4 kroki do pięknej cery. Jak zregenerować skórę po lecie podpowiadają lekarze Time Clinic

Po lecie skóra jest przesuszona, a znikającą opaleniznę zastępują przebarwienia. Cera potrzebuje nawilżenia i regeneracji. Jesień to doskonała pora, aby jej to zapewnić. Przywróceniu skórze promiennego, zdrowego wyglądu, a także przygotowaniu jej na nadchodzące niższe temperatury pomagają zabiegi medycyny estetycznej. Eksperci z Time Clinic polecają zabiegi, które poprawią stan cery po lecie, dogłębnie ją regenerując oraz zwalczając jej suchość i niechciane przebarwienia.

 

Oczyszczenie

Zmęczonej po lecie cerze utracony blask przywróci zabieg OxyGeneo. – Zabieg charakteryzuje się wysoką skutecznością, ponieważ zalicza się do zabiegów typu 3 w 1 – mówi doktor Anna Piwek, lekarz Time Clinic. OxyGeneo łączy mikrodermabrazję z procesami wchłaniania składników rewitalizujących i dotleniających. Zabieg polega na wykorzystaniu specjalnego urządzenia, które ułatwia wchłanianie składników aktywnych dobieranych do potrzeb danego pacjenta (np. kwas hialuronowy, kwas azelainowy czy peptydy) oraz zapewnia przenikanie tlenu w głąb skóry. OxyGeneo oferowany jest w dwóch wariantach: NeoRevive dla cery dojrzałej oraz NeoBright dla cery problemowej.

Złuszczenie

Usunięcie niedoskonałości poprzez złuszczenie skóry zapewni zabieg Bloomea. – Bloomea opiera się na technologii TRIO M.M.L., czyli makroeksfoliacji, mikroprądów i luminoterapii – wyjaśnia dr Anna Piwek. Zabieg przebiega tym samym w trzech etapach o tych samych nazwach. Pierwszy, makroeksfoliacja, to zastosowanie peelingu, który podwójnie złuszcza, zarówno powierzchownie, jak i wewnątrzkomórkowo. Etap drugi – mikroprądy – polega na zaaplikowaniu skórze właściwej koktajlu Bloomea zawierającego kwas hialuronowy. Wykorzystywana jest do tego specjalna głowica wprowadzana w drgania oscylacyjne o wysokiej częstotliwości, które ułatwiają wchłanianie substancji. Ostatni etap, to luminoterapia, czyli emitowanie przez głowicę wiązek lasera odpowiadających za odbudowę łańcuchów kolagenowych i innych substancji kluczowych dla prawidłowej struktury skóry.

Nawilżenie

Dla przesuszonej skóry zbawienna będzie mezoterapia nawilżająca. To nieinwazyjny zabieg, który poprzez nieusieciowany kwas hialuronowy i peptydy biomimetyczne wyraźnie rewitalizuje skórę. – Stosowane przez nas preparaty zwiększają skuteczność zabiegu – podkreśla dr Anna Piwek – Dzięki temu efekty widać już po pierwszym razie. Tymi preparatami są m.in. Dermaheal i Belotero Hydro.

Likwidacja przebarwień

Problem przebarwień rozwiąże IPL. Wytwarzając wiązkę promieni świetlnych o różnej długości, które są rozproszone, dociera on do różnych warstw skóry, działając kompleksowo. – IPL to Intense Pulse Light, czyli urządzenie wykorzystujące impulsywne źródło światła – wyjaśnia dr Anna Piwek – Wykorzystywany jest nie tylko do likwidowania przebarwień, ale też stosuje się go do przeprowadzania zabiegu laserowego zamykania naczynek.

Jesień to najlepszy czas na zabiegi medycyny estetycznej i pozbycie się negatywnych dla skóry skutków lata. Dlatego Time Clinic zaprasza do skorzystania ze specjalnie dobranych na jesień terapii. 

 

Więcej informacji na www.timeclinic.pl

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: