Depilacja laserowa przed ślubem – wszystko co powinnaś wiedzieć o zabiegach

Ślub jest jednym z tych niezwykle ważnych dni w życiu każdej kobiety, w którym chce wyglądać nieskazitelnie pięknie. Same przygotowania oraz zabiegi upiększające przed ślubem często należy rozpocząć co najmniej rok przed datą planowanej uroczystości. Wśród obowiązkowych czynności pielęgnacyjnych z pewnością wysokie miejsce zajmuje depilacja. Warto jednak szczególną uwagę zwrócić na laserowe usuwanie owłosienia, które spowoduje, że w tym wyjątkowym dniu skóra stanie się idealnie gładka. Dlaczego to właśnie tę metodę depilacji należy wpisać w harmonogram przedślubnych przygotowań?

 

Depilacja laserowa – skuteczny sprzymierzeńca w walce ze zbędnym owłosieniem

Jedwabiście gładka i zdrowo wyglądająca skóra to marzenie wielu kobiet. Tym bardziej, jeśli chodzi o tak wyjątkowe wydarzenie jakim jest ślub. Próba usunięcia zbędnych włosków tradycyjnymi metodami, może w tym przypadku, okazać się niezbyt udana. Po goleniu klasycznymi jednorazowymi maszynkami często pojawiają się na ciele nieestetyczne krostki lub wypryski, które z pewnością nie będą współgrać z przepiękną suknią ślubną. Nie można również zapomnieć, że wyeliminowane w ten sposób owłosienie, po kilku dniach znowu pojawi się na skórze.

Redukcja włosków przy pomocy wosku albo domowego depilatora, także nie przyniesie oczekiwanego efektu. Trzeba bowiem niezwykle uważać na to, aby przy zabiegu nie usunąć dodatkowo zewnętrznej warstwy naskórka. Blizny lub podrażnienia, które zostałyby po takim zdarzeniu, często schodzą dopiero po kilku tygodniach.

Niezastąpiona okaże się więc depilacja laserowa, pozwalająca pozbyć się niechcianych włosków nawet na stałe. To również wyjątkowo bezpieczny zabieg, pomagający dodatkowo pozbyć się wielu innych problemów, w tym zapalenia mieszków włosowych.

Depilacja przed ślubem – kiedy należy poddać się zabiegowi?

Aby uzyskać efekt gładkiej skóry nie tylko na sam ślub, ale również na dłużej, należy przeprowadzić całą serię powtórzeń laserowych. Pierwszy zabieg warto więc wykonać przynajmniej na pół roku przed planowaną datą uroczystości. Można również udać się do wyspecjalizowanego gabinetu kosmetycznego, w którym doświadczony personel po konsultacji i ocenie stanu skóry, odpowiednio dostosuje harmonogram poszczególnych wizyt tak, aby w dniu ślubu wydepilowana skóra prezentowała się idealnie.

Trzeba też szczególnie pamiętać, że w tym czasie nie wolno korzystać z solarium ani zażywać kąpieli słonecznych, bowiem opalona skóra może znacząco obniżyć skuteczność zabiegu oraz przyczynić się do powstania wielu podrażnień i zaczerwienień. Należy również na cztery tygodnie przed zabiegiem zrezygnować z tradycyjnych metod usuwania niechcianego owłosienia. Dozwolone jest wyłącznie golenie tradycyjną maszynką jednorazową.

Na miesiąc przed depilacją, koniecznie trzeba zaprzestać stosowania herbatek ziołowych (zwłaszcza takich, które zawierają w składzie rumianek, dziurawiec, skrzyp lub nagietek). Ponadto, należy odstawić wszelkiego rodzaju leki światłouczulające, a także antybiotyki oraz sterydy. Takie środki, często mają bezpośredni wpływ na prawidłowe działanie gospodarki hormonalnej, więc mogą spowodować wiele działań niepożądanych po przeprowadzonym zabiegu depilacji laserowej.

Ślub jest wyjątkowym wydarzeniem, na które wiele kobiet czeka całe życie. Warto więc odpowiednio wcześniej rozpocząć przygotowania do tej uroczystości, aby wszystko przebiegało bez żadnych zakłóceń. Jeśli więc jeszcze nie wiesz gdzie depilacja laserowa, koniecznie sprawdź zlokalizowane w całej Polsce salony Depilacja.pl ! To właśnie tam poddasz się profesjonalnemu usuwaniu owłosienia przeprowadzonemu przez wykwalifikowanych kosmetologów, którzy wykorzystują wyłącznie sprzęt najwyższej jakości. Już teraz sprawdź ofertę gabinetów Depilacja.pl ! Zapraszamy!

 

 

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: