Ciesz się swoją przestrzenią na zewnątrz

W ciągu ostatnich kilku lat nauczyliśmy się doceniać wartość naszych ogrodów, a także otwierać się na nowe możliwości w naszych domach. To, co dotychczas było po prostu miejscem do zorganizowania grilla czy cocktail party na świeżym powietrzu, stało się wielofunkcyjnym salonem, jadalnią i przestrzenią biurową.

 

 

 

 

Ten “boom” na życie w ogródku wciąż rośnie, a wraz z nim chęć tworzenia „pokojów” na świeżym powietrzu, w których możemy się zrelaksować i przyjmować gości. Uczynienie tych przestrzeni równie przytulnymi i komfortowymi jak nasze wnętrza wymaga takiego podejścia w aranżacji, które bierze pod uwagę podział na strefy, oświetlenie, tekstylia odporne na warunki atmosferyczne, zestawy stołowe i meble wypoczynkowe.

Możesz czuć się w swoim domu jak w niebie, ale posiadanie dobrze zaprojektowanego podwórka może uczynić je prawdziwym sanktuarium. Bez względu na wielkość, przestrzenie zewnętrzne mogą być równie gościnne i stylowe jak wnętrza, a ich dodatkową zaletą jest bliskość natury.

Jak zatem je urządzić? „Przestrzeń na zewnątrz powinna przemycać estetykę, którą mamy w domu” — mówi Christian Schlesinger, projektant wnętrz w BoConcept. „Chcemy odtworzyć w niej tę samą atmosferę, która panuje wewnątrz” — dodaje. Stworzenie dobrze przemyślanych przestrzeni na świeżym powietrzu, które połączą twój wewnętrzny i zewnętrzny świat, nada twojemu domowi wszechstronnego charakteru i, co udowodniły badania, poprawi również twój dobrostan. Odkryj nasz poradnik na temat tego, jak sprawić, aby twoje podwórko stało się twoim przytulnym zaciszem!

Zacznij od czystej kartki

Być może to dość oczywista kwestia, ale warto pamiętać, że każdy ogród zyska na solidnym uprzątnięciu. Aby dobrze go zaprojektować, zacznij od najczystszej przestrzeni, jaka jest tylko możliwa. Uprzątnij bałagan, przytnij przerośnięte żywopłoty i inne rośliny, usuń wszelkie przedmioty, które można łatwo schować gdzie indziej.

W taki sposób twój ogród powinien przypominać czyste płótno — to idealna sytuacja, w której możesz zadecydować, jakiemu celowi (lub celom) będzie ono służyć.

Stwórz strefy do siedzenia

Strefowanie twojego ogrodu sprawi, że cała przestrzeń stanie się większa i każdy znajdzie w niej swoje miejsce. Podział podwórka na różne strefy, z których każda będzie pełnić inne funkcje, pomoże stworzyć przestrzeń, która będzie lepiej zorganizowana. To też świetny sposób na wykorzystanie każdego centymetra zielonej przestrzeni.

Warto dodać, że strefy w ogrodzie nie wymagają stawiania jakichkolwiek dodatkowych elementów. Doniczki, ściany, ekrany i żywopłoty pomagają oddzielić od siebie obszary, ale sprytnie rozmieszczone siedzenia przyniosą równie dobre rezultaty. Możesz też stworzyć różne strefy siedzenia na jednym obszarze poprzez nadanie im różnego charakteru.

Opływowe krzesła Elba charakteryzują się lekkością i nowoczesnym designem. Ustawione wokół okrągłego stołu z tego samego zestawu, błyskawicznie tworzą strefę do jedzenia. Z kolei minimalistyczna sofa narożna Rome wyznacza strefę wypoczynku na świeżym powietrzu — i może stać się główną bohaterką twojej zewnętrznej przestrzeni.

Uczyń komfortowe siedziska swoim priorytetem

Jest coś wyjątkowego w spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Mając komfortowe krzesła i fotele, istnieją duże szanse, że będziemy chcieli pobyć na zewnątrz jeszcze dłużej.

Pięknie wykonana sofa ogrodowa Rome z miękkimi poduszkami i komfortowymi proporcjami projektu Henrika Pedersena tworzą wraz z zestawem stolików ustronne zacisze na świeżym powietrzu. Wspólną cechą wszystkich elementów — dostępnych jako dwu- i trzyosobowe sofy oraz leżaki — są czyste, proste linie, które tworzą bezkompromisowy komfort.

Zaadaptuj filozofię połączenia tego, co wewnątrz z tym, co na zewnątrz

O komforcie warto pamiętać zarówno w kwestii aranżacji wnętrz, jak i przestrzeni na zewnątrz. Jeżeli stworzymy schemat, który wyprowadza wnętrze domu na podwórko i vice versa, osiągniemy płynny, biofilny efekt.

Najbardziej pożądane przestrzenie zewnętrzne zawierają takie miękkie elementy charakterystyczne dla wnętrz jak poduszki, dywany, koce i inne dekoracje. Z kolei we wnętrzu mogą znaleźć się na przykład terakotowe donice czy kwietniki.

Tapicerka i poduszki w kolekcji Rome są wykonane z wysokiej jakości materiałów, które znakomicie znoszą warunki pogodowe. W razie chłodniejszej aury zawsze warto mieć pod ręką miękki pled, który wprowadzi przytulną atmosferę hygge.

Stwórz zielone zacisze

To oczywiste, że zieleń jest nieodłącznym elementem twojego ogrodu. Nie chodzi jedynie kontakt z naturą — rośliny pełnią funkcję dekoracyjną w podobny sposób jak obrazy, które wieszamy na ścianach.

 

Otoczenie twojego podwórka roślinnością zrobi ogromną różnicę. Zieleń nie tylko pomoże stworzyć gościnną przestrzeń, ale przemycając naturę do twojego codziennego życia, cudownie zadziała również na twój nastrój.

Rozważ umieszczenie roślin na podwórku, aby nadać twojej zewnętrznej strefie jadalnianej bardziej łagodnego charakteru. Śnieżnobiałe krzesła Adelaide będą doskonałym tłem dla każdego odcienia zieleni.

Wprowadź zewnętrze do wnętrza

Z drugiej strony, zaproś trochę natury do wnętrza twojego domu! Sztuka eksponowania roślin to kluczowy trend w 2023 roku. Do efektownej prezentacji twojej zielonej kolekcji warto użyć kredensów, witryn i systemów półek.

Założona w w 1952 w Danii firma BoConcept to renomowana marka lifestyle’owa w segmencie premium detalicznej sprzedaży mebli, posiadająca ponad 310 salonów w 67 krajach. Współpracują z nią nagradzani projektanci, którzy tworzą kolekcje mebli, akcesoriów i oświetlenia do wnętrz prywatnych i przestrzeni biznesowych. Pod hasłem „Live Ekstraordinær” BoConcept oferuje elastyczną Usługę Projektowania Wnętrz oraz wiodącą w skali całej branży meblarskiej personalizację mebli — bez żadnych kompromisów w kwestii designu i estetyki.

Więcej na: www.boconcept.com/pl-pl/

W celu uzyskania dodatkowych informacji i zdjęć prosimy o kontakt pod dresem: damian.widowski@boconcept.pl

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: