Dominika Dmowska (Novela): Naszym atutem jest szczerość w przekazie

– Sama muzyka aż tak bardzo się nie liczy. Myślę, że naszym atutem jest szczerość w przekazie. Myślę też, że osobowościowo skład, w jakim pracujemy, jest na tyle różny, że to przekłada się też na twórczość – można dzięki temu stworzyć ciekawą mieszankę. – mówi wokalistka zespołu NOVELA – Dominika Dmowska. 

 

Jesteś twarzą i głosem zespołu w męskim składzie. Jak się czujesz w tej roli?

Czuję się naturalnie, swobodnie. Wolę pracować w męskim gronie, niż w kobiecym – przekonałam się o tym nie raz.

Co sprawia, Twoim zdaniem, że wokalistka potrafi magnetyzować publiczność i fanów?

Naturalność w byciu, kontakcie, uśmiech i przede wszystkim zmysłowość.

Czy masz decydujący głos w Waszych zespołowych decyzjach?

Między innymi. Współtworzę ten projekt muzycznie i organizacyjnie. Mam własne zdanie i raczej wiem, czego potrzebuję, do czego chcę dążyć. Lubię konkrety i rozmowę. Liczę się ze zdaniem innych.

Jak zaczęła się Twoja przygoda ze śpiewaniem?

Od dziecka interesowałam się śpiewem i muzyką, uważałam, że to najpiękniejszy zawód na świecie. Przełomowym momentem była dla mnie decyzja o edukacji w szkole muzycznej, która pociągnęła za sobą wiele dobrych następstw. To jest praca, to jest proces, niektórzy myślą, że to wszystko prościzna i zabawa  (śmiech).

Czego oczekujesz po Waszym debiucie płytowym?

Oczekuję, że dotrzemy do naszej niszy odbiorców, co nie jest łatwe, bo debiuty nie są oczywiste. Wierzę, że są ludzie, którym nasza muzyka po prostu pasuje. A to już bardzo dużo.

Czy kobietom jest trudniej przebić swój zespół w tak konkurencyjnym świecie muzycznym?

Powiedziałabym raczej, że nie ma reguły – trudno jest właściwie każdemu, a czynników, które na to wpływają, jest naprawdę sporo.

Jakie cechy charakteru w Tobie samej mogą pomóc Ci w odniesieniu sukcesu?

Pracowitość, pokora i wiara w to, co robię. Bycie, mimo wszystko, sobą.

Czym chcecie przyciągnąć do siebie fanów? Czy dobra produkcja muzyczna wystarczy?

Ciężko odpowiedzieć jednoznacznie. . Sama muzyka aż tak bardzo się nie liczy. Myślę, że naszym atutem jest szczerość w przekazie. Myślę też, że osobowościowo skład, w jakim pracujemy, jest na tyle różny, że to przekłada się też na twórczość – można dzięki temu stworzyć ciekawą mieszankę

Czy możesz opowiedzieć o tym co najbardziej cię zaskoczyło pozytywnie a co negatywnie gdy już odkryliście światu Waszą muzykę?

Pozytywny był odbiór, w większości, i to cieszy i miło zaskakuje. Negatywne wrażenia pozostawiają po sobie ludzie, którzy w tym biznesie np. nie potrafią, czy też nie chcą komunikować się z Tobą. A może to cechy dzisiejszych czasów.

Jakie plany na nadciągający lockdown?

Plany są zawsze niepewne. Jeśli o mnie chodzi, to będę pracować w domu, myślę o nowej muzyce. Będę też uprawiać sport, na tyle, na ile w domu się da.

Singiel zespołu NoVela pt. „Spokój’ ukazał się w lutym. Muzykę skomponowali członkowie zespołu, a słowa są autorstwa Dominiki Dmowskiej, wokalistki i założycielki zespołu.Utwór „Spokój” jest drugim utworem zespołu zwiastującym ich debiutancki album, który ukaże się wiosną tego roku. Utrzymany jest w nostalgicznym klimacie pop-rockowej muzyki końca lat 80-tych.

– Ciekawostką jest, że piosenka powstała jako pierwsza spośród innych na albumie, a pierwsze pomysły na nią pojawiły się w 2017 roku.l Muzycznie numer nieco bardziej nawiązuje klimatem do lat 80-tych a tekstowo do trudnej relacji, w której między dwojgiem ludzi ciężko o współpracę i jedno z nich zostawia nieprzedyskutowane tematy za sobą. – tak o genezie powstania utworu opowiada Dominika.

Zespół powstał w 2019 roku z inicjatywy wspomnianej już Dominiki i Jana Niedzielskiego, gitarzysty i kompozytora. Po skompletowaniu reszty składu, muzycy rozpoczęli pracę nad debiutancką płytą, której przedsmakiem był pierwszy singiel „Jesteś”. Jak sami chętnie podkreślają, stworzyli zespół oparty na fajnych relacjach międzyludzkich oraz bogatym doświadczeniu muzycznym poszczególnych członków zespołu. W obyciu scenicznym pomogło im zagranie licznych samodzielnych tras i koncertów w Polsce i zagranicą w ramach takich zespołów jak Votum i Dianoya. Muzycy supportowali takich artystów jak Iron Butterfly, Terry Bozzio&Stickman. Zagrali też dwie duże trasy europejskie przed zespołem Riverside w latach 2013- 2016. Muzyka, którą tworzy NoVela to połączenie popu, rocka i funku podszytego duchem lat 80tych, przy współczesnej aranżacji i brzmieniu.

SKŁAD ZESPOŁU NOVELA:

Dominika Dmowska – wokal

Jan Niedzielski – gitara

Bartosz Turkowski – bas

Dawid Artyszuk – perkusja

Daniel Szulc – gitara

https://www.facebook.com/officialnovela

https://www.instagram.com/novela.band/

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: