Maggie Piu

Maggie Piu
gioconda_maggiepius1

Maggie Piu
kundry2_z_parsifala_maggie_pius1

Maggie Piu
la_traviata_maggie_pius1

Maggie Piu
leonora_-caligo_maggie_pius1

Maggie Piu
madam_batterfly_maggie_pius1

Maggie Piu
medea_maggie_pius1

Maggie Piu
tosca_maggie_pius1

Maggie Piu
maggie pius

anna bolena_

W drodze do wielkiej sławy

Architekt, malarka, ilustratorka, dziennikarka. Wystawia swoje malarstwo w Polsce i za granicami. Ma w dorobku ponad 40 wystaw indywidualnych i udziałów w wydarzeniach artystycznych w Krakowie, Warszawie, Londynie, Katowicach, Lwowie, Wrocławiu i innych miastach.

Jej cykl artykułów „Szminką i cieniem ‒ czyli o artystach mniej znanych” ukazywał się w 2012 i 2013 roku w krakowskim czasopiśmie „Lounge”. Artykuły, wywiady czy publikacje dotyczące Maggie Piu można znaleźć w takich magazynach, jak: „Glamour”, „Twój Styl”, „Double Vizion”, „Eksmagazyn”, „Vogue.it”, „Artysta i Sztuka”, „Fantastyka”, „Lounge Magazyn”, „Label Magazyn” i wielu innych.

Historia jej malowania zaczęła się dużo wcześniej, niż Maggie Piu się urodziła. Wuj Kazimierz Smuczak wraz ze znanym prof. Janem Rosenem malował na przełomie XIX/XX wieku ornamenty i freski w wielu kościołach, m.in. Katedrze Ormiańskiej we Lwowie czy Kaplicy Herbów w Wiedniu. Również ojciec, Zygmunt Bieniek, rzeźbiarz i metaloplastyk miał na koncie wiele realizacji w okolicach rodzinnego Rytra i Nowego Sącza.

Małgorzata Bieniek-Strączek jako zawód wybrała architekturę, ale nawet na studiach nie porzuciła rysowania i często wystawiała swoje dzieła w Krakowie i Warszawie. Nie były to wówczas ekskluzywne galerie sztuki, ale miejsca żywe, związane z tworzeniem, pełne ludzkiej energii. Po jednej z takich wystaw została zauważona przez profesora Wiktora Zina. Ten ceniony polski rysownik i znawca sztuki napisał w jej księdze pamiątkowej: „Jestem zachwycony zaprezentowanymi na wystawie rysunkami Pani Małgorzaty Bieniek, olbrzymi talent, elegancja przedstawianych form, precyzja i świadomość celu; sądzę, że przed autorką ścieli się droga wielkiej sławy”.

W 2010 roku powróciła z pełnym zaangażowaniem do kontynuowania swojej największej pasji – malowania i porzuciła architekturę. Przybrała pseudonim artystyczny Maggie Piu i wciąż z sukcesem powiększa grono swoich fanów. Maggie Piu bierze czynny udział w aukcjach charytatywnych, jest szczególnie związana ze stowarzyszeniem „Piękne Anioły”, których jest członkiem honorowym, ale również ofiarowała obrazy na rzecz rzeszowskiego hospicjum dla dzieci czy krakowskiej fundacji „Hipoterapia”, wielu aukcji i innych podobnych przedsięwzięć.

Zamieszczone w „Imperium Kobiet” obrazy pochodzą z ostatniej malarskiej serii „Popdiva”, którym poświęciła ostatni rok. Kobieta, opera, moda, piękno kobiecego ciała, zagmatwane operowe tragedie i wplecione symbolicznie inspiracje modowe, perfekcyjnie wykończone detale, bogata ornamentyka to cała charakterystyka malarsko-rysunkowego stylu Maggie Piu. Wśród pop-diw znajdziemy np. Beyoncé jako Madame Butterfly czy Jennifer Lopez jako Carmen.

Oryginalne obrazy z tej serii można zobaczyć na żywo na wystawie w samym sercu Krakowa w „Butiku Louve” w „Pasażu 13” oraz przeczytać o nich na blogu prowadzonym przez Maggie osobiście na www.maggiepiu.blogspot.com.

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: