Bezpiecznie spędzaj czas w domu i pomagaj dzieciom z Komitetem Ochrony Praw Dziecka! -pandemia to szczególnie trudny czas dla rodzin w kryzysie.

Wraz z laureatami konkursu „Świat Przyjazny Dziecku” KOPD uruchamia akcje, w których można nabyć zabawki edukacyjne, układanki i gry i tym samym pomagać dzieciom z rodzin z problemami w czasach pandemii. Według amerykańskiego Centers for Disease Control and Prevention (CDC), dzieci i młodzież stanowią jedną z grup najsilniej narażoną na stres w czasie pandemii COVID-19.

 

 

 

Psychologowie zalecają rodzicom zachowanie spokoju, poświęcenie większej ilości czasu na rozmowy z dzieckiem na temat jego emocji związanych z wybuchem COVID oraz ciągłe zapewnianie dziecka o tym, że jest bezpieczne. Należy również ograniczyć do koniecznego minimum ekspozycję na informacje dotyczące rozprzestrzeniania się COVID oraz ustalenie stałego rytmu dnia – szkoła, czas na odrabianie lekcji, pomoc w domu (np. sprzątanie pokoju, odkurzanie, wynoszenie śmieci), rozrywkę.

– Poza kochającymi się rodzinami, które potrafią reagować na swoje potrzeby,
i spełniać zalecenia ekspertów są jednak takie, które znalazły się w czasie pandemii w kryzysie. Pomagamy i działamy -chociaż w zmienionej formie, cały czas. Chcemy pomóc także poprzez zaproszenie rodziców, opiekunów do włączenia się w akcje #zostańwdomu Komitetu Ochrony Praw Dziecka i jego partnerów. Firmy takie jak Hipokampus czy Brandin, wrażliwe społecznie, rozumieją jak ważną sprawą jest zapewnienie stałej pomocy osobom potrzebującym.

Jak można pomóc? Należy wejść na stronę bylosobie.pl i przy zakupie gier czy filmów wpisać kod27. Ciekawą propozycja napłynęła także z firmyBrandin: kupując Smoczy zamek na stronie sklepu https://wiseelk.pl/, wpisujemy kupon KOPD. I w ten oto prosty sposób każdy może pomóc nam działać, zakupując jednocześnie wartościowe i znakomite produkty– podkreśla Magdalena Stachowiak Alexandrowicz z KOPD.

– Włączyliśmy się w pomoc KOPD ponieważ uważamy iż bezpłatna pomoc jaką oferuje Komitet wobec dzieci oraz ich rodzin jest wprost nie do przecenienia. Wielu specjalistów z różnych dziedzin, którzy tworzą tę organizację, dzięki swojej profesjonalnej rzetelnej i pełniej pasji pracy, chroni prawa i interesy dzieci oraz ich rodzin przywracając im wiarę w marzenia i normalną kochającą się rodzinę – mówi przedstawiciel wydawnictwa Hipokampus Joanna Budniok-Feliks.

– Chcemy pomagać wspólnie z KOPD, gdyż organizacja KOPD jest nam szczególnie bliska, wiemy ile dobrego daje dzieciom i ich opiekunom. Właśnie za to chcemy okazać wdzięczność dzieląc się naszym zyskiem. Nasz Smoczy Zamek otrzymał nagrodę główną w poprzedniej edycji Konkursu Świat Przyjazny Dziecku. Są to gipsowe cegiełki, z których buduje się zamek albo wg instrukcji albo zgodnie z tym, co podpowiada nam nasza wyobraźnia. – podkreśla Katarzyna Guzewicz z firmy Brandin.

Komitet Ochrony Praw Dziecka apeluje również do innych firm – producentów zabawek i gier dostępnych on-line o przyłączenie się do akcji ratowania dzieci od traumy w trudnych czasach epidemii. Każdy może również pomagać poprzez wejście na stronę WWW komitetu i zastosowanie specjalnego zakupu przy zakupie gier i zabawek.

 

Więcej informacji o aktualnych akcjach pomocy:

http://kopd.pl/aktualnosci/zostanwdomuzagrajznami/

http://kopd.pl/aktualnosci/kup-i-pomagaj-z-brandin/

Więcej informacji na temat działalności KOPD można znaleźć na stronie internetowej pod adresem www.kopd.pl

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: