Wnętrze usłane (nie tylko) różami

Wnętrze usłane (nie tylko) różami
Obrazy z kwiatami

Wnętrze usłane (nie tylko) różami
Obrazy z kwiatami

Wnętrze usłane (nie tylko) różami
Obrazy z kwiatami

Wnętrze usłane (nie tylko) różami
Obrazy z kwiatami

Kwiaty – białe i kolorowe, egzotyczne i te spotykane na łące, tak małe, że trudno je dojrzeć i wielkie jak słoneczniki. Kojarzą nam się z wiosną, dziecięcymi zabawami w „kocha-nie kocha”, pierwszą miłością lub zakończeniem roku szkolnego, kiedy to obdarowywaliśmy swoich nauczycieli.

 

Pod ich urokiem są zarówno malarze, jak i fotografowie, a także dekoratorzy wnętrz. Obrazy z kwiatami są bowiem znakomitym pomysłem by ozdobić monotonną aranżację, której czegoś brakuje.

Dodatek, z którym Twój wystrój rozkwitnie

Jesteśmy przekonani, że znane powiedzenie – diabeł tkwi w szczegółach – wymyślił nie kto inny, jak dekorator wnętrz. To właśnie w aranżacji niezwykle istotne są detale, szczegóły i pozornie nieistotne akcenty dzięki którym wystrój nabiera wyjątkowego charakteru. Jeśli zastanawiasz się co zrobić, żeby niewyróżniający się niczym szczególnym salon, nudna sypialnia czy pusty przedpokój przeistoczył się w bajeczne miejsce, to sięgnij po odpowiednio dobrane obrazy. Kwiaty w formie martwej natury, wielkiego bukietu, makrofotografii czy malowniczej łąki odświeżą aranżację i sprawią, że wiosna zawita do Ciebie na stałe.

fototapeta beautiful is vintage photo with the pink roses

– Wszystkim osobom, które chcą zmienić coś w swoim wnętrzu, ale nie mają czasu na wielkie rewolucje, polecam obrazy na ścianę – kwiaty, malownicze widoki lub zdjęcia ze świata przyrody. Niezależnie od stylistyki, jaka panuje w naszym domu czy mieszkaniu, motywy dekoracyjne nawiązujące do otaczającej nas natury są niezwykle piękne i uniwersalne. Na szczególną uwagę zasługują jednak wspomniane kwiaty. Dzięki bogactwu najprzeróżniejszych wzorów ozdobimy nimi każde pomieszczenie. Wodna lilia znakomicie uzupełni łazienkę, bajkowa łąka z makami sprawdzi się w sypialni, wyrazista orchidea w żółtym lub fioletowym kolorze ożywi stonowany salon, a pole holenderskich tulipanów rozciągające się u stóp zabytkowego wiatraka będzie pasować jak ulał do wystroju kuchni. – poradził nam specjalista z portalu Redro.pl.

Zachwycające zdjęcie czy piękna grafika?

W sklepach znajdziemy najprzeróżniejsze obrazy. Kwiaty, wbrew pozorom, nie muszą być utrwalone tylko w formie standardowego zdjęcia. Dużym zainteresowaniem cieszą się także zapierające dech w piersiach makrofotografie, które ukazują najdrobniejsze nawet żyłkowanie na listkach i pyłek na pręcikach, którego nie zdążyły zebrać jeszcze pszczoły. Taka ozdoba to świetny sposób na to, by ożywić monochromatycznie urządzony salon, w którym brakuje kolorów i wyrazistych akcentów. Z kolei w sypialni, w której mamy do czynienia z bogactwem wzorów i deseni, duża ilością dodatków i mebli, najlepiej postawić na minimalistyczny obraz z kwiatami przypominający artystyczne zdjęcie. Biała gałązka orchidei na czarnym tle lub efemeryczny dmuchawiec z ulatującymi nasionkami będzie strzałem w dziesiątkę.

https://redro.pl/obrazy/tematy/kwiaty/

Szczególne miejsce wśród kwiatowych przedstawień zajmują obrazy w formie malunku, szkicu bądź grafiki. Jeśli lubisz oryginalne akcenty dekoracyjne to takie przedstawienie z pewnością przypadnie Ci do gustu. Zakup malowanego na płótnie obrazu znanego artysty może być nie lada wydatkiem. Jeśli nie chcesz nadwyrężać swojego budżetu, rozwiązaniem są przedstawienia imitujące malarskie arcydzieła. Doskonała jakość druku sprawia, że na pierwszy rzut oka nie sposób powiedzieć, czy obraz został namalowany czy nadrukowany.

– Ciekawą propozycją są także przedstawienia przypominające starodawne ryciny bądź grafiki, jakie możemy znaleźć w zabytkowych atlasach botanicznych czy zielnikach. Niezwykle szczegółowe rysunki rozkładają roślinę na czynniki pierwsze prezentując każdy jej najdrobniejszy nawet element. Takie wzory obrazów będą się znakomicie prezentować w surowym, industrialnym wystroju lub w pokoju urządzonym w stylu vintage. A jeśli dysponujemy przestronnym wnętrzem, możemy zdecydować się na kilka takich kwiatowych grafik lub zestawić je z utrzymanymi w takiej samej stylistyce rysunkami owadów. – polecił nam specjalista z Redro.pl.

Obrazy z kwiatami to nie tylko klasyczne róże czy niezwykle popularna lawenda. To prawdziwe bogactwo najprzeróżniejszych gatunków, które ozdobią każde wnętrze, bez względu na to, jaka estetyka w nim panuje. Jeśli szukałeś pięknego dodatku do swojej aranżacji, jesteśmy przekonani, że właśnie go znalazłeś!

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: