Dorota Nowakowska: Iskra zapalna

Odkąd pamiętam, byłam nienasycona ciekawością świata i ludzkiego potencjału. Chciałam wiedzieć, co właściwie sprawia, że ludzie są naprawdę szczęśliwi, zachwyceni i twórczo spełniają swoje marzenia? W jaki sposób ludzie projektują piękniejszą rzeczywistość? Pasjonowałam się także wieloma pozornie niezwiązanymi ze sobą rzeczami: projektowaniem, podróżowaniem, kreatywnością, architekturą, siatkówką, hotelarstwem i psychologią. Moje niezwykłe połączenie tych zainteresowań i umiejętności zdobyte na studiach otworzyło mi drogę do pracy w prestiżowych hotelach w Europie i w Stanach Zjednoczonych.

 

 

W 2007 roku na dobre rozpoczęłam swoją przygodę z branżą ślubną i teraz moje życie kręci się wokół niej. Wtedy właśnie podjęłam pracę jako F&B Manager w jednym z najpiękniejszych hoteli na świecie – CastleMartyr Resort w Irlandii. Planowałam pracę w gastronomi i brałam udział w projektowaniu wydarzeń dla luksusowych marek i klientów VIP, takich jak Beyonce czy Bruce Springsteen. A kilka miesięcy później powierzono mi tworzenie projektów ślubnych w hotelu. I wtedy wydarzyło się coś niezwykłego. Moi mentorzy zawodowi – osoby współpracujące z prestiżowymi hotelami Ritz-Carlton – zaprosili mnie na spotkanie i wyróżnili moje prace. Ich przesłanie stało się iskrą zapalną, która zmieniła całe moje życie.

„Twoi goście czują się szczęśliwi, zadbani i pełni bogatych wrażeń. Tworzysz im piękne wspomnienia, na które będą mogli spojrzeć wstecz z zachwytem. Te doświadczenia mają znaczenie, bo ludzie zawsze będą pamiętać, jak się czuli. Masz talent do tworzenia niezwykłego piękna – powinnaś zostać Wedding Planner”.

To był moment, kiedy uświadomiłam sobie, że wkraczam na zupełnie nowe obszary, pełne niezwykłych doświadczeń, piękna i wyjątkowych relacji międzyludzkich. Czułam, że projektowanie ślubów i wesel będzie nie tylko moją pasją, ale i sposobem na życie. Musiałam więc zadbać o to, by spełnić te marzenia z sukcesem. W tamtym okresie poznawanie zawodu Wedding Plannera było spektakularnie trudne, szkolenia mało osiągalne. W Polsce zawód Konsultanta Ślubnego dopiero raczkował i mało kto o nim słyszał.

Zmotywowana, zapisałam się na międzynarodowe szkolenia dla Wedding Plannerów do Institute of Professional Wedding Planners w Wielkiej Brytanii, które już same w sobie zaczęły mi sprawiać ogromną radość. Pamiętam, jak mój umysł pędził, gdy po cichu planowałam wszystkie rzeczy, które będą miały: kolorystykę, światło, kwiaty, dekoracje i muzykę. Zbierałam próbki zaproszeń ślubnych, wycinałam zdjęcia i unikalne czcionki z magazynów ślubnych. Szkicowałam wizje miejsca ceremonii ślubnej i przyjęcia, by były dobrze przemyślane…

Do dziś w mojej autorskiej pracowni WINSA Wedding & Event projektuję niezwykłe wrażenia i tworzę koncepcje ślubne, w których każdy element projektu ma swój cel, swoją przestrzeń do oddychania i bycia podziwianym. Skupiam się na każdym zmyśle i chcę mieć pewność, że pary młode i ich goście będą mieć piękne wspomnienia, do których zawsze będą mogli wracać z zachwytem.

Wierzę, że wszystko jest możliwe do spełnienia. Bez względu na to, jakie mamy marzenia, mamy moc, aby zmienić swoje życie, a czyniąc to, zmieniamy świat.

Dorota Nowakowska

Wedding Planner, projektantka wyjątkowych wrażeń dla niezwykłych osób. Twórczyni wesel wielozmysłowych i sensorycznego procesu projektowania. Właścicielka WINSA Wedding & Event, z sukcesami od 2010 roku. Jej projekty ślubne są piękne, oryginalne i ograniczone jedynie rozmachem wyobraźni. Podbija branżę ślubną i na nowo definiuje, co to znaczy wziąć ślub w Polsce. Jej specjalnością są międzynarodowe śluby i wesela tzw. „Destination Wedding in Poland”. Wierzy, że śluby powinny być aktualne i ponadczasowe, tak by wyglądały pięknie zarówno teraz, jak i za 50 lat. Dorota ma ugruntowane doświadczenie w pracy w prestiżowych hotelach w Europie i w Stanach Zjednoczonych. Znana jest z projektowania wydarzeń dla luksusowych marek i klientów VIP, takich jak Beyonce, Bruce Springsteen, Sorel Carradine, Beata Baca, hrabia Albrecht Heine – Geldern. Jej rodzina jest wielką miłością jej życia i osiągnięciem, z którego jest najbardziej dumna.

*** Felieton pochodzi z książki “DECYZJA, KTÓRA ZMIENIŁA ŻYCIE” dostępnej na stronie: https://www.multistore24.pl/decyzja-ktora-zmienila-zycie.html

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: