Agnieszka Rądlewska: Gdyby nie to….

To, że wziąłeś do ręki tę książkę – to decyzja. To, że postanowiłeś wstać dzisiaj, ubrać się i pojechać do pracy – to także była decyzja.

 

To, że zjadłeś dzisiaj na śniadanie owsiankę i wykonałeś ciężki trening – to decyzja.

W życiu podejmujemy setki decyzji. Począwszy od tych małych, a kończąc na tych dużych, i wszystkie one mają ogromny wpływ na nasze życie. A rezultaty, jakie są ich konsekwencją, są zauważalne albo od razu, albo w perspektywie miesięcy czy lat.

Najgorszą rzeczą, jaką człowiek może dla siebie zrobić, to nie robić NIC.

Trwać i czekać, aż życie przeleci nam przez palce. Bez planów, bez marzeń, bez ambicji. A o porażki obwiniać okoliczności, ludzi, pecha.

A tak naprawdę w życiu nie ma nigdy przypadków. W życiu nie ma tak, że jedni są bogaci, bo mają bogatych rodziców. Są szczęśliwsi, bo mają szczęście i im się udało. Zarządzają dużymi firmami, ponieważ załatwili to sobie po znajomości. Owszem, są skrajne przypadki, jednak za większością sukcesów stoją marzenia i praca nad sobą każdego dnia.

Pamiętajmy też, że dużą rolę w naszym życiu odgrywa przeszłość. To, że się czegoś boisz lub to, co przychodzi Ci naturalnie, to często „oprogramowanie”, które było nam wgrywane przez lata.

„Na przestrzeni czasu zbieramy informacje z całego otoczenia. Zaczynając od rodziców, dziadków, rodzeństwa, a kończąc na znajomych ze szkoły, z zajęć dodatkowych czy od kolegów z podwórka. Uczysz się tego, co Ci wypada albo czego Ci nie wypada. Często słyszysz: ‘Musisz być grzeczna’, uśmiechnij się, ukłoń się, zbieraj same piątki i czwórki. Ucz się pilnie, bo będziesz wtedy kimś! KIMŚ! A kim jest KTOŚ? Ktoś dla Twoich rodziców będzie zupełnie kimś innym niż KTOŚdla Ciebie. Rodzice często ciągnęli nas do rzeczy, których oni sami nie osiągnęli. Chronili nas przed czymś, czego sami w głębi duszy się bali. Zauważ, że często w dzisiejszych czasach rodzice posyłają swoje dzieci na zajęcia dodatkowe tylko dlatego, że oni sami tego nie mieli. Spełniają swoje ambicje kosztem własnych dzieci.” – Agnieszka Rądlewska, „Blondynka w nieruchomościach”

I tak jest ze wszystkimi ludźmi, którzy przewijają się przez nasze życie. Każdy napotkany człowiek jest dla nas lekcją, sprawdzianem albo darem. Jedni pojawiają się na chwilę, drudzy zostają w naszym życiu na zawsze. I to Ty decydujesz, kogo pragniesz w swoim życiu pozostawić.

Osobiście żałuję, że zrozumiałam to tak późno, ponieważ dopiero ponad sześć lat temu. Mając 34 lata, zrozumiałam, kim chcę być, co chcę w życiu robić.

Nie popełniaj zatem mojego błędu i zacznij pracę nad sobą już dzisiaj!

A od czego zacząć taką pracę? Od siebie! I tylko od siebie!

Nie znam Cię, nie wiem też, w jakim miejscu w swoim życiu jesteś, ale jestem przekonana, że jesteś jedyną osobą na tym świecie, która doskonale wie, co czujesz, co myślisz i o czym marzysz… Zrób sobie zatem rachunek sumienia, postaw na wartości, które cenisz w sobie i w życiu, i zacznij w końcu żyć na swoich zasadach! Gwarantuję Ci, że z Twojego życia zaczną znikać ludzie, których w nim nie powinno być. Gwarantuję Ci, że Twoja samoocena poszybuje w górę, że zaczniesz cieszyć się z małych rzeczy i doceniać to, co podsuwa Ci los.

Podejmij decyzję, która już dzisiaj zmieni Twoje życie i sprawi, że zaczniesz w końcu być szczęśliwy.

Każdy z nas na tym świecie jest po coś. Każdy ma swoją misję do spełnienia. I ja mocno w to wierzę. Nie spełniaj zatem marzeń innych ludzi.. „Jeśli masz marzenia, musisz je chronić. Ludzie nie potrafią sami czegoś zrobić, więc mówią, że Ty też nie możesz. Jeśli czegoś chcesz, to zdobądź to. Kropka!” – Chris Gardner.

W miejscu, w którym teraz jestem, prowadząc swoją firmę Rądlewska Nieruchomości, zakładając Stowarzyszenie dla Matek Samotnie Wychowujących Dzieci, wiem i czuję, że nic, co było po drodze, nie było przypadkiem. Gdyby nie to, że zostałam sama od dnia, kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży – nie miałabym w sobie misji stworzenia tego Stowarzyszenia. Gdyby nie to, że zwolnili mnie z jednej z firm nieruchomościowych, twierdząc, że się nie nadaję, tylko dlatego, że nie zgadzałam się na manipulowanie klientami – dzisiaj nie miałabym swojej firmy, a klienci nie ceniliby mnie za uczciwość.

Gdyby nie to, że wybudowałam swój pierwszy dom – nie znałabym drogi, jaką ktoś musi przejść przez budowę i nie mogłabym prowadzić swoich klientów za rękę.

Gdyby nie to, że ponad sześć lat temu podjęłam decyzję o rozwoju osobistym i codziennie pracuję nad sobą, ponieważ nie interesuje mnie życie od pierwszego do pierwszego – nie byłabym teraz w tym miejscu, w którym jestem. Gdyby nie to, że jestem wrażliwa na krzywdę – nie wytworzyłabym w sobie siły do walki o słabszych.

Gdyby nie to, że jednym z moich marzeń była budowa miniosiedla, to los nie postawiłby mi na drodze odpowiedniego człowieka z podobnymi pasjami i marzeniami.

Każda decyzja w naszym życiu jest po coś i pamiętaj, że „Każde wielkie osiągnięcie, zaczyna się od decyzji, żeby spróbować” – Anthony Robbins.

Może jesteś teraz w miejscu, w którym wszystko wydaje Ci się beznadziejne. Być może jesteś przed rozwodem, być może toniesz w długach, straciłeś kogoś bliskiego, jesteś chory. Być może jesteś na etapie, w którym Ci się wydaje, że Twoje życie nie ma sensu. Masz do tego prawo! Nieraz w swoim życiu byłam na dnie emocjonalnym. Nieraz byłam przekonana, że nic dobrego mnie już nie spotka. Depresje, kompleksy, kompulsywne jedzenie, nadwaga, wahania nastrojów, niskie poczucie własnej wartości. Mówi Ci to coś? Jak myślisz, ile człowiek jest w stanie wytrzymać?

Mój ulubiony cytat, który zawsze pomaga mi w trudnych chwilach: „Kiedy Bóg chce Ci dać prezent, opakuje go w problem.” Zawsze kiedy jest źle, wierzę w to, że to jest dla mnie sprawdzian. Wierzę w to, że nie dostanę od życia czegoś, z czym nie jestem w stanie sobie poradzić. Więc nie rezygnuj z marzeń tylko dlatego, że na chwile podwinęła Ci się noga!

Kiedy przeszłam swoją przemianę – chyba tak mogę to najlepiej określić – ludzie patrzyli na mnie jak na wariatkę, kiedy mówiłam o kwotach dla nich nieosiągalnych. Pukali się w czoło, kiedy mówiłam o swoich marzeniach, które nie były w zasięgu ich ręki. A ja codziennie robiłam jeden krok do przodu. Krok za krokiem. Codziennie to samo. 1% więcej każdego dnia. To daje Ci 365% więcej każdego roku. 365% więcej wiedzy, więcej stron w książce, więcej klientów. I tak aż do celu.

Ograniczenia są tylko w Twojej głowie. Spadki emocjonalne i kryzysy zawsze były i będą, ale miną i obiecuję, że wyjdziesz z tego silniejsza. 1% więcej Ciebie, to jeden 1% bliżej marzeń. Nie patrz na innych, ponieważ to nie oni przeszli życie w Twoich butach. Nie oni będą płacić Twoje rachunki i nie oni będą spełniać marzenia.

Zazwyczaj ograniczają nas ludzie, którzy boją się zmian. To oni najbardziej będą podcinali Ci skrzydła. Musisz być gotowy na to, aby takich ludzi nie wpuszczać do swojego życia. To jest długa praca, długi proces przemiany, ale gwarantuję Ci, że to, co osiągniesz, da Ci ogromną satysfakcję.

Po sześciu latach jeszcze nie powiedziałam sobie stop. Wyznaczam sobie nowe cele i nowe marzenia. Chcę więcej i więcej! Po sześciu latach stanowczo stawiam granicę, współpracuję z ludźmi, którzy kierują się tymi samymi zasadami w życiu co ja. Nie przyjmuję klientów, którzy patrzą tylko na to, jak wykorzystać drugiego człowieka.

Dzięki swojemu rozwojowi, wszelkim szkoleniom, które podniosły moją wiedzę branżową, jestem w stanie wyznaczać zasady i stawki większe niż konkurencja. Dzięki zasadom i uczciwości mam pewność, że moi klienci oraz partnerzy biznesowi są zaopiekowani i z pełnym zaufaniem oddają mi swoje nieruchomości. Dzięki mojej dojrzałości i zamknięciu przeszłości mogę śmiało powiedzieć, że jestem matką, która daje swojemu dziecku przestrzeń do rozwoju i akceptuje wszystkie jego wybory. Nie pouczając, a wspierając i obserwując. Obecną, ale niewidoczną. Kochającą, ale nie narzucającą.

Czy idealną? Nikt nie jest idealny. Mamy zarówno wady, jak i zalety. Grunt to potrafić nad nimi pracować.

Zatem jaka jest Twoja DECYZJA?

Agnieszka Rądlewska

Bizneswoman, inwestorka, wizjonerka.

Współwłaścicielka jednego z 40 oddziałów renomowanej szkoły SzybkiAngielski.pl w Oleśnicy pod Wrocławiem. Właścicielka firmy Rądlewska Nieruchomości ze specjalizacją w nieruchomościach gruntowych.

Autorka motywującej i dającej kopa do działania książki „Blondynka w nieruchomościach” oraz ebooka branżowego „Jak wybrać odpowiednią działkę”. Autorka wywiadów oraz współautorka ebooków dla Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu, Kwiatu Kobiecej Przedsiębiorczości.

Założycielka powstającego Domu Samodzielnej Matki „Twoja decyzja”, który jest jej celem i misją życiową.

Uczestniczka wielu akcji charytatywnych, takich jak biegi w szczytnych celach, Szlachetna Paczka, kalendarz 2022.

Autorka inspirującego i motywującego FP Business&Beauty Agnieszka Rądlewska.

 

 

*** Felieton pochodzi z książki “DECYZJA, KTÓRA ZMIENIŁA ŻYCIE” dostępnej na stronie: https://www.multistore24.pl/decyzja-ktora-zmienila-zycie.html

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: