Anna Borowiecka: Fascynują mnie nowoczesne technologie w medycynie estetycznej!

Medycyna estetyczna rozkwita na naszych oczach. Jest bardziej dostępna i ma ogromne możliwości. Wpływ na to ma rozwój nowoczesnych technologii. Wiedza, doświadczenie i inne umiejętności są dziś niezwykle ważne, aby odpowiednio zatroszczyć się o wizerunek i zdrowie pacjenta. W tym temacie porozmawiałam z właścicielką Kliniki Reha-Med  z Gorzowa Wielkopolskiego, Anną Borowiecką.

 

 

 

 

 

Ilona Adamska: Jest Pani właścicielką Kliniki Reha-Med, jak na przestrzeni lat zmieniała się medycyna estetyczna?

Anna Borowiecka: Rozwój medycyny estetycznej jest znaczący i bardzo widoczny. Medycyna estetyczna wykorzystując nowoczesne technologie, skupia się na poprawie wyglądu pacjentów. Dzięki niej możliwa jest redukcja zmarszczek, usuwanie przebarwień, poprawa jakości skóry czy też modelowanie owalu twarzy. To wyższy poziom możliwości, ale w bardziej dostępny sposób niż dawniej.  Zauważ, że jeszcze do niedawna medycyna estetyczna kojarzyła się nam z bardzo drogimi zabiegami, totalnie nieosiągalnymi, na które mogą sobie pozwolić gwiazdy czy celebryci. Rozwój wiedzy i technologii pozwolił na większą dostępność i możliwości. Nierzadko nasze wyobrażenia były całkiem inne od rzeczywistości i myliliśmy ją z chirurgią plastyczną. To jednak spora różnica.

Na przestrzeni lat znacząco zmieniały się również metody pracy. Cel jednak pozostał niezmienny. Medycyna estetyczna ma na celu przede wszystkim poprawę jakości życia i atrakcyjności fizycznej u osób. Jest wiele różnych metod działania, które pozwalają na poprawę wyglądu i jednocześnie głęboką stymulację i przebudowę skóry na poziomie komórkowym. Mi zawsze zależy na tym, aby pacjent traktowany był holistycznie. W mojej klinice, zawsze uświadamiamy go, że nie tylko same zabiegi są ważne, ale również jego styl życia, dieta, sen, aktywność fizyczna czy też odpowiednio dobrana przez profesjonalistów pielęgnacja domowa.

Każda branża w jakiś sposób się rozwija. Pojawiają się nowe narzędzia, technologie, także w kosmetologii. Wiem, że stale wprowadza Pani nowoczesne technologie do swojej kliniki. Co kryje się pod pojęciem urządzeń High- Tech?

Współczesna kosmetologa rozwija się w bardzo dobrym kierunku. Coraz częściej zastępuje ona zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej. Dzięki rozwojowi technologii uzyskujemy spektakularne efekty upiększające, ograniczając ryzyko niepowodzenia i powstawania powikłań pozabiegowych. W ciągu ostatnich lat, pojawiło się mnóstwo fantastycznych narzędzi, które dają spektakularne efekty. Nierzadko trzeba na nie poczekać, ale naprawdę warto uzbroić się w cierpliwość. Staram się być na bieżąco z pojawiającymi się nowościami na rynku. Uwielbiam ten temat, bardzo mnie fascynuje współczesna technologia, technika, narzędzia.

Nie będę ukrywać, że Moja Klinika w Gorzowie jest jedną z pierwszych w województwie, która była prekursorem zabiegów z wykorzystaniem technologii High – Tech.

Kosmetologia High- Tech to najwyższy poziom zabiegów kosmetologicznych oraz medycznych. Wykorzystuje ona nowoczesne metody technologiczne w celu modelowania sylwetki, redukcji blizn, rozstępów. A także odmładzania i konturowania twarzy czy też redukcji rozszerzonych naczynek, przebarwień. Nieustanne dążenie do ideału piękna powoduje, że stawiane wymagania dzisiejszej kosmetologii i medycyny stale rosną.

Jakie korzyści dają zabiegi High – Tech dla pacjentów?

Dzięki rozwojowi technologii High – Tech zyskujemy bardziej spektakularne efekty upiększające, ograniczając ryzyko niepowodzenia i powstania powikłań pozabiegowych jak w przypadku innych metod. Ponadto pragniemy poprawić swój wygląd w jak najmniej inwazyjny sposób. Dzięki wprowadzeniu do Kliniki Reha-Med zabiegów z wykorzystaniem nowoczesnych technologii mamy gwarancji zadowolenia klientów i pewność sukcesu terapeutycznego.

Czym Pani technologia High-Tech różni się od innych?

Ja zawsze stawiam na jakość. Zawsze przed wdrożeniem nowych sprzętów czy narzędzi sprawdzam ich możliwości. Jest to aparatura z certyfikacją medyczną i badaniami klinicznymi, co daje  pacjentowi pewność, że zabieg jest efektywny i przede wszystkim bezpieczny dla jego zdrowia. Ma to dla mnie priorytetowe znaczenie.

Właśnie, a w jaki sposób wybiera Pani zabiegi i urządzenia do Kliniki?

Zanim zdecyduje się na wprowadzenie zabiegu czy technologii do gabinetu przede wszystkim zaczynam od testowania danej procedury zabiegowej pod względem bezpieczeństwa i efektywności. Ważny dla mnie jest również okres rekonwalescencji po zabiegu, czy w ogóle jest taki wymagany przy danej technologii. A jeśli jest, to ile on trwa. Dzisiejsze pacjentki prowadzą intensywne tempo życia, dużo podróżują, pracują i w związku z czym nie mogą sobie pozwolić na wyłączenie z funkcjonowania przez kilka dni czy nawet tygodni. Dlatego ważne jest, aby dana technologia przynosiła zadowalające efekty i jednocześnie nie wymagała długiego okresu rekonwalescencji.

Co jeszcze pacjent powinien wiedzieć o zabiegach z wykorzystaniem nowoczesnych technologii?

Bardzo często pacjent może zaobserwować dużą rozbieżność cenową, za teoretycznie ten sam zabieg, pomiędzy gabinetami czy klinikami. Ta różnica wynika z doświadczenia specjalistów, a przede wszystkim rodzaju i jakości sprzętu, na którym dana klinika pracuje. Jeśli zabiegi wykonywane są przy użyciu aparatury medycznej klasy premium, to niewątpliwie będą one droższe od tych z wykorzystaniem bardzo podstawowej aparatury, ale będą również bardziej skuteczne, a przede wszystkim bezpieczne dla zdrowia pacjenta. Co ważne to fakt, że skuteczność ich została udowodniona w badaniach klinicznych, więc zawsze mamy pewność, że będziemy zadowoleni z końcowych efektów, na jakich nam zależy. A to najważniejsze prawda?

Tak, zgadzam się. Pracują z Panią najlepsi specjaliści. Jak tworzy Pani zgrany zespół?

Stworzenie zaangażowanego zespołu jest kluczem do rozwoju firmy. Praca to mój drugi dom, więc bardzo dbam o jakość, o odpowiednich ludzi, którymi się otaczam. Zależy mi przede wszystkim na tym, aby oprócz doświadczenia i wykształcenia kierunkowego wyznawali te same wartości, identyfikowali się z firmą, dobrze rozumieli jej misję i podążali w kierunku jej wizji. Kluczowa dla mnie jest atmosfera panująca wewnątrz zespołu, ponieważ uważam, że przekłada się ona na jakość obsługi i relacji z pacjentami.

Wzajemne wsparcie i szacunek to wartości nadrzędne w codziennym funkcjonowaniu mojego zespołu, a chęć rozwoju zawodowego, zdobywania nowej wiedzy i dzielenia się nią to nasza codzienność i nie wyobrażam sobie, aby mogło być inaczej.

Uważam, że zadowolony i dobrze funkcjonujący zespół to ogromny sukces i duże ułatwienie, aby móc sprawnie zarządzać kliniką i ją stale rozwijać.

Wiem, że regularnie sprawdza Pani wiedzę swoich specjalistów. Jak to wygląda?

Tak, to prawda. Latami budowałam swoją markę i zależy mi bardzo na tym aby osoby, które zatrudniam reprezentowały odpowiedni poziom wiedzy. Kosmetologia to dziedzina, która bardzo dynamicznie się rozwija i aby być dobrym specjalistom stałe trzeba się uczyć i rozwijać. Dlatego regularnie wysyłam swoich pracowników na różne szkolenia oraz sama im organizuje cykliczne szkolenia w Klinice, a następnie weryfikuje ich wiedzę osobiście. W przypadku nowych pracowników zdają oni wewnętrzne egzaminy teoretyczne i praktyczne z poszczególnych zabiegów zanim zostaną dopuszczeni do pracy z pacjentem. Dzięki temu nasi pacjenci mogą czuć się bezpiecznie i mieć gwarancję, że zabiegi wykonywane są na najwyższym poziomie.

Jak łączy Pani pracę kosmetologa i bizneswomen, właścicielki Kliniki?

Prowadzenie Kliniki, podobnie jak bezpośrednia praca z pacjentem łączy się z bardzo dużą odpowiedzialnością na wielu płaszczyznach, począwszy od kwestii finansowych, pracowniczych, a skończywszy na odpowiedzialności wynikającej z wykonywanych zabiegów. Dlatego kluczowe jest to, aby zadbać o odpowiedni balans. Myślę, że warto znaleźć czas na wszystko – zarówno na rozwój, prace jak i chwile z rodziną. Ja kocham swoją pracę, daje mi ona ogromne spełnienie i satysfakcję, często nazywam ją swoim drugim dzieckiem. Uwielbiam obserwować zmiany jakie zachodzą w naszych pacjentkach, nie tylko te wizualne ale również mentalne. Jak nabierają one pewności siebie, jak zmienia się ich postawa. Widzę jak bardzo duży mam wpływ,  na zmianę jakości ich życia. Ich uśmiech, zadowolenia napędzają mnie do dalszego rozwoju. Poza firmą kocham również podróże, te bliskie i dalekie. One również bardzo często dodatkowo są inspiracja do rozwoju mojej Kliniki.

Oprócz tego zajmuje się Pani szkoleniami kosmetologów i właścicieli klinik, gabinetów.  Jakich umiejętności brakuje współczesnym kosmetologom, a z czym borykają się właściciele miejsc Beauty?

Od wielu lat szkole kosmetologów z procedur zabiegowych oraz organizuje szkolenia z trychologii na różnych poziomach zaawansowania. To niesamowita okazja dla specjalistów do zgłębienie wiedzy, wymiany doświadczeń albo rozpoczęcia nowej specjalizacji.

Ponadto szkole właścicieli klinik, gabinetów  z zarządzania pracownikami, uczę jak prawidłowo rekrutować, wdrażać, a następnie jak weryfikować wiedzę czy też motywować ich do stałego rozwoju. Trzeba przyznać, że współczesny kosmetolog wymaga nieco innego podejścia niż ten, z którym pracowaliśmy 10 czy 15 lat temu. Ponadto pomagam kursantom w rozwoju klinik, przeprowadzam audyt wskazując mocne i słabe strony kliniki czy gabinetu . Wspieram również w wyznaczeniu celu, misji i kierunku rozwoju, redukuje przeszkody. Prowadzę również konsultacje online, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Od 2010 roku, z sukcesami prowadzę swoją Klinikę, bardzo dynamicznie ją rozwijam. Przeszłam przez wszystkie strzeble kariery, dzięki czemu jestem przede wszystkim praktykiem i myślę, że jest to coś, co bardzo mnie wyróżnia na rynku szkoleniowym. Moja wiedza poparta jest bardzo dużym doświadczeniem i sukcesami zawodowymi. Myśle, że właśnie to sprawia, że zarówno specjaliści jaki i właściciele tak chętnie, korzystają z moich szkoleń.

Bardzo dziękuję za rozmowę.

https://rehamedgorzow.pl/

 

ANNA BOROWIECKA

Właścicielka i założycielka Kliniki Kosmetologii i Trychologii  Reha – Med Gorzowie Wielkopolskim.

Absolwentka Akademii Medycznej we Wrocławiu, Wyższej Szkoły Zdrowia Urody i Edukacji w Poznaniu oraz Akademii Medycznej w Bydgoszczy. Uczestniczka licznych kursów międzynarodowych, studiów podyplomowych, kongresów w zakresie kosmetologii estetycznej i medycznej.  Od 15 lat związana z branżą medyczną w zakresie  kosmetologii, fizjoterapii  i medycyny estetycznej, od 10 lat z trychologią, autorka publikacji naukowych, wykładowca, członek International Clinical and Aesthetic Trichology Association.

Twórczyni autorskich terapii zabiegowych , wielokrotnie nagrodzona i wyróżniona  za wybitne osiągnięcia  na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym wyznaje zasadę, iż jakość nie zna kompromisów, dlatego stale dba o rozwój specjalistów pracujących w Reha-Med, a klinikę wyposaża w światowej klasy aparaturę medyczną. Z początkiem 2021 roku z dumą reprezentując województwo lubuskie w ogólnopolskim konkursie zdobyła tytuł  „Lider innowacyjnych  rozwiązań z zakresu Kosmetologii. High – Tech i Trychologii  ‘’ Satysfakcja pacjentów jest jej motywacją do stałego rozwoju, a zespół specjalistów pracujących w klinice to najlepsi z najlepszych, ludzie pełni pasji i zaangażowania.  To właśnie z nimi wita Państwa w klinice każdego dnia, starając się sprostać najbardziej wymagającym oczekiwaniom wszystkich odwiedzających klinikę  Reha-Med.

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: