis Prezentmarzeń, pandemia zmieni nasze podejście nie tylko do pracy zdalnej, ale przede wszystkim sprawi, że nauczymy się doceniać możliwość aktywnego spędzania czasu.

 

 

Aż 86% respondentów, biorących udział w sondzie „Czas wolny Polaków podczas koronawirusa” uważa, że pandemia znacząco wpłynie na nasze podejście do czasu wolnego i zwiększy chęć do korzystania z rozrywek. Jak twierdzi 31% zapytanych Polaków zaczniemy doceniać możliwość aktywnego wypoczynku. Według 28% respondentów zaczniemy prężnie realizować swoje pasje i nie odkładać ich na później, a według 27% doceniać mocniej korzystanie z życia i realizować marzenia.

Mimo że ostatnie miesiące spędziliśmy w większości w izolacji społecznej, aby chronić siebie i bliskich to nie przestaliśmy myśleć o rozrywkach. Jak pokazały wyniki sondy, aż 75% respondentów było zainteresowanych w czasie kwarantanny nabyciem voucherów na realizację rozmaitych rozrywek w późniejszym terminie. Motywacje zapytanych Polaków były różne: 23% decydowało się na takie rozwiązanie, gdyż uważało je za bezpieczne, 21% respondentów w ramach otuchy chciało w ten sposób pomyśleć o czymś przyjemnym, 20% korzystało z atrakcyjnych promocji, a 11% w końcu miało czas, aby pomyśleć co chciałoby zrealizować w przyszłości. Tylko 25% respondentów było nastawionych sceptycznie twierdząc, że zostawia rozrywkę na lepsze czasy.

Brak możliwości wychodzenia z domu, aby korzystać aktywnie z czasu wolnego na powietrzu i różnych rozrywek w przestrzeni miejskiej, wpłynął także na rozwój rozrywki online i większą chęć korzystania z tematycznych kursów za pośrednictwem Internetu.

– W ciągu ostatnich 3 miesięcy, wychodząc naprzeciw potrzebom osób szukających sposobów na aktywne i kreatywne spędzanie czasu, rozwinęliśmy wachlarz atrakcji online bez wychodzenia z domu. Do niedawna rozrywka online kojarzyła się Polakom przede wszystkim z grami czy wirtualną rzeczywistością, pandemia zmieniła jednak to postrzeganie i sprawiła, że coraz więcej osób zaczęło szukać warsztatów tematycznych, rozwijających zainteresowania. Okazało się, że w ramach rozrywki online można korzystać na przykład z nauki gry na różnych instrumentach, uczestniczyć w warsztatach robienia mydła, akademii urody czy w kursie fotografii. – komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Rozrywki w wersji online stały się sposobem na lepsze spędzanie czasu w domu podczas pandemii. Jak pokazały jednak wyniki sondy „Czas wolny Polaków podczas koronawirusa”, według 41% respondentów brakowało nam spotkań z bliskimi i przyjaciółmi oraz, jak podkreśla 17%, możliwości swobodnego spędzania czasu na zewnątrz.

Jeśli deklaracje Polaków dotyczące chęci spędzania aktywnego czasu po okresie zagrożenia pandemią okażą się prawdziwe, to wkrótce będziemy mieć wielu śmiałków gotowych na skoki na bungee, lot balonem czy jazdę off road. Efektem ubocznym koronawirusa może być większa determinacja do bieżącego realizowania marzeń i planów, nawet tych związanych ze sportami ekstremalnymi. Pandemia zmieniła rytm i tryb życia wielu Polaków, zwiększając też znacznie poziom stresu.

– Sport jest jednym z najskuteczniejszych naturalnych leków w walce ze stresem, gdyż podczas aktywności fizycznej zachodzą w organizmie naturalne procesy, w które uzbroiła nas natura. Coraz częściej szukamy też sposobu na redukcję stresu korzystając z aktywnej rozrywki, pozwalającej pozbyć się chandry i złego nastroju. Nasze zwyczaje związane z formami spędzania wolnego czasu nieustannie ewoluują. Ostatnie miesiące uniemożliwiły nam korzystanie z aktywnej rozrywki, czas więc nadrobić zaległości i nie odkładać marzeń na potem, jak sygnalizują respondenci naszej sondy. – podsumowuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: