„Czujesz Klimat?” – Rossmann ułatwia bardziej przyjazne środowisku zakupy. Artur Rojek pierwszym ambasadorem akcji

Celem inicjatywy „Czujesz Klimat?” jest m.in. zbudowanie świadomości, że każdy z nas może podejmować bardziej przyjazne środowisku wybory. Ułatwiają je oznaczenia produktów wyróżniających się ze względu na dobry dla planety skład, opakowanie przyjazne środowisku i bardziej zrównoważoną produkcję. Ambasadorem akcji został Artur Rojek – kojarzony z proekologicznym stylem życia lider kultowego zespołu Myslovitz i dyrektor artystyczny OFF Festivalu.

 

 

 

„Czujesz Klimat?” to – dla klientów – przede wszystkim forma nawigacji po stacjonarnej i internetowej drogerii Rossmann. Dzięki tej inicjatywie możemy wybierać produkty z ekologicznym składem, opakowaniem lub sposobem wytwarzania. I to bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy. A wybór produktu ze znakiem „Czujesz Klimat?” to nasz pozornie niewielki, ale jednak znaczący wkład w walkę o szeroko rozumiany – lepszy świat. W ofercie Rossmanna jest obecnie ponad 2000 produktów oznaczonych znakiem „Czujesz Klimat?”. Ich pełna lista, a także szczegóły akcji są dostępne na stronie Czujesz Klimat! | Drogeria Rossmann.pl

Dzięki współpracy Rossmanna ze znanym muzykiem, możliwe jest wspólne dotarcie do szerokiego grona odbiorców z ideą dbania o środowisko nawet poprzez najdrobniejsze gesty. Jak przyznaje Agata Nowakowska, rzeczniczka Rossmanna: „Wybór Artura Rojka na ambasadora akcji był dla nas oczywisty. To artysta świadomy zagrożeń ekologicznych, od lat starający się żyć tak, by jak najmniej szkodzić środowisku – na OFF Festivalu muzyka i ekologia zawsze szły w parze. Jako muzyk Artur Rojek jest też dla nas uosobieniem klimatu rozumianego szerzej – jako dobra atmosfera, energia, wspólnota. Jesteśmy dumni, że mogliśmy połączyć siły i zostać sponsorem festiwalu, by jeszcze mocniej wspierać ważną dla obu stron ideę”.

Artur Rojek swoją decyzję o zostaniu ambasadorem akcji Rossmanna ogłosił podczas OFF Festivalu w Katowicach. Wspólnie z marką będzie promował bardziej ekologiczne postawy, bo nasze małe, codzienne wybory – także podczas zakupów – mają wielki wpływ na środowisko.

– Na OFF Festiwalu stawiamy m.in. na segregację odpadów, biodegradowalne naczynia i sztućce, infrastrukturę częściowo zbudowaną z materiałów eco friendly, a także rozbudowaną ofertę wege w strefie gastro. Robiliśmy to jako pierwsi, jeszcze przed tym jak wprowadzone zostały w tej kwestii europejskie przepisy. Staramy się być zawsze o krok do przodu. OFF jest od lat w czołówce najbardziej ekologicznych festiwali w Europie. Chcemy być nowatorscy i pokazywać, że wszystko to, co robimy, możemy robić mądrzej. I chociaż nie zbawimy tym całego świata, to mamy wpływ na najbliższe otoczenie, w którym funkcjonujemy. Wielkie zmiany powinniśmy rozpocząć od samych siebie! Cieszę się, że taka sieć jak Rossmann włącza się w promowanie tej ważnej idei– przyznaje artysta.

Dobry klimat to bowiem nie tylko otaczająca nas przyroda i dbałość o środowisko, ale również przyjemna atmosfera i muzyka. Idąc tym tropem Rossmann został sponsorem popularnych festiwali muzycznych: Opener’a (na tegorocznym Open’erze po raz pierwszy w Polsce pojawiła się scena – w ramach „Czujesz Klimat?” – zasilana wodorem), Siesty oraz Great September. W nadchodzących miesiącach do inicjatywy i Artura Rojka dołączą kolejni ambasadorzy, którzy podzielą się swoimi sposobami na lepsze, bardziej przyjazne środowisku życie.

 

 

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: