Agata Radziwoniuk: Pasja w biznesie – mój przepis na sukces!

Jaki jest klucz do spełnienia zawodowego? Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, warto wsłuchać się w głos kobiet z różnych branż, które dzielą się swoimi doświadczeniami, pomysłami i wiedzą, co może być nieocenionym wsparciem w rozwoju biznesu. Przykładem takiej przedsiębiorczyni może być Agata Radziwoniuk – trenerka personalna, która stworzyła swój autorski program treningowy BodyMade!

 

 

 

Spełnienie zawodowe, radość wypływająca z każdego podjętego działania, chęć dalszego rozwoju to niektóre aspekty, które wskazują, że nasza praca to prawdziwa pasja, a nie przykry obowiązek. Gdy realizowanym zadaniom towarzyszy zamiłowanie do tego, co robimy, wciąż mamy ochotę sięgać po więcej, nie czujemy bowiem znużenia. Jak osiągnąć ten stan? Według wielu bizneswoman, warto w życiu zawodowym realizować swoje zainteresowania, zwłaszcza, jeśli ten system wartości budowałyśmy od dzieciństwa. Tak było w przypadku Agaty Radziwonuk, która prowadzi profesjonalne studio treningu personalnego BodyMade w Warszawie, pracuje też jako szkoleniowiec, a zasłynęła tym, że tworzyła autorski program BodyMade System będący wsparciem dla osób pracujących nad swoją sylwetką.

– Od dziecka uwielbiałam sport, w szkole podstawowej zdobyłam sporo tytułów w różnych dziedzinach, m.in.: mistrzostwo województwa w badmintona, mistrzostwo miasta w slalomie na rolkach, król strzelców w piłkę ręczną na zawodach okręgowych, a następnie zostałam powołana do kadry piłki nożnej. W tej dyscyplinie rozwijałam się przez kilka lat, trenując zarówno w Polsce, jak i za granicą. Niestety, na jednym z turniejów zerwałam więzadła krzyżowe. Po  dwóch pierwszych operacjach wracałam do grania, niestety po trzeciej lekarze ostrzegali, że więcej nie będą w stanie mnie operować. To było moje pierwsze załamanie, gdyż sport był dla mnie całym życiem – wspomina Agata Radziwoniuk.

W ramach rehabilitacji zaczęłam chodzić na siłownię, znalazłam trenera oraz klub kulturystyczny, z którego chciałam startować w zawodach. Powiedziałam trenerowi, że marzę o Arnold Classic w Ohio, a on… mnie wyśmiał, gdyż w tamtych czasach było to coś nieosiągalnego. Zaproponował start w zawodach ogólnopolskich. Zaufałam mu i zrobiłam wszystko, co dla mnie przygotował. Zaczęłam swój sezon od kilku nagród, dzięki którym zostałam przyjęta do kadry. Przez kolejne lata zdobyłam kilka złotych medali na arenie światowej i dzięki temu dostałam zaproszenie do Ohio na moje wymarzone zawody.

Jak widać na przykładzie Agaty Radziwoniuk, spełnienie nie oznacza, że wszystko w życiu jest idealne i nie ma już miejsca na dalszy rozwój. Droga trenerki personalnej, wlaścicielki BodyMade Studio mieszczącego się na warszawskim Bemowie, była pełna zakrętów. Jednak to właśnie przeszkody i ich pokonywanie jeszcze bardziej upewniły Agatę Radziwoniuk o słuszności tego wyboru. Kolejnym krokiem było stworzenie własnego studia treningowego oraz… autorskiego planu treningowego przeznaczonego dla klientów. Dzięki jego indywidualnemu charakterowi podopieczni Agaty Radziwoniuk osiągają sukces w walce o swoją wymarzoną sylwetkę, realizują zdroworozsądkowe cele, cieszą się ze wsparcia, jakie otrzymują od innych uczestników programu:

– BodeMade System. Mój system działania jest oparty o 4 filary: treningowy, jedzeniowy, wsparcia i analizy. Każdy z nich zawiera cenne wskazówki i rady, dzięki którym odniesienie sukcesu staje się realne. Opracowany plan działania opiera się na indywidualnych potrzebach klientów. Z każdym miesiącem funkcjonowania BodyMade System widzę, że powiększa się grono osób, które czerpią coraz większą satysfakcję z poprawy własnej kondycji. Wierzę, że tu tkwi klucz do odniesienia sukcesu! – mówi trenerka.

Kolejnym krokiem, który pozwolił Agacie Radziwoniuk na budowanie swojej marki było stworzenie akademii trenerów. W jej ramach Mistrzyni przekazuje kursantom rzetelną wiedzę praktyczną i teoretyczną, a także mnóstwo cennych wskazówek pomagających w zbudowaniu kontaktu z klientem. Warto w tym miejscu podkreślić, że właśnie ten aspekt dotyczący kontaktów międzyludzkich jest dla Agaty Radziwoniuk kolejnym wyznacznikiem wykonywania przez nią zawodu z pasją:

– Rzetelny trener personalny powinien mieć przede wszystkim wiedzę z zakresu: treningu siłowego, sprawnościowego, funkcjonalnego, podstaw anatomii i rehabilitacji.  Powinien też mieć doświadczenie – im dłuższe, tym lepiej. Osoba wykonująca ten zawód powinna być otwarta; taka, która lubi pracę z ludźmi – podkreśla Agata Radziwoniuk. –  Poznałam w swoim życiu wielu trenerów personalnych i wiem, że ci, którzy są dobrzy w swoim fachu a nie mają uśmiechu na twarzy, nie będą dobrze sprawdzali się w tym zawodzie.

Agata Radziwoniuk zaraża swoim optymizmem innych trenerów oraz samych klientów. Dzieli się solidną dawką wiedzy, podpartą wieloletnim doświadczeniem. Nie tworzy niepotrzebnych barier między sobą a klientem, zamiast tego mówi: „Jestem zupełnie normalną osobą; otwartą i ciepłą”. Może w takim podejściu tkwi klucz do sukcesu warszawskiej Trenerki?

 

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: