Dni Polskiej Muzyki w Empiku aż do 12 października

To ona króluje na listach TOP sprzedaży, jest też najchętniej słuchana w streamingu – polska muzyka ma dziś swoje oficjalne święto. Z tej okazji na klientów czekają specjalne rabaty i promocje na płyty – i to nie tylko dziś, bo Empik rozciąga obchody Dnia Polskiej Muzyki na blisko dwa tygodnie. Ponadto 1 października odwiedzający salony Empik usłyszą wyłącznie utwory polskich wykonawców. Muzycznych akcentów nie zabraknie także w cyklu Premiera online – gościem wirtualnego spotkania będzie Miuosh.

 

 

 

Polska muzyka na topie

To już trzecia odsłona kampanii Dzień Polskiej Muzyki – inicjatywy, która wspiera rodzimy rynek muzyczny. Kolejny raz w obchody włącza się także Empik, w którym polska muzyka gra nieprzerwanie już od ponad 70 lat i cieszy się największą popularnością wśród słuchaczy.

– W ostatnich miesiącach, TOP 5 w salonach i na Empik.com zostało zdominowane przez krajowych artystów, a niekwestionowaną liderką jest sanah. Jej najnowszy krążek otwiera zestawienie najlepiej sprzedających się płyt, a ubiegłoroczny album utrzymuje się na drugim miejscu. Super wynik notuje również drugi LP Kwiatu Jabłoni – podkreśla Dominik Sadowski, szef działu Muzyka w Empiku.

To właśnie młodzi artyści szturmem zdobyli serca słuchaczy w ostatnich miesiącach i stale utrzymują dominującą pozycję w zestawieniach sprzedaży płyt w Polsce. Dzień Polskiej Muzyki zbiega się także w czasie z okresem wyczekiwanych jesiennych premier, m.in. od raperów Mata czy KIZO.

– Niezmiennie bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się polski hip-hop, szczególnie nowi artyści. Dobrym przykładem jest Sobel. Jego „Pułapka na Motyle” zajmuje aktualnie 4. miejsce wśród najchętniej wybieranych krążków – dodaje Dominik Sadowski.

Również w streamingu królują rodzimi wykonawcy. To ich utwory są najczęściej słuchane w aplikacji Empik Music.

Promocje i specjalne oferty

Tegoroczne obchody Dnia Polskiej Muzyki w Empiku potrwają aż do 12 października. Już teraz w salonach stacjonarnych i na Empik.com można skorzystać z lubianej i bardzo popularnej promocji „3 za 2” – tym razem na płyty CD ze Złotej Kolekcji. Ta seria to przegląd najpiękniejszych utworów z kanonu polskiej muzyki rozrywkowej kilku ostatnich dziesięcioleci.

Z kolei wybrane tytuły wydane przez Polskie Nagrania są objęte 20-procentowym rabatem. Tegoroczny Dzień Polskiej Muzyki to szczególne święto dla Wydawnictwa, które obchodzi właśnie swoje 65-lecie. Z tej okazji, na półki Empików i na Empik.com trafią cztery nowe krążki z kultowej już kolekcji kolorowych winyli – „Nowy wspaniały świat” zespołu Dwa Plus Jeden, „Tadeusz Woźniak” Tadeusza Woźniaka, „Nie masz cwaniaka nad warszawiaka” Stanisława Grzesiuka oraz „Mazowsze” Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze. Tym samym seria dostępna wyłącznie w Empiku będzie liczyć już w sumie 36 płyt.

Muzyczny październik

1 października w salonach Empik usłyszymy wyłącznie utwory polskich wykonawców, a bohaterem wieczornego wirtualnego spotkania autorskiego z cyklu Premiera online będzie Miuosh. Transmisja wydarzenia rozpocznie się o godzinie 18:00 na profilu Empiku na Facebooku. Okazją do rozmowy będzie premiera nowego albumu artysty – „Pieśni współczesne” (Fandango Records) – wydanego wspólnie z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk”.

To przełomowy projekt, w którym potencjał jednego z najstarszych i najbardziej docenianych zespołów folklorystycznych w Polsce i Europie kontrastuje z muzyką miejską, współczesną i korzystającą z zupełnie innych form wyrazu niż klasyczna.
W drugiej połowie miesiąca w salonach Empik i na Empik.com pojawią się kolejne promocje na wybrane tytuły płytowe polskich artystów.

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: