Rihanna – niegrzeczna dziewczynka

Rihanna – niegrzeczna dziewczynka
1

Rhianna na imprezie marki River Island w Londynie

Rihanna – niegrzeczna dziewczynka
2

Rihanna na rozdaniu nagród CFDA Fashion Awards w Alice Tully Hall w Lincoln Center

Rihanna – niegrzeczna dziewczynka
3

Rihanna / Photo by Joe Martinez / PictureLux

Rihanna – niegrzeczna dziewczynka
4

Rihanna w obłędnej kreacji na Diamond Ball w Beverly Hills

Rihanna – niegrzeczna dziewczynka
5

Rhianna na gali GRAMMY Awards 2010

Piękna Barbadoska jest uznawana za najbardziej utalentowaną, kreatywną i… seksowną gwiazdę. Jak ukształtowała się kariera artystki, która nie przestaje zaskakiwać swoich fanów?  

 

Dziewczyna jak diament

Jej życie przypomina rollercoaster: raz jest na dole, raz na górze i nigdy nie ma tu miejsca na nudę. Dodajmy do tego zniewalający głos i niebanalną osobowość, by przekonać każdego, że popularność wokalistki nie jest dziełem przypadku!

Początki kariery Rihanny nie były jednak łatwe – artystka przyszła na świat 20 lutego 1988 roku na Barbadosie w skromnie żyjącej rodzinie o ciekawym pochodzeniu: matka jest Gujanką, a ojciec ma korzenie barbadoskie i irlandzkie. Rihanna ma sześcioro rodzeństwa, w tym troje przyrodniego. Jej dzieciństwo nie było sielanką, a wszystko przez uzależnionego od kokainy, alkoholu i marihuany ojca. Ostatecznie małżeństwo rodziców gwiazdy rozpadło się, gdy miała ona zaledwie 14 lat.

Mimo wielu przeciwności losu, Rihanna śpiewała już od dziecka, a pierwszy kontrakt podpisała z wytwórnią Jaya-Z w 2005 roku, mając 17 lat. Debiutancki album Rihanny, zatytułowany „Music of the Sun” ukazał się już w 2005 roku. Muzyka młodej Barbadoski okazała się świeżym połączeniem R’n’B, tanecznych rytmów z Karaibów, jamajskiego dance hall z elementami reggae i hip-hopu. Na popowym rynku było to prawdziwe wydarzenie! Nic dziwnego zatem, że Rihanna niespełna rok przygotowała kolejny album. Krążek „A Girl Like Me” ukazał się wiosną 2006 roku. Kolejne albumy: „Good Girl Gone Bad” z hitem „Umbrella”, „Rated R”, czy „Loud” wywindowały ją na pierwsze miejsca na listach przebojów – tak jest do dziś!

Fani gwiazdy podkreślają, że Rihanna nie przestaje ich zaskakiwać muzycznie. Artystka świetnie sprawdza się zarówno w przejmujących balladach („Diamonds”), jak i typowo tanecznych numerach („Only Girl”) oraz bardziej ostrych klimatach. Gwiazda przyzwyczaiła nas już do tego, że niemal każdy z jej kolejnych singli to wielki hit!

Rosyjska ruletka          

Również w życiu uczuciowym artystki nie ma miejsca na constans: świadczyć o tym mogą jej nie zawsze trafne wybory dotyczące partnerów. Fani artystki przekonali się o tym w 2009 roku, gdy cały świat obiegły szokujące fotografie posiniaczonej twarzy gwiazdy, którą pobił jej ówczesny partner, raper Chris Brown tuż przed uroczystością rozdania nagród Grammy, która miała być wielkim świętem gwiazdy. Artystka wystąpiła na drogę sądową, sprawca został ukarany, a trwający kilka lat burzliwy związek przeszedł do historii. Media spekulowały o romansach gwiazdy m.in. z raperem Drake’m czy Leonardo DiCaprio. Sporo mówiło się również o tym, że ból po każdym rozstaniu gwiazda topiła w alkoholu, nie stroniła też od narkotyków. Sama artystka zapewnia jednak, że jest dziś silną kobietą, która unika toksycznych związków…

Ikona mody

Nie tylko głos czy styl muzyczny Rihanny stanowi wzór do naśladowania dla milionów młodych ludzi na całym świecie, lecz także jej wizerunek. Znakiem rozpoznawczym wokalistki są częste metamorfozy: eksperymentowała zarówno z kolorem jak i długością włosów, strojami czy makijażem. Artystka znakomicie czuje się w kreacjach od wielkich projektantów, ubraniach z sieciówek czy strojach, które sama projektuje. Każda z nowych stylizacji: czy to z koncertu, studia nagrań, wakacji, a może wielkiej gali, budzi zachwyt wielbicieli Rihanny zgromadzonych na największych portalach społecznościowych (np. Facebook- ponad 46 milionów fanów!). Dodajmy tylko, że dochodów ze sprzedaży firmowanych jej nazwiskiem ubrań, perfum czy kosmetyków kolorowych mógłby pozazdrościć niejeden poważny biznesmen!

Mimo ostrych życiowych zakrętów, Rihanna budzi podziw swoich fanów nie tylko ze względu na muzykę, lecz także na działalność charytatywną. 2006 roku Rihanna założyła stowarzyszenie Believe, które niesie pomoc dzieciom chorym i z ubogich rodzin. Gwiazda wspierała również mieszkańców zniszczonego w wyniku trzęsienia ziemi Haiti, walczy o prawa ofiar afrykańskich wojen domowych. To najlepszy dowód na to, że Rihanna to gwiazda wyróżniająca się na tle innych celebrytów głosem, talentem, a przede wszystkim niespotykaną wrażliwością.

 

Joanna Bielas

 

 

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: