Co to jest antyoksydacja i jakie daje korzyści?

Jeśli masz szarą, zmęczoną cerę, której brak jędrności, zauważasz coraz więcej zmarszczek, zacznij działać. Proces strzenia się skóry zahamują antyoksydanty, które znajdziesz w niektórych warzywach i owocach oraz specjalistycznych kosmetykach.

 

 

 

Antyoksydacja, najprościej mówiąc, to spowalnianie starzenia się organizmu. Wolne rodniki, czyli cząsteczki tlenu, które powstają na skutek przemiany materii, utleniają komórki. Organizm broni się, usiłując utrzymać równowagę pomiędzy antyoksydantami a oksydantami, jednak jest ona zaburzana między innymi przez zanieczyszczenia środowiska, toksyny, stres, palenie papierosów, picie alkoholu, szkodliwe promieniowanie cieplne wytwarzane przez słońce czy każdy sprzęt elektroniczny. W końcu przegrywa walkę o młodość, gdyż głównym czynnikiem przechylającym wagę na naszą niekorzyść jest wiek. Im jesteśmy starsi, tym nasz organizm słabiej się broni przed uszkodzeniami komórek. Jednym z objawów oksydacji jest starzenie się skóry. Wolne rodniki atakują ją i upośledzają jej odbudowę. Utleniają włókna kolagenowe w skórze, więc traci jędrność i elastyczność. Tworzą się zmarszczki. Nie możemy tego procesu zatrzymać, ale możemy go znacząco spowolnić, wspomagając organizm antyoksydantami.

Jak dostarczysz antyoksydanty

Przede wszystkim ogranicz źródła oksydantów. Unikaj opalania się, a wychodząc na słońce, stosuj kremy z filtrem. Rzuć palenie, odstaw alkohol. Czasem sięgnij jednak po kieliszek czerwonego wina. Zawiera polifenole, które są silnym antyoksydantem. Musisz też zapomnieć o przetwożonej żywności. Ogranicz sól i cukier. Jedz dużo świeżych owoców i warzyw. Zawierają dużo witamin C, A, E, karoteny, flawonoidy, które działają silnie antyoksydacyjnie. W twoim codziennym menu powinny zagościć cytrusy, jagody, borówki, jeżyny, winogrona, porzeczki, a także marchewka, dynia, brokuły, szpinak, papryka, pietruszka. No i koniecznie zielona herbata.

Antyoksydację skutecznie wspomagają również kosmetyki. Marka YASUMI opracowała specjalistyczny krem antyoksydacyjny CORPRO Cream z linii dermo&medical. Krem intensywnie nawilża, ale przede wszystkim chroni skórę przed utratą kolagenu, a tym samym przed uszkodzeniami komórek. Zawiera kompleks antyoksydantów: glutation, kwas liponowy i dysmutazę ponadtlenkową.

Glutation – występuje naturalnie w organizmie i bardzo ciężko pracuje, by pozbyć się z ciała toksyn. Niestety wraz z wiekiem organizm nie nadąża z jego wytwarzaniem, dlatego kremy z nim są tak wartościowe.

Kwas liponowy – również występuje w naszym organizmie. Jest bardzo silnym antyoksydantem, silniejszym nawet niż witamina C. Skutecznie chroni przed wolnymi rodnikami, a do tego rozjaśnia skórę, działa przeciwzapalnie i przeciwzmarszczkowo.

Dysmutaza ponadtlenkowa – jeden z najsilniejszych przeciwutleniaczy istniejących w naturze. Enzym, który chroni organizm przed stresem oksydacyjnym i przedwczesnym starzeniem się. Łagodzi skutki upływu czasu i spowalnia powstawanie zmarszczek. Krem z tym enzymem jest jak silny oręż, niezwykle trudny do pokonania.

Dzięki tak skomponowanemu składowi, YASUMI CORPO Cream efektywnie redukuje szkodliwe działanie wolnych rodników, wzmacnia system naturalnej ochrony skóry, a tym samym hamuje procesy jej starzenia się. Warto po niego sięgać każdego dnia, zwłaszcza gdy jesteśmy narażeni na zanieczyszczenia środowiska, ale również gdy pracujemy przy komputerze, telefonie komórkowym lub przebywamy w klimatyzowanym pokoju.

***

YASUMI CORPRO Cream z linii dermo&medical

Specjalistyczny krem antyoksydacyjny

Hamuje proces starzenia się skóry. Chroni ją przed utratą kolagenu i stresem oksydacyjnym, efektywnie redukuje szkodliwe działanie wolnych rodników, wzmacnia system naturalnej ochrony skóry, intensywnie nawilża. Warto po niego sięgać każdego dnia, zwłaszcza gdy jesteśmy narażeni na zanieczyszczenia środowiska, ale również gdy pracujemy przy komputerze, telefonie komórkowym lub przebywamy w klimatyzowanym pokoju. Zawiera silny kompleks antyoksydantów: glutation, kwas liponowy i dysmutazę ponadtlenkową.

  • Glutation – występuje naturalnie w organizmie. Usuwa z organizmu toksyny.
  • Kwas liponowy – również występuje w naszym organizmie. Jest bardzo silnym antyoksydantem, silniejszym niż witamina C. Skutecznie chroni przed wolnymi rodnikami, rozjaśnia skórę, działa przeciwzapalnie i przeciwzmarszczkowo.
  • Dysmutaza ponadtlenkowa – enzym, który chroni organizm przed stresem oksydacyjnym i przedwczesnym starzeniem się. Spowalnia powstawanie zmarszczek.

Cena 209 zł/50 ml

Dostępny na https://sklep.yasumi.pl/

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: