Czy Twoja strona www to internetowy śmietnik? Sprawdź porady ekspertki

Witryna to świetnie działająca maszyna do zarabiania pieniędzy niezależnie od czasu, miejsca i wykonywanych przez Ciebie czynności. Potencjał Twojej dobrze technicznie zaprojektowanej strony jest zatem ogromny.

 

 

Dzisiejsze realia podporządkowane są strefie online od dawna. Jednak ostatnie światowe problemy utwierdziły nas w tym jeszcze bardziej stawiając wielu z nas przed światem wirtualnym bez przygotowania. Z zaskoczenia. Wręcz z buta. Wymusiły bez przygotowania i czasu zmianę nie tylko postrzegania tego obszaru biznesu, ale też świadomości możliwości użytkowania.

Czy odpowiednio wykorzystujesz swoje profesjonalne miejsce w sieci? A może jest internetowym śmietnikiem? Sprawdź!

Co to jest „internetowy śmietnik”?

Zacznijmy od faktu braku wykończenia strony.

Mam bloga i waham się go użyć. Namówili mnie tylko na Landing Page, który nie jest stroną, a narzędziem marketingowym. Zapomniałam zadbać o treści i w dodatku technicznie niewiele jest zrobione. Dodaje zdjęcia duże i ciężkie, zmieniam teksty i kolory na stronie, aby przypodobać się dziś tym, jutro tamtym. Nie promuje mojej strony, nie linkuje jej, nie chwalę się nią z prostej przyczyny. Social Media są dla mnie i moich klientów ważniejsze!

Czy to właśnie nie o Twoją witrynę internetową powinnaś walczyć dla klientów? A dla siebie zwłaszcza?

Pierwszy raz „internetowy śmietnik” określiła Joanna Gizgier – właścicielka firmy IT – by Fehu.

– Dlaczego poświęcamy cały swój czas na prezentacje, lajki, udostępnianie całego swojego potencjału na Facebooku, Instagramie, Pintereście czy LinkedIn,  a nie zamieniamy tej mocy sprawczej na udostępnianie, linkowanie i pokazywanie swojej strony www?

Obejrzyj film 

Film: https://www.facebook.com/wartoznacportal/videos/2999981283657458

Efekt młotka

Twoja strona internetowa jest jak młotek. Spróbuj to sobie teraz wyobrazić.

Młotek jest jednym z najbardziej tradycyjnych narzędzi wielofunkcyjnych. Wykorzystując prostą umiejętność wbijania gwoździ możesz otrzymać wiele możliwości w  zbudowaniu tego co chcesz. Możesz użyć go również jako narzędzie pomocnicze do uderzania w inne narzędzia lub kliny. Jego podstawowa funkcjonalność stanowi fundament wielu zawodów i materiałów twórczych. Jest ich kilka rodzajów. Młotek ciesielski, blacharski, szewski, murarski, geologiczny, stolarski, kuchenny, rzeźbiarski.

Kiedy go kupisz i włożysz do szuflady, zabierasz mu cały potencjał, siłę i możliwości. Jeśli wystarczy Ci taki stan rzeczy, czyli fakt posiadania młotka poniższy tekst nie jest dla Ciebie. Po prostu nie czytaj dalej.

Analogicznie tak właśnie jest z Twoją World Wide Web.

Jeśli sam fakt posiadania jest dla Ciebie ważny będzie ona i bezwartościowa i bezużyteczna. Podobnie jak wymieniony przykładowo młotek, strony są dedykowane do specyfikacji każdej działalności.

Czy Twoja witryna jest przez Ciebie w pełni wykorzystywana?

Czy traktujesz ją zarówno jako narzędzie twórcze jaki i zarobkowe?

Jeżeli nie zadbasz o realizację swoich marzeń, ktoś inny zatrudni Cię do realizacji swoich.

Co zrobić, aby strona nie stała się takim śmietnikiem?

Top osiem wg Joanny Gizgier

 1. Dobre zaplecze techniczne

Prawidłowe przygotowanie fundamentów jest bezapelacyjnie najważniejszym elementem każdej strategii i planów. Search Engine Optimization czyli optymalizacja wyszukiwarki znasz to stwierdzenie pod skrótem SEO Stanowi siłę działania Twojej strony w wynikach organicznych dla słów i fraz ściśle kluczowych dla Twojej działalności. Odpowiednie przygotowanie i skonfigurowanie treści, zdjęć, nie tylko sprzyja szybkości Twojej dumy firmy, ale również pomaga w całkowitej i oddanej przyjaźni z algorytmami wyszukiwarek. Pamiętaj, że na organiczne efekty trzeba z cierpliwością poczekać.

2. Strategia małych kroczków

Jaki masz cel?

Widoczność → klient → sprzedaż usług lub produktów → uznanie →  stabilność.

Działając efektywnie i stanowczo jak w naszych konsultacjach online za pomocą metod quic wins oraz insights jesteś w stanie dotrzeć w każde miejsce w sieci.

Zacznij od pokazywania siebie w najbliższych miastch mniejszych miejscowościach i okolicznych regionach.

Każdy twój ruch przybliża Cię do klienta idealnego. Twojego klienta. Pamiętaj, że na efekty trzeba poczekać, nic nie przyjdzie w tydzień czy miesiąc w wynikach organicznych. Wytrwałość i konsekwencja mają tu niebywale kluczowe znaczenie w tworzeniu sieci sprzedażowej.

3. Chwal się swoją stroną w social mediach

Utwierdzają nas w przekonaniu, że niekorzystne jest dla Ciebie linkowanie swojej strony w postach, ponieważ drastycznie spadają zasięgi. Jakże ten strach o widoczność w social mediach zaburzył nam zdrowy rozsądek. Twoim celem i klienta jest Twoja strona internetowa nie SM. Tam i tak trafi każdy, takie mamy nawyki.

Pokazuj i linkuj swoją www. Chwal się nią. Bądź z niej dumny. I pracuj na niej, no ona tego potrzebuje. Pamiętaj, że twoje profesjonalne serce firmy to witryna, która utwierdza odbiorców w Twojej profesjonalności.

Wklejaj linki strony głównej, oferty, bio i kontaktu.

Komentuj znane blogi, fora poza social mediami, wklejaj komentarze wraz z linkiem do Twojej witryny. Ogromnie wysoki wpływ oraz chęć pomocy Twojej witrynie mają linki zewnętrzne, zwłaszcza te z silną pozycją, które zostały z uśmiechem zaindeksowane w wyszukiwarkach.

Wejścia na Twoją stronę od dziś niech się staną Twoim priorytetem. To one powodują jej widoczność. Pamiętaj im większy ruch w twoim sklepie czy na stronie – tym lepiej wyczuwają ją wyszukiwarki. Google kocha konwersje.

4. Blog, masz ale nie używasz

To ogromny błąd. Jeśli poświęcasz czas na storytelling i przygotowanie ciekawych treści w social mediach, a Twój blog jest pusty i nic się w nim nie dzieje – czas zmienić nawyki. Publikacja tekstów na blogu ma ogromną ilość korzyści. Wspiera pozycjonowanie, dba o SEO i generuje dodatkowych ruch. Możesz zawsze przygotować zajawkę na social mediach i odesłać do całej treści na blogu! Pilnuj formatowania tekstów publikowanych, aby etolan google ucieszył się na ich widok. Nagłówek H1 niech zawiera Twoją frazę kluczową. Pamiętaj  również o dodawaniu w treści śródtytułów, czyli mniejszych nagłówków H2, H3 i umieszczeniu tak kolejnej frazy kluczowej. Jeżeli zastosujesz plagiat trafisz do spamu. I pamiętaj, regularność i konsekwencja, to efekt wielu wygranych.

5. Organizuj różne akcje np. promocje, wyprzedaże

Jak angażujesz swoich klientów? Akcje promocyjne, różne obniżki cen i wyprzedaże to zawsze klucz do sukcesu! Takie zachowania generują też ruch na stronie. Linkuj te wydarzenia u siebie na blogu, na forach i socialach. To wyraźny sygnał dla wyszukiwarek, które dają jednoznaczne hasło mechanizmom do indeksu –  Hej był tu klient i znalazł to czego szukał, bierzemy, zakotwiczamy stronę.

6. Hasztagi

Czy używasz hasztagów, nie tylko w social mediach? Czy używasz, też własnych, indywidualnych hasztagów? Warto wiedzieć, że pozwalają one odpowiednio katalogować Twoją działalność. Jeśli wpiszesz w Googlu dany hasztag, pojawi się sporo informacji, które zostały pod niego skatalogowane. Dzięki niemu pokarzesz swoją firmę, działalność, produkty, usługi ale także wywiady czy artykuły. Klientowi powiesz tylko jedno hasło a on znajdzie wszystko to co powinien wiedzieć o Twojej firmie. Wpisz w Google mój #tykamrzetelnie i sprawdź jak to działa

7. ALT na Facebooku i nie tylko

Wiele osób o tym nie wie, albo zapomina. To bardzo ważny element do uzupełnienia. Tekst Alternatywny wspiera pojawienie się naszej działalności w Googlu. Na dane hasło, frazy kluczowe może pojawić się nasz post z Facebooka, który pokieruje klienta do strony www i zakupów. Zadbaj o powiązania ze swoją marką. Im większą stworzysz sieć i śladów twojej drogi IP tym więcej osób do niej wpadnie. Podpisuj wszystko. Zdjęcia w komputerze później ponownie na Twojej www, na fb i innych socialach. To również ma znaczenie dla widoczności Twojej marki.

8. Hex, permalinki i inne zagadki

Nie zmieniaj, nie usuwaj, tylko dodawaj. Widzisz stronę z wierzchu, a ja pod spodem. Każdy kolor to sześciocyfrowy kod zwany hexem, jaki i premalink czyli strukturowany, niezmienny adres URL. Każdy  element na stronie to liczby, znaczniki HTML, XHTML. Arkusze stylów  CSS. Jest tego bardzo dużo. Osoba, która tworzyła Ci stronę zadbała o jej prawidłowość. Każda Twoja zmiana na stronie powoduje powstawanie dodatkowych kodów, które z czasem zaszkodzą Twojej stronie, ponieważ tyle ich się nawarstwi. Zamiast zacierać powierzchownie ślady produktu którego już nie masz, zmień w magazynie na WYPRZEDANY

Czy wykorzystujesz odpowiednio wszystkie możliwości  swojej strony? Czy ona zarabia? Jeśli masz problem zgłoś się do specjalistki IT Joanny Gizgier z firmy byFehu.

Joanna Gizgier Koordynator projektów / Grafik / Menadżer komunikacji

Właścicielka marki byFehu. Związana z branżą IT od ponad 11 lat. Zajmuje się projektowanie i budowaniem stron internetowych oraz e-sklepów, tworzy layoty- i jest mistrzynią WordPress. Jest specjalistką w optymalizacji i działaniach organicznych SEO. Zajmuje się, także kwestiami związanymi z identyfikacją wizualną marki. Jest autorką szkoleń: “Twoje miejsce w sieci” czy “Firmowe błędy w poruszaniu się online”. Pracuje z pasją starając się realizować zobowiązania podjęte wobec klientów i czuję się odpowiedzialna za za ich powodzenie. Swoje działania opiera na technikach quick wins i insights.  Jak sama podkreśla: zamiast porażek zbiera doświadczenia. Zamiast ulegać schematom łamie zasady i znajduje szerszą perspektywę. Hasło przewodnie jej marki to #Tykamrzetelnie #StronaZarabia #ŁamSchematy

Jest zaprzyjaźniona z Photoshop / Adobe XD / CorelDRAW / Canva / Sketch do HTML / Blender / Gimp / Rozumiemy się nawzajem z WordPress / Linux / PSD Adobe XD / Sketch do HTML / strony HTML / HTML 5 / CSS 3 / MySQL / RWD

Strona WWW: https://byfehu.art/

Facebook: https://www.facebook.com/byFehuotwieramfirmomdrzwidoswiataonline

 

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: