Delikatna opalenizna… to złoto! Jak pielęgnować skórę muśniętą słońcem?

Słońce jest synonimem lata, wakacji i relaksu. Gorące promienie relaksują, wprawiają nas w dobry nastrój… i nadają naszej skórze delikatnego blasku, który kochamy. Kosmetolodzy podkreślają, że słowa-klucze letniego, słonecznego relaksu to: bezpieczeństwo, pielęgnacja i… trendy! Jednym z nich jest złoto, które stało się prawdziwym hitem sezonu – wprowadzając modę na migoczące drobinki na opalonej skórze.

 

 

Kąpiele słoneczne i wakacyjna lekka, naturalna opalenizna to to, co uwielbiamy! Eksperci podkreślają, że słońce bierze udział w syntezie bezcennej dla nas witaminy D, ale także może nieść ze sobą wiele negatywnych dla zdrowia skutków, takich jak przebarwienia, fotostarzenie czy choroby skóry. Wniosek: delektując się wakacyjnym, słonecznym blaskiem należy przyjąć dwie zasady: po pierwsze ochrona przeciwsłoneczna (czyli stosowanie produktów oznaczonych symbolem SPF), po drugie – staranne pielęgnowanie delikatnej, zdrowej opalenizny, by cieszyła oko jak najdłużej.

Zasada numer jeden: bezpieczeństwo

Słowo-klucz letnich kąpieli słonecznych to bezpieczeństwo, które nierozerwalnie łączy się z symbolem SPF, czyli Sun Protection Factor. Oznacza on moc, z jaką produkt chroni nas przed promieniowaniem UV. Na półkach możemy znaleźć produkty z oznaczeniami SPF 10, SPF 15, SPF 30 lub nawet SPF 50. Te ostatnie idealnie wpisują się w potrzeby skóry wrażliwej (np. u dzieci i osób starszych, ale nie tylko). Eksperci podkreślają, że kosmetyki fotoportekcyjne powinny być nieodłącznym partnerem każdego plażowicza, a ich aplikację należy powtarzać co 2-3 godziny i po każdej kąpieli w morzu lub basenie.

Reaplikacja jest jedną z głównych zasad stosowania kosmetyków przeciwsłonecznych. Warto także pamiętać o wyborze odpowiedniego dla nas stopnia ochrony, czyli właśnie SPF mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki SOLVERX®. – Wskaźnik SPF określa, jak długo dany filtr zapewnia naszej skórze ochronę przed oparzeniem słonecznym. Żeby oszacować czas protekcji, należy pomnożyć liczbę minut, po których u danej osoby występuje reakcja na słońce bez ochrony przez liczbę określoną przez SPF. A zatem, jeśli bez filtra nasza skóra zaczerwieni się lekko po 10 minutach, to z filtrem SPF 30 – ta reakcja wystąpi w przybliżeniu po 300 minutach – dodaje.  

Zasada numer dwa: pielęgnacja delikatnej opalenizny

Beauty-cel każdego lata to skóra zdrowa, zabezpieczona i… oszałamiająca pięknym, złotym blaskiem. A zatem – perfekcyjnie wypielęgnowana. Czy wiesz, że kąpiele słoneczne sprzyjają przesuszeniu skóry i utracie przez nią jędrności? Z kolei suche, zmęczone ekspozycją na słońce, wiatr i słoną wodę ciało trudniej utrzymuje opaleniznę. Wniosek: kosmetyczne działanie numer jeden latem to systematyczne nawilżanie. Tylko perfekcyjnie wypielęgnowana skóra będzie przypominała nam słoneczny blask lata jeszcze przez wiele tygodni po powrocie z bajecznego urlopu.

Jakich składników warto szukać w produktach po opalaniu? Kosmetolodzy podpowiadają, że skóra świetnie reaguje na oleje naturalne. Jednym z naturalnych składników, na jakie świetnie reaguje ciało po ekspozycji na słońce jest olej migdałowy, który w połączeniu z bezcennym antyoksydantem, witaminą E, wspaniale odżywia skórę i wzmacnia jej barierę lipidową mówi Agnieszka Kowalska.  –Tandem komponentów zawartych w olejku pielęgnacyjnym SOLVERX SUN SKIN Gold Shimmer przyśpiesza także procesy regeneracji, łagodząc podrażnienia oraz nawilża i zmiękcza naskórek, pozostawiając skórę miękką, gładką i pełną blasku, dzięki zawartym w kosmetyku drobinkom złotego pyłu. Olejek doskonale podkreśla naturalną opaleniznę skóry, rozświetlając ją słoneczną poświatą – dodaje.

Złoty trend lata

Lato to czas, kiedy chcemy błyszczeć, prawda? Zdecydowanie tak, i to dosłownie, ponieważ nadchodzące lato upłynie pod znakiem złotego trendu, który beauty-eksperci dostrzegają zarówno w makijażu, jak w pielęgnacji ciała. Połyskująca delikatnym blaskiem skóra muśnięta promieniami słońca wygląda przepięknie i jest ozdobą samą w sobie. Specjaliści podpowiadają jednak, że moda na styl glow i mieniące się, połyskujące stylizacje może i powinna stać się motywacją do… perfekcyjnej pielęgnacji skóry. – Praktyka pokazuje, że jeśli rytuały pielęgnacyjne, które włączamy do naszego domowego SPA, sprawiają nam przyjemność, uwodząc konsystencją, zapachem lub właśnie pięknymi drobinami, łatwiej zachowujemy systematyczność i wracamy do aplikacji nawet kilka razy dziennie. To zdecydowanie służy kondycji naszej skóry – szczególnie w okresie letnim, który sprzyja przesuszeniu. Nawilżenie przy użyciu olejów naturalnych jest wtedy na wagę złota. Warto bawić się pożytecznymi trendami mówi Agnieszka Kowalska.

SOLVERX SUN SKIN Gold Shimmer

Olejek pielęgnacyjny

SOLVERX SUN SKIN Gold Shimmer to niezwykle lekki, nietłusty olejek w żelu do twarzy i ciała z drobinkami złotego pyłu. Doskonale podkreśla naturalną opaleniznę skóry, rozświetlając ją słonecznym blaskiem. Zawarty w formule kosmetyku olej ze słodkich migdałów i witamina E wspaniale odżywiają i wzmacniają warstwę lipidową skóry, przyspieszając procesy regeneracji i łagodząc podrażnienia. SUN SKIN Gold Shimmer nawilża i zmiękcza naskórek, pozostawiając skórę miękką, gładką i pełną złocistego blasku.

  • Dzięki lekkiej konsystencji dobrze się wchłania, nie pozostawiając tłustej warstwy
  • Złote drobinki podkreślają opaleniznę
  • Nawilża, odżywia i koi skórę
  • Świetnie się sprawdzi w pielęgnacji po kąpieli słonecznej
  • Wygodna aplikacja ze słoiczka

Pojemność: 100 ml,

Cena: 70 zł

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: