– Przed przystąpieniem do swojego najnowszego projektu, sięgnęłam po twórczość Beksińskiego, ponieważ jego obrazy są dokładnym, lustrzanym odbiciem podświadomości autora. To fotografie wewnętrznych snów i marzeń. Obraz, który wybrałam, jak większość prac artysty, nie posiada tytułu, aby nie sugerować odbiorcy przesłania a widz sam mógł dopowiadać, domyślać się kontekstu, czy też samego tytułu. Śmierć zdaje się być wszechobecna w jego pracach, ale ja dopatrzyłam się bardzo ważnego przesłania, jakim jest przemijanie. – tak o swojej najnowszej kolekcji mówi Anna Musialska, która na co dzień zajmuje się rekonstrukcją strojów historycznych jak również projektowaniem współczesnego ubioru.
Jak powstały jej najnowsze prace?
– Obraz z drzewem przeniosłam do programu corel draw i w sposób “krawiecki” zrobiłam kilka cięć, dzieląc dzieło na części. Następnie nałożyłam je we wszelaki sposób na wcześniej przygotowaną modelkę. Przygotowałam dwie wersje krawiectwa – pret a porter (gotowe do noszenia) i drugą wersję haute couture (krawiectwa artystycznego) – wyjaśnia autorka prac.
– Długo myślałam z czego mam wykonać te projekty, miałam kilka pomysłów np. zasuszone kwiaty hortensji lub taśmy z magnetofonu kasetowego. Wybrałam jednak korę palmy. Dobranie tkaniny i dodatki w postaci frędzli z kordonka już tak trudne nie były. – dodaje Anna Musialska.
Pomysł powstał na ASP w Łodzi pod okiem dr hab. Sylwii Romeckiej-Dymek, prof. Akademii Sztuk Pięknych.
Sesja zdjęciowa:
Projekt i stylizacja: Anna Musialska
Fotograf: Mirek Kijewski
Fryzury: Kinga Czapińska-Pańczyk
Wizaż, body make – Karolina Koszewska
Modelka: Adrianna Nowakowska