Dlaczego krem przeciwsłoneczny to najważniejszy kosmetyk jaki powinnyśmy mieć?

Proces starzenia jest procesem fizjologicznym, nie można go zatrzymać, można jednak go spowolnić i zmniejszyć oznaki starzenia pojawiające się na naszej skórze. Zmiany zachodzące w skórze wraz z zaawansowaniem procesu starzenia to uszkodzenia na poziomie komórkowym i tkankowym, zewnętrznie przejawiają się w postaci utraty elastyczności i jędrności skóry, zmarszczek, bruzd czy przebarwień. O ile na czynniki endogenne (wewnętrzne) odpowiedzialne za proces starzenia nie mamy większego wpływu, o tyle przed wpływem czynników egzogennych
(zewnętrznych) możemy się skutecznie bronić.

 

 

Promieniowanie słoneczne dociera do naszej skóry przez okrągły rok, a wieloletnie badania wykazały, że długotrwała ekspozycja na promieniowanie UV znacząco przyspiesza nie tylko proces starzenia skóry, ale również z uwagi na działanie mutagenne może inicjować procesy kancerogenezy.

Dlatego dla młodego wyglądu i zdrowia naszej skóry, niezależnie od pory roku
codziennie powinnismy stosować krem fotoprotekcyjny. Idealnie jeśli oprócz filtrów
przeciwsłonecznych krem zawiera również antyoksydanty, które dodatkowo
wspierają ochronę naszej skóry.

Badania ostatnich kilku lat uświadomiły nam również szkodliwy wpływ na skórę
promieniowania podczerwonego oraz HEV (jest częścią światła słonecznego – to
światło niebieskie o wysokiej energii, jest również emitowane przez nowoczesną
elektronikę).

Połączenie skutecznych filtrów UV wraz z antyoksydantami zapewnia krem Nimue SPF 40. Dla tych, którzy przykładają szczególną wagę do kompleksowej ochrony skóry – również przed promieniowaniem IR i HEV oraz wszechobecnymi zanieczyszczeniami środowiska polecam Nimue Environmental Shield SPF 50.

Magdalena Kaźmierczak

Ekspert Akademii Wiedzy Praktycznej Infinita i marki Nimue. Od ponad 13 lat w branży, wieloletni i ceniony szkoleniowiec i propagatorka kilku czołowych marek z branży medycyny estetycznej i kosmetologii, wykładowca akademicki. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Polsce i za granicą. Z wykształcenia doktor nauk biologicznych, znajomość z zakresu biologii komórki wykorzystuje na co dzień w pracy ze skórą.

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: