Dorota Oyrzanowska: Pasja napędza biznes – Magazyn Kobiet Spełnionych.

Dorota Oyrzanowska: Pasja napędza biznes

Imperium Kobiet poleca!

Twórczyni projektu Beauty Mission oraz portalu i e-Magazynu o tej samej nazwie. Kobieta wielu zainteresowań i pasji a od dwóch lat również mama. Uważa, że pasja napędza biznes i nie pozwala się poddać, a bycie mamą uczy doskonale zarządzać czasem i otwiera umysł na nowe możliwości.

Dorota Oyrzanowska: Pasja napędza biznes
Portal dla uzależnionych od piękna – tak zaczyna się strona startowa wyjątkowego portalu jakim jest BeautyMission.pl. Co zainspirowało Panią, aby stworzyć portal, w którym każdy znajdzie wiele cennych wiadomości m.in.: ze świata zdrowia, urody, psychologii i medycyny estetycznej?
Dorota Oyrzanowska: Od zawsze interesowało mnie wszystko co jest związane z pięknem człowieka, zarówno tym wewnętrznym jak i zewnętrznym. Marzyłam żeby zostać chirurgiem plastycznym. Ukończyłam kulturoznawstwo i dziennikarstwo. Pasja jednak pozostała, a narzędzia, które zdobyłam podczas studiów pozwoliły mi na stworzenie miejsca, gdzie czytelnik znajdzie ekspercką wiedzę na interesujący go temat. Dlaczego – „dla uzależnionych od piękna”? Najprościej jest odpowiedzieć, bo piękno uzależnia ale nie do końca o to mi chodzi. Uzależniony od piękna, to ktoś szukający wiedzy. Dla mnie piękno to nie tylko wygląd ale i świadomość, prawda. Współpracuję z Ekspertami aby treści publikowane na Beauty Mission były poparte wiedzą oraz doświadczeniem lekarzy i specjalistów w swojej dziedzinie.

Marka, którą buduje Pani od 2013 r. to nie tylko portal, ale także e-Magazyn. Jak umiejętnie łączyć te dwie aktywności?
– Nie trzeba ich łączyć – one są połączone. Jedna wynika z drugiej, są nierozerwalne. Portal promuje eMagazyn i odwrotnie. eMagazyn powstał później niż portal. Powstał z potrzeby rynku. eMagazyn jest tematyczny, określają go pory roku. I to one determinują treści w nim zawarte. eMagazyn porządkuje wiedzę. Jest jak to pięknie ujął mój partner – „wokabularzem aktywności determinowanych przez czas”. Jest bardziej prestiżowym medium niż portal. Większość artykułów zawartych w eMagazynie Beauty Mission jest pisanych specjalnie pod ten tytuł. Poza tym w eMagazynie istnieją działy, których nie ma na portalu np.: Beauty Photography czy działy autorskie Eksperów współpracujących z projektem Beauty Mission. Beauty Mission to moja mega – pasja.

W Pani aktywności zawodowej poruszane są niezwykle ważne tematy, jak troska o zdrowie, aspekty prawne, ale także szeroko pojmowane budowanie relacji. Czy jest jakiś konkretny wątek, który ma Pani ambicje rozwijać jeszcze intensywniej w najbliższym czasie?

– Wszystkie wątki poruszane przez Beauty Mission są dla mnie istotne. Moim konikiem jest chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna a także kultura i sztuka. I mam nadzieję, że to widać w projekcie. Obecnie zaczynam rozwijać wątek związany ze zdrowiem i rozwojem dziecka. W eMagazynie również powstał dział całkowicie poświęcony naszym maluchom. I oczywiście dalej będę działała jeżeli chodzi o zdrowie i promocję kobiet.

Właśnie do tego zmierzam. Utrzymujący się na topie trend Corporate Social Responsibility znakomicie wplata się w Pani działalność biznesową. Wspiera Pani wiele wartościowych projektów. Który z nich jest najbliższy Pani świadomości społecznej?
– Wszystkie projekty, w które angażuję swoją markę są dla mnie ważne. Wybieram jednak te, które moim zdaniem mogą w znaczący sposób pomóc, wnieść coś ciekawego w życie innych ludzi. Od dłuższego czasu współpracuję z Organizacją Kwiat Kobiecości i szczerze podziwiam to co robi ta organizacja jeżeli chodzi o profilaktykę antynowotworową wśród kobiet. Jestem dumna, że mogę uczestniczyć w promocji wiedzy Kampanii Piękna bo Zdrowa. Wiele kobiet zapomina o sobie, o swoim zdrowiu – a to mnie przeraża.

Pani Doroto, w opinii publicznej krąży powiedzenie, że sukces przychodzi przez innych. Jak udało się Pani stworzyć redakcję, która sprawnie tworzy Beauty Mission?
– Redakcja jest w ciągłym ruchu, stale się tworzy, zmienia. Osoby, z którymi współpracuję są pasjonatami. Mam to szczęście, że trafiam na takie osoby. Dużo uczymy się od siebie nawzajem. To one motywują mnie do dalszego rozwoju i realizacji nawet początkowo nierealnych idei związanych z projektem Beauty Mission. Jestem im wdzięczna, że akceptują mnie i wspierają. I co bardzo ważne, są optymistami nawet w ciężkich sytuacjach. Kiedy zostajemy rodzicami, nasz świat całkowicie się przewartościowuje.

Jest Pani mamą. Jak ta rola wpłynęła na Pani aktywność zawodową i jakie inspiracje związane z rodzicielstwem wprowadziła Pani do swojej pracy?
– Bycie mamą jest dla mnie najważniejsze. Najważniejsze i najtrudniejsze zarazem. Nigdy nie czułam takiej odpowiedzialności za drugiego człowieka jak czuję teraz. Szczerze mówiąc, bardzo bałam się tej roli. Wydawało mi się, że absolutnie nie nadaję się do bycia mamą, bo tak naprawdę nie przepadam za dziećmi. Okazało się jednak, że jest… cudownie i nie wyobrażam sobie życia bez mojej córki. Rodzicielstwo wniosło w moje życie zawodowe pewien rygor. Musiałam uporządkować wiele spraw związanych z prowadzeniem firmy. Szybciej myślę i wszystko zapisuję, więcej rozumiem i chyba stałam się bardziej otwarta na ludzi.

Przed nami piękna pora roku, wiosna. Jakie ma Pani rady dla naszych czytelniczek na porę roku, która kojarzy się z wzrastaniem, słońcem i odnową.
– Inwestuj w siebie. Oczywiście jest to rada całoroczna nie tylko wiosenna. Kobieta zadowolona jest bardziej wydajna. Wiem, że brzmi to jak 300 procent normy ale taka jest prawda. Z własnego doświadczenia wiem, że to jak podchodzę do siebie przekłada się na mój stosunek do pracy, otoczenia. Nie można pozwolić sobie na to żeby żyć tylko dla innych. Czasem odkrywamy to niestety za późno. Chociaż ja nie lubię tego zwrotu.

Czego Pani życzyć?

– Dalszego intensywnego rozwoju (śmiech). I paru chwil na wyskok nad polskie morze jeszcze przed sezonem.

Rozmawiała: Magdalena Sarnecka

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: