Ivanka Trump – piękna spadkobierczyni fortuny Trumpa

Ivanka Trump – piękna spadkobierczyni fortuny Trumpa
1

Ivanka Trump – piękna spadkobierczyni fortuny Trumpa
2

Ivanka Trump – piękna spadkobierczyni fortuny Trumpa
3

Ivanka Trump – piękna spadkobierczyni fortuny Trumpa
4

Ivanka Trump – piękna spadkobierczyni fortuny Trumpa
5

Współpracownicy mówią o niej: „ambitna”, przyjaciółki: „skromna”, mężczyźni: „piękna”, kobiety: „inspirująca”. Kim jest córka 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych, która działając w pojedynkę potrafi ocieplić jego wizerunek o wiele lepiej niż cały sztab fachowców?

 

09.11.2016 r. Cały świat czeka na wyniki wyborów prezydenckich w USA. Także córki głównych pretendentów: Hilary Clinton i Donalda Trumpa: Chelsea i Ivanka. Myli się jednak ten, kto sądzi, że obie panie rywalizują ze sobą i krzyżują wojownicze spojrzenia. Wręcz przeciwnie: obie wspierają się i nie dadzą powiedzieć o „konkurencji” złego słowa. Nic dziwnego: Chelsea i Ivanka znają się i przyjaźnią od wielu lat, czego dowodem jest wypowiedź córki byłego prezydenta: „W Ivance nie ma powierzchowności. Myślę, że jest to dla niej prawdziwy hołd, gdyż praktycznie każdy tak niesamowity jak ona mógłby pewnie zajść całkiem daleko będąc powierzchownym”.

To nie jedyna serdeczna wypowiedź dotycząca 36 – letniej Ivanki Trump. Można zaryzykować stwierdzenie, że córka Donalda Trumpa i jego pierwszej żony, modelki czeskiego pochodzenia Ivany Trump, gdziekolwiek się pojawia, zawsze wywołuje pozytywne emocje. Tak było w szkole, do której uczęszczała  (prestiżowa Wharton School, kierunek – ekonomia ukończona z wyróżnieniem), gdzie zyskała opinię niezwykle ambitnej uczennicy, tak było w środowisku amerykańskich VIP-ów (gdzie przyjaciółki, takie jak np. Paris Hilton, zawsze mówiły o Ivance z podziwem), ale też w branży modowej, w której córka Donalda Trumpa zaistniała w roku 1997, zyskała opinię nie tylko osoby wyjątkowo pięknej, ale też obdarzonej silną osobowością, co jest niezwykle istotne w tym fachu. Ivanka w jednym z wywiadów przyznała jednak, że show biznes nigdy jej nie pociągał. Zamiast tego Amerykanka wolała zająć się prowadzeniem fundacji, własnej marki odzieżowej (sprzedającej ubrania, buty, torebki, biżuterię, okulary przeciwsłoneczne i perfumy), czy portalu wspierającego przedsiębiorcze kobiety.

Imperium ojca

Oprócz tego Ivanka wraz z rodzeństwem pracuje w imperium swojego ojca. Przede wszystkim jednak Ivanka jest najważniejszym asystentem Donalda Trumpa, skutecznie ocieplając jego wizerunek i zamykając usta oponentom. O sile jej przekonania świadczyć może fakt, że wystarczyło, by wraz z ojcem zjadła obiad z chińskim prezydentem Xi Jinpingiem, a jej znaki towarowe zostały zastrzeżone w Chinach, co dla cudzoziemców jest nie lada wyczynem! Córka Donalda Trumpa stara się podzielić swoją wiedzą i metodami pracy z innymi businesswoman. Jej pierwsza książka „The Trump Card – Playing to Win in Work and Life” (wyd. – 2009) okazała się prawdziwym hitem, mimo, że spotkała się również z krytyką środowisk związanych z przeciwnikami politycznymi Trumpa. Druga książka najważniejszej kobiety w USA, „Women Who Work: Rewriting the Rules for Success”, ma na celu pokazać kobietom, jak mogą „prowadzić spotkania i trenować do maratonów… uczyć się gotować i kodować… inspirować naszych pracowników i nasze dzieci”.

Warto jednak podkreślić, że aby uniknąć pomówień o łączenie polityki z dobrym prosperowaniem własnych marek, Ivanka już w marcu ustąpiła z zarządu noszącej jej imię firmy i przyjęła stanowisko nieopłacanego pracownika rządowego.

Żona i matka

Praca dla ojca to niejedyna rola, jaką przyszło pełnić Ivance Trump. Piękna Amerykanka jest także żoną i matką. Jej wybranek to Jared Kushner (także doradza obecnemu prezydentowi USA), który ma polskie i żydowskie korzenie i również pochodzi z rodziny milionerów, jest właścicielem dziennika New York Observer. Mają trójkę dzieci – Arabellę Rose, Josepha Fredericka oraz Theodore’a Jamesa. Za sprawą męża, wychowana w protestantyzmie Ivanka zmieniła wyznanie na judaizm, co, jak określiła, było jej najpiękniejszym doświadczeniem życiowym. Dlatego też podczas wizyty Donalda Trumpa w Polsce, tak ważne było dla niej zwiedzenie Muzeum Historii Żydów Polskich Polin oraz złożenie symbolicznych kwiatów pod pomnikiem Bohaterów Getta.

Czas prezydentury Donalda Trumpa dopiero się zaczął. Wszystko wskazuje jednak na to, że będąca jego oczkiem w głowie córka odegra w tym okresie niebanalną rolę. Można domniemywać, że jak przystało na perfekcjonistkę Ivanka nie zaniedba innych swoich obowiązków, stanowiąc tym samym inspirację dla wielu kobiet!

Joanna Bielas

fot. Glinka Agency

2 komentarze

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: