Jak spędzić Sylwestra, gdy jesteś singlem?

Zbliża się noc sylwestrowa, na którą czekamy niemal cały rok. Dla wielu imprezowiczów jest to wieczór wyjątkowy, pełen szampańskiej zabawy. Niestety nie wszyscy mogą być co do tego zgodni. Wiele z nas tej nocy znów przypomni sobie, że u ich boku brakuje drugiej połówki. Co zrobić, by mimo braku partnera cudownie się bawić? Pamiętaj, że Nowy Rok daje Ci szansę na zmiany w Twoim życiu. Skorzystaj z tego, co niesie Ci los, uważnie rozglądając się dookoła.

 

Jedyna taka noc w roku

Jeśli znów przyjdzie Ci spędzić tę jedyną noc w roku samotnie i w dodatku w domu, zrób co w Twojej mocy, by ten wieczór na przekór wszystkiemu był wyjątkowy. Domowe zacisze zwykle kojarzy się z codziennością, dlatego nic dziwnego, że optymizmem nie napawa cię wcale fakt, że znów może dopaść Cię noworoczny marazm. Jedynym wyjściem z tej sytuacji jest zrobienie wszystkiego, by choć na chwilę zapomnieć o tym, że jesteś singlem, a przynajmniej nie rozpamiętywać tego zbyt długo! Magia nocy sylwestrowej jest niepowtarzalna, dlatego tego wieczoru nie możesz zrezygnować z żadnych przyjemności. Zafunduj sobie to, o czym marzyłaś na co dzień, a co nie zawsze było w zasięgu Twoich możliwości. Może byłaś zbyt zapracowana i brakowało Ci czasu na odrobinę szaleństwa w granicach zdrowego rozsądku.

Uczta dla urody, umysłu i podniebienia

Jeśli np. brakuje Ci funduszy na spędzenie tej nocy inaczej niż zwykle, nie trać humoru. Z pewnością jest sposób, by bez wydawania dużej sumy pieniędzy, poczuć się równie wartościową. Nawet gdy nie stać cię na wieczór w SPA, możesz sama zorganizować sobie w domu salon urody. Świetnym pomysłem będzie maseczka albo nawet ekstrawagancki makijaż, który oczaruje domowników lub najbliższą przyjaciółkę.

Czasem warto stworzyć chociaż namiastkę rzeczywistości, w której chciałabyś się znaleźć. A może masz ochotę na długą kąpiel z dodatkiem olejków eterycznych, dzięki której poczujesz błogość i odprężenie. Po kąpieli zrób sobie wymarzony manicure lub peeling twarzy. Z pewnością te zabiegi Cię odprężą i sprawią, że Twoje samopoczucie będzie lepsze. Nie zapomnij użyć też swoich ulubionych perfum!

Jeśli zawsze brakowało Ci czasu na przeczytanie zaległych lektur to właśnie teraz jest doskonała okazja, by udać się do świata fikcji wraz z książkowymi bohaterami. Pamiętaj jednak, by tego wieczoru wybrać lekturę, która będzie lekka i przyjemna. Idealna może okazać się np. książka Margaret Mitchell „Przeminęło z wiatrem”.  Nieważne, że to dobrze znana Ci powieść. A może skusisz się na obejrzenie filmu, na który do tej pory również nie mogłaś znaleźć czasu.  Niekoniecznie musi to być kinowa nowość. Może równie chętnie obejrzysz film dobrze Ci już znany, np. „Pretty woman”. Stwórz tylko odpowiedni nastrój! Najlepiej taki jak w prawdziwym kinie. Zapal pachnące świece, zgaś światło i przy blasku księżyca obejrzyj film jak prawdziwa kinomanka.

A może lepsze okażą się dźwięki muzyki klasycznej? Co powiesz na Straussa, Mozarta lub Bacha? Jeśli chcesz potańczyć przy rytmach muzyki bardziej rozrywkowej idź na całość. Do tego kieliszek ulubionego wina lub szampan. Tego wieczoru zapomnij, że istnieje słowo dieta. Rozkoszuj się każdym przysmakiem, niech Twoje kubki smakowe poczują, czym jest uczta dla podniebienia. Gdy odwiedzi Cię bliska osoba zaproponuj ciekawą grę planszową, a może nawet szachy. Ćwiczenia szarych komórek nikomu jeszcze nie zaszkodziły, nawet w Sylwestra. Jeśli masz zdolności manualne, spróbuj wykonać piękna bransoletkę, taka która będzie cieszyć Twoje oczy.

Nadchodzący rok może być nowym rozdziałem życia

Zakończenie minionego roku nie może odbywać się w atmosferze smutku. Nawet, gdy poprzednie miesiące nie były w Twoim życiu zbyt udane nie rozpamiętuj tego, co już za Tobą. Pamiętaj, by wspominać tylko dobre rzeczy, a ze złych wyciągać wnioski, gdyż w przeciwnym wypadku zaczniesz niepotrzebnie zadręczać siebie i bliskich. Warto rozpocząć Nowy Rok nie tylko w wyśmienitym humorze, ale także z nowymi postanowieniami. Może planujesz zmienić coś w tym roku w swoim życiu? A może wreszcie będzie to czas, w którym poznasz swoją drugą połówkę. Nigdy nic nie wiadomo, dlatego warto by wejść w Nowy Rok wystrzałowo. Nie zapominaj zwłaszcza o pozytywnych wydarzeniach w Twoim życiu i to na nich buduj swoją przyszłość. A przede wszystkim ciesz się życiem i śmiało planuj swoją ścieżkę zawodową bądź życie prywatne. Gdy będziesz postrzegać swoją przyszłość z optymizmem, wówczas mimochodem zaczną Cię spotykać same dobre rzeczy, a świat okaże się pełen pięknych barw.

Daria Głowacka

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: